Cat dureaza pana se activeaza Gold Show (streamate)

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ed3n » 05 Mar 2015, 03:23

Salut tuturor, apelez inca o data la voi pentru a-mi satisface curiozitatea in legatura cu acest subiect. Sunt un model relativ nou pe acest site (2 luni jum) si as vrea sa stiu cat mai dureaza pana mi se activeaza optiunea de Gold Show. Indeplinesc toate conditiile necesare pentru acest lucru: folosesc encoderul, am rating peste 4.5, sunt online zilnic iar calitatea video care o ofer este excelenta. Am trimis un mail la suport si in continuare o sa va prezint raspunsul lor.

We are currently in process of releasing the gold show feature to qualified accounts in STAGES. In the coming weeks, if you meet the criteria, you should see the gold show function in your account automatically. Criteria minimums include, but are not limited to, 4.5 stars or higher, use of the Hd encoder, use of audio and a high stream quality. If these minimums are met, you *should* see gold shows added to your account in coming weeks. Because we are releasing this feature in stages, we ask for your patience.

Please note - we are not the ones that determine Gold Show eligibility. What we do here is let you know the requirements you need to have in place in order to be eligible. The gold show approval system is automated and runs daily, so you will get your gold shows on the same day that you qualify!"

Am inteles ca sistemul de gold show este automat si ruleaza zilnic, dar ce a pazit pana acum de nu mi-a oferit ce vreau? ... Cat mai am de asteptat ?

Va multumesc anticipat !
Ed3n

Mesajde IsaGlamChat » 05 Mar 2015, 07:48

Au pazit cele 5 stele pe care trebuie sa le ai ca rating:)

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 05 Mar 2015, 10:44

Hey,

la unele fete poate sa dureze si 3 sapt...la noi e cam 3 zile...depinde mult de tine :)
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde sweetkitty » 05 Mar 2015, 11:47

Daca esti model independent o sa primest greu Gold Show-ul.. dar nu te agita ca nu o sa te impresioneze.. doar daca lucrezi exclusiv pe streamate te ajuta , daca esti si pe alt site o sa renunti la Gold Show-uri si ramai cu pvt si excl..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 05 Mar 2015, 12:13

sweetkitty scrie:Daca esti model independent o sa primest greu Gold Show-ul.. dar nu te agita ca nu o sa te impresioneze.. doar daca lucrezi exclusiv pe streamate te ajuta , daca esti si pe alt site o sa renunti la Gold Show-uri si ramai cu pvt si excl..

Te contrazic putin . Nu e criteriu de luat in seama daca esti model independent sau nu .Am vazut caz cand de pe acelasi pc ,2 modele care lucrau alternativ fara sa fie in studio (ci doar chirie comuna ) : una la primit relativ repede si nu-l foloseste ,pe cand cealalta ar vrea si crede ca ar face bani in acel sistem si nu la primit nici acum ,cu toate ca are demult five stars .
Fraza aia primita e standard : If these minimums are met, you *should* see gold shows added to your account in coming weeks. Because we are releasing this feature in stages, we ask for your patience.
Nu o sa-ti spuna ca de fapt este un privilegiu si nu un drept ." coming weeks" ,poate sa nu vina niciodata .

P.S Nu am inteles nici eu de ce .M-am uitat si eu de curiozitate pe ambele conturi ,modelele avand aproximativ cam aceleasi incasari .Totusi am observant la Rate Analysis >>>> Earnings/h ,valoare mai mare la cea care a primit gold show .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetkitty » 05 Mar 2015, 12:46

google, cand lucram la studio am primit in a treia zi optiunea, in schimb pe contul de acasa a durat 3 luni :) .. aceleasi incasari, 5 stele.. si aceasi poveste cand intrebam..
de asta am tras concluzia asta.. alta explicatie nu am .
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 05 Mar 2015, 12:52

sweetkitty scrie:google, cand lucram la studio am primit in a treia zi optiunea, in schimb pe contul de acasa a durat 3 luni :) .. aceleasi incasari, 5 stele.. si aceasi poveste cand intrebam..
de asta am tras concluzia asta.. alta explicatie nu am .

Nu tin sa te contrazic ,DAR nu e relevant cazul tau .Tu acasa nu ai cum sa ai fix acelasi net /pc /décor/lumini /etc .Exemplul meu e cat se poate de adevarat ,lucrau de pe acelasi pc/net/lumini/décor si totusi una din ele nici acum nu are optiunea ,singura mea concluzie , analizand conturile a fost doar cu ce am spus : la cea cu goldshow ,valorile erau mai mari la Rate Analysis /Earnings/h ,alta explicatie chiar nu am gasit .

E foarte posibil ca cea care a primit sa fie mai activa in free ,nu am de unde sti asta .Probabil se analizeaza si atitudinea in free ,si daca trag concluzia ca va sta de piatra si in goldshow :lol: ,nu il acorda .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetkitty » 05 Mar 2015, 15:23

ehhhhhh google... pai sa vezi .. la studio mi s-a dat sa lucrez ca al doilea site streamate , un cont inregistrat de o fata care a plecat si nu lucrase decat 3-4 ore pe el.. am intrat eu si am lucrat cam tot atat avand in vedere ca mergea Jasminul si ma tot deconectam dp streamate , tot cam 3-4 ore am avut online si nu vreo incasare spectaculoasa .. a doua zi cand am deschis site-ul aveam deja Gold Show ul activ... nu pare cam dubios... 2 zile lucrate a cate 3-4 ore .. mmmmm... Fix la asta ma refeream mai devreme ..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 05 Mar 2015, 15:34

E si mai nerelevant cazul tau ,in noile conditii .Habar n-am de ce sa intamplat asa ,ce aport a avut si ex-a :lol: .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetkitty » 05 Mar 2015, 15:41

loool. u funny :)))) pai da ... poate ex-a a dat tot ce avea mai bun si eu m-am nimerit prin zona :)))))... ehhh .. mai glumim si noi ca oricum e dubios criteriul lor de dat Gold Show..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde JustModel » 05 Mar 2015, 21:38

Nici la studiou nu este garantat gold show. Eu am primit din citeva zile. Colega mea, cu aproximativ aceleasi incasari, in citeva luni. Ambele nu il folosim nici pina azi. Prefer chatul clasic.pot sa bag un gold show daca fac tease. De obicei prind privat si cu asta basta)
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 06 Mar 2015, 00:39

JustModel scrie:Nici la studiou nu este garantat gold show. Eu am primit din citeva zile. Colega mea, cu aproximativ aceleasi incasari, in citeva luni. Ambele nu il folosim nici pina azi. Prefer chatul clasic.pot sa bag un gold show daca fac tease. De obicei prind privat si cu asta basta)

E cu skepsis goldshow ,JustModel@ ,scuza-ma ca intervin .
Nu e chiar de lepadat daca-l folosesti cu cap . Am reusit sa vorbesc cu un model de top (cat de cat ) si asta datorita faptului ca ne stiam de pe alt site .E ...marketing ,nu functioneaza in orice conditii la 100% potential .Daca ramai cu aceleasi "setari" e posibil sa nu para atractiv din cale afara ,goldshow-ul .Daca schimbi una , alta poate deveni bomba !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj