Categoria Mature

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde BABE » 16 Sep 2015, 14:09

googlefun scrie:
BABE scrie:
Eu NU muncesc pe niciun site francez , nu muncesc pe xlove pt k nu il suport .

Inteleg ce spui BABE@ , dar trebuie sa recunosti ca aceasta "preferinta " se datoreaza in proportie de 99,9% faptului ca nu stii lb.franceza , la fel ca si mine ! :lol:

Eu am mai spus , ca nu suport francofonii si limba lor ciudata :lol: , dar asta am constatat doar dupa ce au intrat in pvt chat si mi s-au parut grabiti din cale afara .Erau grabiti - cred eu - si pentru faptul ca nu ne intelegeam aproape deloc .Ca sa fiu si mai clar , spun : never nu am avut o conversatie in free chat in franceza , urmata de un prv chat , si de aici complexul si ura mea fata de ei !!!! :wink:

Alta ar fi fost situatia ca eu sa stiu franceza , sa-i pot manipula cum vreau eu , cum as face in romana sau engleza ( nici cea din urma in proportie de 90 % macar , din pacate ) .
Classy@ si cei/cele care cunosc franceza , nu cred ca au "fobii" din-acestea - ba din contra - cred ca se simt foarte in largul lor ... :lol:

Cum la fel , stiu pe cineva de pe forum -ocazie cu care o salut - care stie germana si lucreaza (si ) pe site-uri de limba germana, printre care Visit-x !

Din punctul meu de vedere, Xlovul , trebuie abordat de persoane care preponderent folosesc limba franceza in conversatie si care stiu expresii frantuzesti in amanunt ...

Se spune , ca stii foarte bine o limba straina - la nivel conversational evident - cand esti capabil sa intelegi , sau sa spui tu insuti un banc , in acea limba !! Ceea ce , ma indoiesc ca ar fi capabili 70% din utilizatorii acestui forum ( printre care ma numar si eu , cu mandrie :lol: ) sa faca !!

Probabil ca sunt si "englezoaice" genuine ( US ,CAN & GB) , care fac performanta pe X-love , dar inclin sa cred ca ar fi raritati ...

Cele bune,

Googlefun

TIN SA TE CONTRAZIC !!!
VORBESC ENGLEZA ,FRANCEZA,SPANIOLA PERFECT!!! CUNOSC 3 LIMBI STRAINE NU NUMAI FRANCEZA :)....in trecut lucrat receptie Marriott ..deci nu sunt chiar Fanica de la curu'vacii :lol: ..
Vorbesc franceza foarte bine nu bine , sunt capabila sa iti traduc ,conversez scriu ...cand vb cu francezi ma intreaba daca sunt frantuzoiaca pt ca vb prea bine ...deci nu...nu se pune problema de ce spui tu ...
Problema este cu cei care vin pe site uri si atat...pt ca pur si simplu nu i agreez ..acum ce sa fac ? AAA ca sunt printre ei si oameni ok ..da normal ..dar in general nu i suport si gata .
Am avut de mica o afinitate pt limbile straine , si joburile pe care le am avut inainte sa incep videochatul , au avut asemenea cerinte ..si nu are rost sa intru in detalii...fiecare cu ce l doare .
BABE
User Junior+
User Junior+

Mesajde BABE » 16 Sep 2015, 14:10

classy scrie:Rebonjour Babe

uite, ca te-au asculat cei de la XLove.
Au anuntat pe site, ca vor reveni la 45% comission. :P

Bonne soirée,
Classy
PS. Google Fun te pot contacta in PM ? Merci d'avance.

Stii cat am ras aseara cand mi a dat maica mea copy/paste la mesajul ala???? m am tavalit de ras ...Deeeciiii iti dai seama care au fost incasarile lor in perioada trecuta daca nu au lasat ei nici macar o luna comisionul si schimbarile pe care le facusera??? :))))))))))))))))))))))
Deci da...site f serios xlovul asta ...cel mai serios ....lesin de ras :D :D :D :D :D :D :D
BABE
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 16 Sep 2015, 22:11

BABE scrie:
TIN SA TE CONTRAZIC !!!
VORBESC ENGLEZA ,FRANCEZA,SPANIOLA PERFECT!!! CUNOSC 3 LIMBI STRAINE NU NUMAI FRANCEZA :)....in trecut lucrat receptie Marriott ..deci nu sunt chiar Fanica de la curu'vacii :lol: ..

E ok BABE@ .Ma las contrazis si paracontrazis , fiind doar o presupunere supozitia mea , cum ca nu te-ai descurca in limba lui Voltaire , si banuiam ca de aici vine aversiunea fata de ei ! Cazul tau , privit din aceasta perspectiva , este mai "grav" decat al meu , inseamna . :lol:

La mine , pare mai simplu : Eu nu-i suport (binenteles , ca nici nu-i inteleg prea bine ) - dar pe de alta parte - nici ei nu ma inteleg pe mine !! Antipatia e cam reciproca , suntem chit .. :wink:

Ma vad nevoit sa retrag fraza de mai jos , in cazul tau , nefiind valabil :
googlefun scrie:

Din punctul meu de vedere, Xlovul , trebuie abordat de persoane care preponderent folosesc limba franceza in conversatie si care stiu expresii frantuzesti in amanunt ...

Cele bune ,BABE@ .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj