Cateva intrebari diverse!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde john007 » 20 Dec 2012, 09:31

Buna ziua ... am si eu cateva intrebari si nelamuriri.. :
1) Eu acum vreo 6 luni am lucrat la un studio ca si cuplu, nu am inchis conturile crezand ca ma voi reintoarce, dar acum vreau sa imi fac de acasa la sectiunea boy/gay cum trebuie sa procedez ?
2) La vremea respectiva lj2 imi era banat mai imi pot face cont ?
3) Trebuie neaaparat sa imi fac cont payoneer, avand in vedere ca am cont la bcr mastercard?
4) Cat la % este legal lucrand de acasa ?

Multumesc anticipat
john007

Mesajde IsaGlamChat » 20 Dec 2012, 11:21

john007 scrie:Buna ziua ... am si eu cateva intrebari si nelamuriri.. :
1) Eu acum vreo 6 luni am lucrat la un studio ca si cuplu, nu am inchis conturile crezand ca ma voi reintoarce, dar acum vreau sa imi fac de acasa la sectiunea boy/gay cum trebuie sa procedez ?
2) La vremea respectiva lj2 imi era banat mai imi pot face cont ?
3) Trebuie neaaparat sa imi fac cont payoneer, avand in vedere ca am cont la bcr mastercard?
4) Cat la % este legal lucrand de acasa ?

Multumesc anticipat

1.iti iei un calc,camera si iti faci conturi.
2.Nu am auzit in viata mea ca Jasmin sa blocheze pe cineva doar pentru ca a mai avut un cont,iti poti face linistit cate conturi vrei.
3.Nu,poti sa folosesti ca optiune wire transfer.
4.100% legal nu exista,nicaieri,asa ca nu-ti pot raspunde la intrebare in mod corect,unii platesc taxe altii nu,cat timp nu exista o lege sau control direct fiecare face ce-l taie capul.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde john007 » 21 Dec 2012, 05:01

imi cer scuze dar nu am inteles foarte bine sau poate ca nu m-am exprimat eu indeajuns de bine ... 1.conturile de cuplu de la studio sunt deschise, ca sa imi fac cont de acasa la boy pe aceleasi site-uri necesita inchiderea conturilor anterioare sau pur si simplu ma integistrez ca si cum ar fi pt prima data?..
2.sa inteleg ca mi-am facut degeaba cardul la BCR ? ... am vazut ca 90% din site-uri au opriunea de payoneer daca imi fac cont de pe jasmin pentru payoneer il pot folosi pe toate site-urile ?
3. daca lucrez de acasa ce taxe si unde ar trebuie sa platesc sa fiu cat de cat legal... :roll:
john007

Mesajde IsaGlamChat » 21 Dec 2012, 11:17

john007 scrie:imi cer scuze dar nu am inteles foarte bine sau poate ca nu m-am exprimat eu indeajuns de bine ... 1.conturile de cuplu de la studio sunt deschise, ca sa imi fac cont de acasa la boy pe aceleasi site-uri necesita inchiderea conturilor anterioare sau pur si simplu ma integistrez ca si cum ar fi pt prima data?..
2.sa inteleg ca mi-am facut degeaba cardul la BCR ? ... am vazut ca 90% din site-uri au opriunea de payoneer daca imi fac cont de pe jasmin pentru payoneer il pot folosi pe toate site-urile ?
3. daca lucrez de acasa ce taxe si unde ar trebuie sa platesc sa fiu cat de cat legal... :roll:

Te-ai referit la jasmin in postul tau,iti poti face cont la boys si daca ai contul de cuplu deschis si poti solicita si inchiderea contului vechi,cu un email insotit de acte si o poza cu buletinul,in care ceri inchiderea contului hatzahatza.Pe alte siteuri (care? nu ai specificat) trebuie sa astepti 3 luni ,streamray,xlove,streamate,cc poti solicita alt cont imediat,etc.
Banii ii poti incasa wire transfer( in contul tau bcr) sau payoneer,ambele merg pe mai toate siteurile infara de imlive si ifriends,care au doar check sau payoneer.Poti sa-l folosesti si pe alte siteuri(payoneer)
Poti sa-ti declari veniturile si sa platesti impozit pe banii incasati.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde john007 » 24 Dec 2012, 12:49

iti multumes foarte mult, conturile pe care am lucrat sunt : lj 1, lj 2, imlive, xlove, cc, steamate, steamray, camhot, eurolive, cam atat parca chiar nu mai tin minte :O ... eu as fi vrut dor pe 3 site sa imi fac jasmin, imlive, streamate pe xlove am inteles ca e mai complicat iti trimite un contract care trebuie semnat si nu vreau sa ma complic foarte mult, as mai fi avut cateva intrebari cum ar fi:
1)imi pot face un al 2-lea cont pe cele 3 site-uri?
2)o camera web nu foarte scumpa ce imi recomanzi?
3)eu am windows 7 e mai bun xp? (configuratie pc: ram 2gb, procesor 1.6 daul core, video GF 8600gt )
4)netu de la rds & rcs 100/ mbs pot tine 3 site-uri ?
5)ce categorie merge mai bn Boy sau Gay ?

iti multumesc mult ^:)^ !!! si iti urez craciun fericit !!
john007

Mesajde RTModels » 26 Dec 2012, 02:09

john007 scrie:iti multumes foarte mult, conturile pe care am lucrat sunt : lj 1, lj 2, imlive, xlove, cc, steamate, steamray, camhot, eurolive, cam atat parca chiar nu mai tin minte :O ... eu as fi vrut dor pe 3 site sa imi fac jasmin, imlive, streamate pe xlove am inteles ca e mai complicat iti trimite un contract care trebuie semnat si nu vreau sa ma complic foarte mult, as mai fi avut cateva intrebari cum ar fi:
1)imi pot face un al 2-lea cont pe cele 3 site-uri?
2)o camera web nu foarte scumpa ce imi recomanzi?
3)eu am windows 7 e mai bun xp? (configuratie pc: ram 2gb, procesor 1.6 daul core, video GF 8600gt )
4)netu de la rds & rcs 100/ mbs pot tine 3 site-uri ?
5)ce categorie merge mai bn Boy sau Gay ?

iti multumesc mult ^:)^ !!! si iti urez craciun fericit !!

Sarbatori fericite! ps: cu asa aparatura...mai bine mai asteapta un mos ceva (gen craciun) :)
RTModels
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj