Cat de profitabil este un studio de fete / baieti

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde dany_c1 » 09 Aug 2015, 14:58

Buna ziua,

As avea o intrebare cat de profitabil este un studio de fete dar unul de baietii dat fiind faptul ca fetele se gasesc cam greu?
Multumesc
dany_c1

Mesajde WebModelMedia » 09 Aug 2015, 18:00

Salut,

Iti dai seama ca raspunsul la intrebarea ta este influentat de foarte multi factori, ca de exemplu:
-cate modele ai, cat incaseaza fiecare model,cat bani ai investit si investesti in studio (aparatura, chirie, net, traineri, admini, sedinte foto, publicitate and so on)?
Ca in orice business, trebuie sa-ti faci un plan de afaceri si sa vezi daca business-ul este profitabil sau nu si daca este profitabil dupa cat timp.

Daca o sa cauti pe forum o sa gasesti anunturi de "vand studio videochat" si intreaba-te acei owneri de ce inchid.

Piata de videochat este una profitabila si trebuie sa te gandesti ce ai tu in plus ca sa iesi in evidenta ca sa ajungi sa prinzi o bucata cat mai mare din "placinta" .
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde dany_c1 » 09 Aug 2015, 19:24

Cu 3 posturi de lucru .La ceva nou fata de altii mi-ar fii greu sa vin pe moment cu ceva deocamndata sunt doar curios si imi ud putin picioarele in apa sa vad cum e.
dany_c1

Mesajde WebModelMedia » 10 Aug 2015, 14:14

Salut Dany,

Sunt prea multe necunoscute in cazul tau ca sa-ti dea orice un raspuns. Sunt studiouri care cu 3-4 posturi scot bani frumosi si au fost alte studiouri care sub 1 an s-au inchis.

Cauta topicurile pe forum cu "vand studio videochat" i-a legatura cu un owner sau fost owner si poate reusesti sa te ajuta el cu mai multe informatii si afli exact cum i-a mers si de ce inchide/vinde.

Multa bafta
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde dany_c1 » 14 Aug 2015, 21:59

Si de unde pot afla care factorii imi pot determina succesul?Exista cineva care vinde aceste informatii?
dany_c1

Mesajde GlamourFoto » 15 Aug 2015, 05:37

dany_c1 scrie:Si de unde pot afla care factorii imi pot determina succesul?Exista cineva care vinde aceste informatii?

Lol nu fi naiv, esti gasca perfecta numai bun de jumulit.

Sigur ai sa primesti oferte, recomand sa nu halesti.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj