La cat timp schimbati pozele?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

La cat timp schimbati pozele? Adaugati altele noi?

aproape zilnic
1
6%
1-2 saptamani
5
31%
4-6 saptamani
6
38%
4-6 luni
2
13%
10-12 luni
2
13%

Voturi totale : 16

Mesajde GlamourFoto » 04 Noi 2013, 00:51

Scriu acest articol pentru a veni in ajutorul modelelor incepatoare a celor nehotarate cat si pentru owneri de studio care nu stiu cum sa procedeze.

De multe ori am fost intrebat cat de des frecvent trebuiesc schimbate pozele din galeriile modelelor?
Din pozitia mea de fotograf este greu sa raspund pentru ca se poate subintelege faptul ca incerc sa manipulez sau sa trag foloase indicand un timp relativ scurt de aceea ma abtin sa ma pronunt, eu doar enumar avantaje si dezavantaje fiecarei situatii astfel incat fiecare intelege si actioneaza cum doreste.

De aceea vin cu aceasta intrebare la voi:

Cat de des schimbati pozele din galerie si de ce procedati in acest mod?

A. Sunt persoane care se implica si schimba relativ des fotografiile la 4-6 saptamani aduc ceva nou, schimba prin galerie si explicatia este: "vreau ca membrii sa fie atenti, sa fie curiosi, sa nu se plictiseasca de aceea vin tot timpul cu ceva nou si ei apreciaza acest lucru."

B. Sunt persoane care schimba pozele mai rar la un interval de 4-6 luni argumentand acest lucru cam in acest mod: "Vreau sa profit mai mai mult de pe urma acestor poze, daca le schimb prea des membrii nu apuca sa le vada"

C. Si sunt persoane care uita ca profilul de pe site are categoria imagini si raman cu aceleasi poze timp indelungat 1 an sau chiar mai mult argumentand in acest mod: "daca schimb poza nu mai mai recunosc(gasesc) membrii / eu fac bani si fara poze asa ca ce rost are? etc etc

Eu am prezentat in randurile de mai sus 3 situatii de cele mai multe ori cel mai des intalnite, tu te regasesti in aceste tipare? daca da in care? daca nu descrie cum procedezi tu.

Daca sunt persoane care au experienta indelungata in acest domeniu Traineri sau persoane care ajuta modele ( gen Sad^^Eyes ) ii rog sa isi exprime punctul de vedere pentru ca este posibil ca parerea lor sa cantareasca un pic mai mult.

Deci pentru traineri/formatori si studio owneri:

"Cum credeti ca este ideal sa procedeze un model de videochat?"
Ce abordare aduce cele mai mari beneficii pentru un model pe termen scurt cat si pe termen lung si de ce?

Multumesc mult si spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde dulcyka_sexy » 04 Noi 2013, 03:10

buna glamour, parerea mea personala, sper sa numi dati cu borcanele in cap, e ca, pozele, trebuiesc schimbate aproape la fiecare noua perioada, adica 2 saptamani, si de ce zic acest lucru...eu asa fac de obicei...mai aduc o hainuta noua, pac aparatu si gata, urcata pe site, sa vada membrii ca numi iau doar tigari, lol, ci si hainute sexy pt ei...sau schimb vopseaua parului, sau schimb machiajul, ceva mai mult bineinteles...sau pur si simplu fac poze in alte locatii cum ar fi in parc, uitati, am fost in parc, mam distrat, ceva de genu asta, sau schimb pozitia foarte mult...arat noi pozitii poate ceva mai sportiv..sau ceva mai seducatoare..mereu schimb app toate pozele din galeria free , member area si la fan club de pe lj./..daca gresesc schimband la 2 saptamani, te rog sa ma sfatuiesti cum ar fi mai bine, tinand cont ca sunt model independent, la mama huciului, nam studio prin apropiere macar sa fac 2 3 poze,deci le fac singurica...cu un nikon si trepied...multumesc frumos...sa aveti o noapte buna, sau ma rog, o dimineata frumoasa ca e 3 deja..eu acum merg la somn, noptika buna celor care sunt ca mine, somnorosi:P
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde GlamourFoto » 04 Noi 2013, 12:41

dulcyka_sexy scrie:buna glamour, parerea mea personala, sper sa numi dati cu borcanele in cap, e ca, pozele, trebuiesc schimbate aproape la fiecare noua perioada, adica 2 saptamani, si de ce zic acest lucru...eu asa fac de obicei...mai aduc o hainuta noua, pac aparatu si gata, urcata pe site, sa vada membrii ca numi iau doar tigari, lol, ci si hainute sexy pt ei...sau schimb vopseaua parului, sau schimb machiajul, ceva mai mult bineinteles...sau pur si simplu fac poze in alte locatii cum ar fi in parc, uitati, am fost in parc, mam distrat, ceva de genu asta, sau schimb pozitia foarte mult...arat noi pozitii poate ceva mai sportiv..sau ceva mai seducatoare..mereu schimb app toate pozele din galeria free , member area si la fan club de pe lj./..daca gresesc schimband la 2 saptamani, te rog sa ma sfatuiesti cum ar fi mai bine,

Buna Dulcyca, nu pot decat sa te felicit pentru replay si pentru implicare pentru ca te implici foarte mult avand grija de imaginea ta online si schimband aducand ceva nou la un interval asa de scurt.

Ca este bine ca este rau totul este interpretabil depinde de mai multe aspecte dar cel mai important lucru este feedback-ul membrilor:

-Sunt ei multumiti ca tot timpul improspatezi galerie foto?
-Te lauda/complimenteaza/apreciaza pozele noi?
-Ai membrii regulari care revin periodic sa vada ce ai mai adus nou si cu aceasta ocazie iti intra si in privat?

Daca la intrebile de mai sus raspunsul este pozitiv atunci inseamna ca este bine.

deci le fac singurica...cu un nikon si trepied...multumesc frumos...

Cu atat mai mult meriti felicitarile mele :) pentru ca sunt modele care chiar au resurse etc si nu se "agita" asa de mult.

Astept in continuare o implicare mai mare si din partea observatorilor adica a celor care doar citesc, pentru ca daca nu se contribuie = nu se aduna informatie = nu poti trage concluziile bune.

Cat de des schimbati pozele din galerie si de ce procedati in acest mod?

Pentru traineri/formatori si studio owneri:

"Cum credeti ca este ideal sa procedeze un model de videochat?"
Ce abordare aduce cele mai mari beneficii pentru un model pe termen scurt cat si pe termen lung si de ce?
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 04 Noi 2013, 12:57

Salut,

Dau cu parerea, eu nu sunt de acord cu schimbatul decat daca e calitatea super naspa.. eu sunt adeptul adaugatului.. de content nou.. si pastrat si contentul vechi.. pentru a se putea urmari evolutia pe termen lung.. adica si clientii sa vada evolutia.. si modelul.. Doar in cazurile unde siteul de video chat nu permite chestia asta.. atunci nu ai ce sa faci.. Mi se pare mult 4 saptamani.. eu unul sfatuiam toate modelele sa isi faca poze noi zilnic.. cel putin 20 .. si simple.. nu doar profi.. dar acum cu camerele web ce au aparut HD etc.. pot iesi si alea cu webul destul de bine.. Deasemenea am recomandat mereu diversitate.. nu doar super profi.. si nu doar amator.. pentru ca sunt 2 segmente importante. Sunt foarte multi clienti care vor sa vada modelul cu poze facute de ea.. etc.. si la fel sunt foarte multi clienti care vor sa vada profi.. deci o combinatie intre cele 2 mi se pare cel mai optim pe termen lung.. si bineinteles in functie de cerintele fiecarui site.. De exemplu pe Livejasmin mai greu sa te conformezi cu poze facute cu webcamul..

Una peste alta.. lasati rusinile si fricile.. apelati cu incredere la GlamourFoto daca vreti poze de nu a vazut ochiu' vostru vreodata.. ca in Playboy.. ca o sa va dea contoarul peste cap la realizari in peste 90% din cazuri.. nu mai frecati menta pentru ca o sa plangeti peste 6 luni - 1 an..
Platiti meserias sa va invete.. parerea mea..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde BrattyPrincess » 04 Noi 2013, 13:25

Mă bag și eu în discuție, fără a fi ștampilată cu subiectivism, că doar sunt fotograf de monden, nu de videochat, nu-i așa, Adrian ? :lol:
Prima data aș vrea să lămurim câteva aspecte, să ne referim la poze ca fiind cele pe care și le face modelul cu webcam-ul, sau camera foto proprie, și fotografii - cele făcute într-un cadru profi.
Self shot-urile în oglindă de la budă + duck face nu intră în această discuție.

Acum că am stabilit glosarul, va pot exprima punctul meu de vedere, strict ca și model : foto, foto și iar foto. Pe alocuri când nu a fost timp, poze. Cât de des ? Majoritatea modelelor tind să o facă doar când scăderea traficului și a venitului le infinge sula în coaste - topic-urile gen - Nu știu ce să mă mai fac ? Hai să schimb poze, decor, etc. Total greșit. Pozele/Fotografiile ar trebui schimbate periodic, cât mai des posibil, cât mai variate, și de o calitate cât mai bună.
De evitat pozele gen "io cu..." - io călăre pe servantă din sufragerie, io cu plasma cea nouă, io când mă țin de veioză, etc - Voi admira frumusețea mobilierului, nicidecum a modelului - nota 4.

Imaginea a contat, și contează. E ca și în viață, când cineva lucrează la o imagine atât de beton, că îți ia ani buni să îți dai seama că el/ea nu are de altfel nimic în comun cu ceea ce credeai că este, ba mai mult, e total opusul.

Fotografiile pe care le-am făcut de-a lungul timpului, le-am uploadat pe site-uri în galerii, dar și pe blogul personal, până la un moment dat când am zis - I don`t do charity - și am mutat tot conținutul HD pe un site cu membership, pentru extra income. Ceea ce sugerez oricărui model care lucrează la imagine și investește în fotografii de calitate. La fiecare update pe care îl așteaptă cu sufletul la gură, membrii revin și cheltuie tot mai mult. Asta înseamnă un fan base.

Desigur că nu e suficient să ai fotografii de Vogue dacă tu ești bâtă și tot ce poți articula este hi bb, să nu aibă nimeni impresia că fotografiile îți vor înmuia posmagii. Fotografiile sunt un magnet care va atrage, restul depinde de fiecare model dacă știe sau nu să se ridice la imaginea pe care și-a creeat-o în profil.
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 04 Noi 2013, 13:41

La ce ati spus voi mai adaug si ca ar trebui facuta distinctie intre site-urile cu free si site-uri cu private direct,pentru cele cu free unde poate Vasile baga un ochi sa vada si sa ridice spranceana, odata la 2 sapt este suficient sa schimbi pozele,pentru siteuri gen cc,ifriends,imlive recomand pozele zilnic facute cu webcamul din dotare(plus cele periodice profi),2.3 poze sunt suficiente,poate azi ti-ai fct un machiaj mai misto,sau te-ai dus la coafor,sau ai o lenjerie noua,de unde sa stie Vasile daca nu-i arati?S-a mai pus prolema pozelor profi si in video sperietoarea deci pe langa poze profi care sunt must have pentru promovarea unui profil,incercati si poze instant zilnice si variate.Bine,asta e valabila pentru modelele care au grija de imagine mereu nu numai cand vine Adrian si se fac ele ''formoase'',pozele atrag asa cum a spus si Bratty dar daca tu esti cu parul maturoi,oja sarita,firul de la ciorap dus demult,membrul va fugi cu coada pe spinare cu toate pozele tale profi si o sa te gandesti ca ai dat banii degeaba pe poze lucrul cel mai neadevarat,daca tot ai banii si vrei sa te folosesti maxim incercati sa fiti ingrijite mereu.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 04 Noi 2013, 13:58

ma bag si eu in discutie(ca doar e loc pentru toata lumea)
Personal sunt cam in dubii la toata chestia asta cu fotografiile....si am sa av spun si de ce. Eu lucrez pe siteurile frantuzesti, in special xlove, acolo daca va uitati inclusiv la modelele de top nu stiu daca vedeti poze profi(poate cateva dintre ele dar procentul e minuscul)...Cu toate astea, fetele sutn tot timpul in privat.....Pe eurolive in schimb sunt o groaza care au poze de fotograf dafetele acre sunt tot timpul in privat nu au galeria lu peste de nuscate fotografii prof(iarasi cu vreo doua exceptii acre lucreaza la studio). Restul stau si rumega in free chat, cu tot tacamul de poze de coperta....Acuma eu ce s ainteleg din chestia asta?
De aia imi permit sa va pun o intrebare, voi pe ce siteuri lucrati de ati observat ca pozele de top aduc castiguri...nu cumva pe siteurile americane?Pentru ca atunci cand ma uit pe livejasmin, vad o groaza de poze superbe,acolo fetele sunt triate si dupa imagine....Desi daca nu ma insel, LittleRedBunny a stat pana acu vreo acteva luni cu acelasi poze invechite ca sa spun asa nai de-a randul...nu spun ca pozele nu ajuta, dar cred ca depinde de site. Americanii observa mai usor, eu n-am auzit de fete pe siteurile frnatuzesti sa zica bai am facut poze de fotograf si imediat castigurile mi s-au dublat tot ce aud e de livejasmin, camcontacts, streamate...
Pe tine Glamour in general pece siteuri te solicita modelele ca sa le faci poze? Care sutn siteurile cele mai prizate ca sa spun asa?
Revenind la cazul meu(ca de mine n-am vorbit pana acuma). In primul rand, imi place foarte mult fotografia :P Mi-ar place foarte mult sa am o galerie profi, nu neaparat pentru catsiguri, ci pentru mine, ca sa ma simt eu bine... In afara tarii unde sunt acum un fotograf e mult mai scump(250 euro pentru jumate de ora ain studio), plus ca nu stii cu ce te alegi dupa, macar in cazul lui Glamour e de incredere, toti care l-au testat nu au fost dezamagiti plus ca Glamour e excat pe nisa noastra d evideochat, stie deja ce s apuna in valaore looool :mrgreen: deic cu prima ocazie cand am sa vin Romanica tre sa-mi fac drum pana la Bucale doooh ^^
Pozele pe care le am pe siteuri sutn facute de mine, sunt frumoase, dar nu se vor compara niciodata cu pozele facute d eun fotograf profesionist. Cred totusi ca indiferent daca suntem foarte buni in ceea ce facem in acets job, e un job de imagine pana la urma urmei....Clientul cand se uita pe site va alege poza de profil care i se pare lui mai frumoasa nu?chiar daca dupa ce intra ia teapa si vede so maimutica macar a intrat, deic toate sansele de parte maimuticei sa-i invarta capul.... :D
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 04 Noi 2013, 14:02

trompi scrie:ma bag si eu in discutie(ca doar e loc pentru toata lumea)
Personal sunt cam in dubii la toata chestia asta cu fotografiile....si am sa av spun si de ce. Eu lucrez pe siteurile frantuzesti, in special xlove, acolo daca va uitati inclusiv la modelele de top nu stiu daca vedeti poze profi(poate cateva dintre ele dar procentul e minuscul)...Cu toate astea, fetele sutn tot timpul in privat.....Pe eurolive in schimb sunt o groaza care au poze de fotograf dafetele acre sunt tot timpul in privat nu au galeria lu peste de nuscate fotografii prof(iarasi cu vreo doua exceptii acre lucreaza la studio). Restul stau si rumega in free chat, cu tot tacamul de poze de coperta....Acuma eu ce s ainteleg din chestia asta?
De aia imi permit sa va pun o intrebare, voi pe ce siteuri lucrati de ati observat ca pozele de top aduc castiguri...nu cumva pe siteurile americane?Pentru ca atunci cand ma uit pe livejasmin, vad o groaza de poze superbe,acolo fetele sunt triate si dupa imagine....Desi daca nu ma insel, LittleRedBunny a stat pana acu vreo acteva luni cu acelasi poze invechite ca sa spun asa nai de-a randul...nu spun ca pozele nu ajuta, dar cred ca depinde de site. Americanii observa mai usor, eu n-am auzit de fete pe siteurile frnatuzesti sa zica bai am facut poze de fotograf si imediat castigurile mi s-au dublat tot ce aud e de livejasmin, camcontacts, streamate...
Pe tine Glamour in general pece siteuri te solicita modelele ca sa le faci poze? Care sutn siteurile cele mai prizate ca sa spun asa?
Revenind la cazul meu(ca de mine n-am vorbit pana acuma). In primul rand, imi place foarte mult fotografia :P Mi-ar place foarte mult sa am o galerie profi, nu neaparat pentru catsiguri, ci pentru mine, ca sa ma simt eu bine... In afara tarii unde sunt acum un fotograf e mult mai scump(250 euro pentru jumate de ora ain studio), plus ca nu stii cu ce te alegi dupa, macar in cazul lui Glamour e de incredere, toti care l-au testat nu au fost dezamagiti plus ca Glamour e excat pe nisa noastra d evideochat, stie deja ce s apuna in valaore looool :mrgreen: deic cu prima ocazie cand am sa vin Romanica tre sa-mi fac drum pana la Bucale doooh ^^
Pozele pe care le am pe siteuri sutn facute de mine, sunt frumoase, dar nu se vor compara niciodata cu pozele facute d eun fotograf profesionist. Cred totusi ca indiferent daca suntem foarte buni in ceea ce facem in acets job, e un job de imagine pana la urma urmei....Clientul cand se uita pe site va alege poza de profil care i se pare lui mai frumoasa nu?chiar daca dupa ce intra ia teapa si vede so maimutica macar a intrat, deic toate sansele de parte maimuticei sa-i invarta capul.... :D

Buna Trompi.. intrebarea corecta, pur parerea mea.. este.. "Oare daca imi fac galeria super profi imi vor creste rezultatele pe Xlovecam?" asta trebuie sa testezi tu.. eu iti spun ca dupa maxim 1 luna.. vor creste.. Nu ti-ai pus niciodata intrebarea asta pentru ca tu faceai bani destui si fara poze.. dar daca te ingrijeai si de alte aspecte.. faceai mult mai multi.. Primul pas a fost ala cand ai inceput sa pui si poze cu fatza nu doar cu trupul..dar mai sunt multi pasi de facut.. bine.. asta daca vrei sa cresti si mai mult la realizari... Repet, doar o parere.. posibil sa ma insel.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde trompi » 04 Noi 2013, 14:21

Sad eu tot timpul am avut poze cu fata la profil sa stii...cand mi-am facut contul de acasa acu cativa ani, prin 2010, am pus o singura poza,in care se vedea si fata bineteles, si cu poza aia am facut mai tata bani timp de un an, pana s-au decis aia d ela xlove ca nu e buna si apoi am mai adaugat eu cu timpul acum cred ca am vreo opt poze in total si toate cu fata...fata e un atu foarte important, cel putin cazul meu, as fi ridicola daca nu as exploata-o....Pasi de facut sunt pentru fiecare, ideea e sa fim constienti ca trebuie sa evoluam
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 04 Noi 2013, 14:27

trompi scrie:Sad eu tot timpul am avut poze cu fata la profil sa stii...cand mi-am facut contul de acasa acu cativa ani, prin 2010, am pus o singura poza,in care se vedea si fata bineteles, si cu poza aia am facut mai tata bani timp de un an, pana s-au decis aia d ela xlove ca nu e buna si apoi am mai adaugat eu cu timpul acum cred ca am vreo opt poze in total si toate cu fata...fata e un atu foarte important, cel putin cazul meu, as fi ridicola daca nu as exploata-o....Pasi de facut sunt pentru fiecare, ideea e sa fim constienti ca trebuie sa evoluam

Posibil sa te fi confundat atunci, scuze si bafta acolo :)
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde trompi » 04 Noi 2013, 14:28

auzi blea, ia nu ma mai scu(con)funda tu pe mine ca am sa fac ca nevastata(te citez) respectiv *ca trenu-n gara* hahahaha :mrgreen:Aidca ia cum sa ma confunzi tu pe mine? sunt unica looooooooool
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 04 Noi 2013, 14:34

trompi scrie:auzi blea, ia nu ma mai scu(con)funda tu pe mine ca am sa fac ca nevastata(te citez) respectiv *ca trenu-n gara* hahahaha :mrgreen:Aidca ia cum sa ma confunzi tu pe mine? sunt unica looooooooool

:) Stiu ca s-a plans un model pe forum ca avea nick naspa care nu o reprezenta.. eu m-am dus si am vorbit cu ei si le-am sugerat sa bage feature de schimbat nickname.. intre timp gasisem un model care avea in nick ceva cu Anal si am crezut ca esti tu.. acum nu mai conteaza oricum acel nume de model nu cred ca mai exista.. profilul acelui model avea numai poze fara cap.. repet.. imi cer scuze :) de confuzie.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde trompi » 04 Noi 2013, 14:52

ah....chiar ma gandeam daca nu cumva tu le-ai sugerat celor de la xlove sa bage feature de schimbat nickname, you are my angel :D MULTUMESC!Si nu, fostul meu nick nu continea cuvantul anal, dar era destul de porcos grrrr In orice caz, de cand mi-am schimbat numele, numarul de clienti la fel, poate chair mai linistiti, nu sunt agasata ca inainte cu intrbeari porcoase referitoare la nickname plus foarte multi dintre fostii clienti apreciaza FOARTE MULT noul nickname dovada ca totusi aveam dreptate sa-l schimb :P
Numarul de cleinti creste vetiginos in functie de cat timp sau online sau daca stau zile consecutive la rand, in orice caz, vreme buna vreme rea, e oricand timp pentru pescuit deci la capitolul asta nu ma plang :P
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 04 Noi 2013, 14:55

trompi scrie:ah....chiar ma gandeam daca nu cumva tu le-ai sugerat celor de la xlove sa bage feature de schimbat nickname, you are my angel :D MULTUMESC!Si nu, fostul meu nick nu continea cuvantul anal, dar era destul de porcos grrrr In orice caz, de cand mi-am schimbat numele, numarul de clienti la fel, poate chair mai linistiti, nu sunt agasata ca inainte cu intrbeari porcoase referitoare la nickname plus foarte multi dintre fostii clienti apreciaza FOARTE MULT noul nickname dovada ca totusi aveam dreptate sa-l schimb :P
Numarul de cleinti creste vetiginos in functie de cat timp sau online sau daca stau zile consecutive la rand, in orice caz, vreme buna vreme rea, e oricand timp pentru pescuit deci la capitolul asta nu ma plang :P

Super, ma bucur ca esti bine :)
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde dulcyka_sexy » 04 Noi 2013, 15:49

buna ziua tuturor... da adrian ai dreptate, unii membrii chiar apreciaza galeria mea foto, cum intra pe room imi tranteste un hello, i go to watch the new gallery...ok, go on..lol....apoi dupa ce si-a clatit ochisorii, vine cu aprecierea ...nu toti cei drept, cateodata cand sunt obosita, am si membrii care sa zic in juma de ora imi fac capu patrat, show ass, show ass, le zic du-te nene la galerie ca am poze, nu, nu, aici vreau...deci pt unii muncim degeaba cu aceste foto...pt unii membrii munca e apreciata...eu merg pe premiza-poate cand intra in room, nui place-machiaj, ruj, parul, hainuta, dar daca vede o poza pe gustul lui, poate ii va placea de mine cum sunt chiar acum...si cu zambetul maxim pe buze astept rezultatul..lol...plus ca multi au fetish pt ciorapeii cu banda, ei, aici o intreaga poveste, unii prefera clasicul negru sau tan..ok..pun camera fac poza...altii vor mai sofisticati, eu intotdeuana in ziua de plata am pregatit si un mic cos de cumparaturi cu tinute noi, sexy, etc..si nu in ultimul rand 2 3 perechi ciorapei cu banda unicati cum zic membrii, ca-s singura de pe lj cu asemenea ciorapei.lol. poate asa e poate nu au cautat ei bine, dar eu ma bucur ca ei apreciaza tot ce fac ca sa fie ei happy cand vin pe la mine...am regulari care mi-au cerut un fel de cizme , ok, leam luat si pe alea, bucuria lor, 1 data a fost, poate a doua nu asa mare...lol..si regulari care orice as purta, ori costumul lui mos craciun ori bikini si sutien, ei ma vad atragatoare in orice...majoritatea uitandu-se inainte de a vb cu mine , in galeria foto..deja se apropie o noua schimbare a galeriei mele, si cei care stiu, ma si intreaba deja, cum va fi? eheheh surprise...eu locuind in zona de munte am de gand de craciun sa le fac niste poze unice, pitoresti, cu zona mea inzapezita..hehe...iar acum, in 2 3 zile, am niste hainute noi, sper sa fac cat mai multe poze dragute si sa atrag si mai multi membri...
bafta fetelor...si tie adrian multa sanatate si spor in tot ceea ce faci..
un big hug:)
PS-daca aveti ceva idei pt mine cu pozele de craciun, la mine in oras in centru se face un pom urias, ala sigur il pozez impreuna cu tinuta de craciun a mea..dar mai multe idei nam....poate in parc ceva..nu stiu..daca aveti ceva idei sunt binevenite....de ce vreu sa fac poze afara? am facut asta vara, si membrii au fost super incantati vazand peisajul inverzit, copaci, spatiul verde per total, lol, plus ca intr-una din poze , fara sa vreau, am prins o veverita...jasminu mai acceptat poza fara comentarii, iar membrii sa-u amuzat pe seama micutei veverite...lol...si ma-u rugat sa fac cand e si zapada...de aia imi storc creierii cum sa scot eu trepiedu cu camera pe frig? ger? in zapada? in parc tocmai? nam pe nimeni sa ma ajute. asa ca, help me daca aveti macar idei...de pozat beineinteles:D
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde mireya_sb » 04 Noi 2013, 19:18

Eu nu stiu ce sa mai cred........citesc ca alte fete isi fac poze prin parcuri sau alte locatii.......Eu mi-am adaugat la profil ( pe jasmin) 2-3 poze facute in locatii diferite, pe plaja si intr-un restaurant.....nu se vedea nimeni, doar eu si decorul.....mi-au fost respinse pe motiv ca sunt prea explicite. Am intrebat suportu si mi-a spus ca ideal ar fi ca pozele sa fie facute in casa . Bun am facut poze in casa, una in care sunt doar un maieut si bikini, mi-a fost respinsa pe motiv ca prea arat din goliciune, lol. Pai cum mama masii !!!!!! Vad gramada de poze de profil cu sanii goi..........deci sanii goi nu sunt goliciune dar cei acoperiti da......pffffff. Calitatea pozelor era buna, nu de nota 10 dar de 8 da. Pozele sunt aceeasi marime, unele sunt acceptate , altele nu......
Bafta acolo :)
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde dulcyka_sexy » 04 Noi 2013, 21:10

buna mireya, eu sunt alexa, am mai vb noi, poate iti aduci aminte... un mic sfat iti pot da, am si eu poza de profil una cu sanii goi, astupate sfarcurile cu mainile...acceptata din prima...cand faci pozele si le urci pe site, inainte de a selecta poza de profil, dute pe suport online, cauta pe jennifer sau francesca, 2 admine pe jasmin nu de nota 10, de 100, sunt f intelegatoare si ajutatoare, spunele ca tie iti place aceasta poza mult, ca ai membrii care ar vrea sa o vada pe profil, iar atrage mai mult, si bineinteles calitatea sa fie buna, nu tio vor refuza...sper ca tea ajutat informatia mea...bafta acolo
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde GlamourFoto » 05 Noi 2013, 02:19

Vreau sa incep acest replay cu scuzele de rigoare,

Am modificat pool-ul si s-au pierdut primele voturi asa ca rog persoanele care au votat sa verifice daca pot sa voteze din nou, daca da va rog sa votati din nou pentru ca voturile s-au sters.

Multumesc de intelegere si scuze.

trompi scrie:- Pe tine Glamour in general pece siteuri te solicita modelele ca sa le faci poze? Care sutn siteurile cele mai prizate ca sa spun asa?

Din pacate imi este greu sa raspund la aceasta intrebare deoarece eu nu intreb modelul, modelele pe ce siteuri lucreaza, ca unele sunt mai sociabile si imi spun din proprie initiativa cerandu-mi si sfaturi e alta poveste dar in rest nu pot spune cu exactitate.

De cele mai multe ori s-au mentionat siteurile gen Jasmin, streamate, imlive, aw, cc, dar modelele folosesc pozele in cele mai interesante moduri (siteuri) cu putinta.

trompi scrie:Clientul cand se uita pe site va alege poza de profil care i se pare lui mai frumoasa nu?chiar daca dupa ce intra ia teapa si vede so maimutica macar a intrat, deic toate sansele de parte maimuticei sa-i invarta capul....

Perfect adevarat si daca domnisoara are grija si de felul cum intra online cu atat mai bine ii cresc sansele ca membrul sa nu inchida fereastra de chat,

Acum ajungem la vorbele spuse anterior de Bratty si de Poca si anume:

BrattyP scrie: Fotografiile sunt un magnet care va atrage, restul depinde de fiecare model dacă știe sau nu să se ridice la imaginea pe care și-a creeat-o în profil.
Poca scrie:Bine,asta e valabila pentru modelele care au grija de imagine mereu nu numai cand vine Adrian si se fac ele ''formoase'',pozele atrag asa cum a spus si Bratty dar daca tu esti cu parul maturoi,oja sarita,firul de la ciorap dus demult,membrul va fugi cu coada pe spinare cu toate pozele tale profi si o sa te gandesti ca ai dat banii degeaba pe poze lucrul cel mai neadevarat,

Sta numai in puterea modelului sa se foloseasca de respectivele materiale asa cum trebuie sau sa creada ca munca/implicarea nu isi mai are rostul.
BrattyP scrie: Majoritatea modelelor tind să o facă doar când scăderea traficului și a venitului le infinge sula în coaste - topic-urile gen - Nu știu ce să mă mai fac ? Hai să schimb poze, decor, etc. Total greșit.

Din pacate o parte din modele merg pe sistemul mentionat de Bratty si cand ajung in coada listei pe un site si nu mai au trafic deloc dau din colt in colt sa faca ceva sa se scoata din starea respectiva dar din pacate de cele mai multe ori un set de fotografii nu este suficient :(

Sa revenim la subiectul principal, pana acum din ce am inteles eu taberele sunt impartite (sa zicem) asa:

- Sad, Poca, Bratty au sustinut ca trebuie sa faci cat mai des poze / fotografii
- Trompi sustine ca pe siteurile frantuzesti nu este importanta imaginea din profil si ca poti face bani fara sa te ingrijesti de capitulul acesta, (dar oare nu ai face mai multi bani daca te-ai implica mai mult? )

Asteptam pareri pro contra dezbateri concrete care sa ne ajute sa intelegem cat si cum este mai optim de procedat pentru ca modelele sa-si creasca incasarile.

Nu uitati sa revotati voturile initiale s-au sters pentru ca am modificat poolul ( am mai adaugat 2 optiuni )

Multumesc.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde dulcyka_sexy » 05 Noi 2013, 03:27

gata adrian am votat...sa fie cu noroc...hehehehe...hmmm daca ai fi mai aproape de mine, te-as ruga odata sa-mi faci macar 10 poze...dar...:(.. departe esti...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde trompi » 05 Noi 2013, 03:34

adrian eu pe siteurile frnatuzesti o spun din experienta mea adica na poate la mien merge asa dar chair daca ma exclud pe mine daca ma uit la modelele de pe primele doua linii nu stiu cate au poze de profi(in afara am zis de vreo doau exceptii ATAT nu mai spun ca si acele exceptii nu au decat setul al de poze n-au mai psu de cand haul poze)
Eu rvein la vorba lui poca cred ca depidne si de site, siteuri ca virgula camcontacts, ifriends normal ca solciita poze ca sutn cu privat direct, gigi nu te evde in free....
Acu s anu crezi ca sutn contra pozelor, de abi astept sa-mi fac si eu poze calumea, dar vreau sa stiu si parerea fetelor de aia pun intrebari :P
trompi
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj