Cateva intrebari respre plata retragere

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde tho1 » 04 Mai 2016, 21:35

Buna , nsh daca este locul potrivit unde postez dar am nevoie de putin ajutor . vreau sa mi fac cont pe jasmin , intrebarea mea este , contul de payoneer trebuie sa fie neaparat pe numele meu ? banii ii pot retrage de la bancomat ? vin in dolari sau se face o conversie si ii retrag in lei ? multumesc anticipat !
tho1

Mesajde ladyinblack21 » 05 Mai 2016, 11:43

contul de payo poate fii pe numele oricui(atata timp cat ai incredere ca persoana respectiva nu te lasa fara bani:)) ).trebuie sa atasezi mailul aferent contului de payo in contul de jasmin la modalitati de plata,banii vor venii in dolari dar la bancomat ti se vor elibera in lei( nu folosii conversia oferita de atm,este foarte costisitoare). good luck
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde Lvvtm » 05 Mai 2016, 14:14

Tho- zic ca cel mai bine ar fi sa faci cardul pe numele tau. Ladyinblack- inteleg ca banii se iau in lei dar asta nu presupune automat ca atm ul ii converteste din usd in lei? Adica tot platim acea conversie? Cum putem s o evitam (si eu sunt foarte noua si n am retras niciodata de pe psyoneer).
Lvvtm

Mesajde eldiablo » 06 Mai 2016, 10:41

Majoritatea atm-urilor te intreaba inainte de finalizarea tranzactiei , cu conversie ( asta inseamna de fapt un tel de dublu schimb valutar ) sau fara ..diferenta e destul de mare , de exemplu fara conversie 3.76 si cu conversie 3.62 ( aceiasi suma / zi / bancomat ) + cu cat suma este mai mica cu atat cursul e mai prost pt ca ai comisionul de 3.5$ la orice retragere.
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde Lvvtm » 06 Mai 2016, 11:52

Wow chiar ca e diferenta.. Citisem si pe site ul payoneer ca e mult mai rentabil sa scoti sume mari deodata. Multumim frumos de lamuriri!! :wink:
Lvvtm

Mesajde ladyinblack21 » 11 Mai 2016, 05:25

oricum vei platii comision..iar banii vor fi convertiti la un curs valutar master card:) succes!
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj