Carti recomandari pentru un model

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde evaeva1 » 21 Ian 2014, 10:09

Deschid acest topic, deoarece tot vorbim de faptul ca banii adevarati sa fac cu capsorul si nu neaparat cu trupsoru :lol: Si atunci, va intreb pe voi ce fel de carti ati recomanda unui model? NU stiu daca sa ma refer la cele care ajuta la imbogatirea culturii generale, istoric, geographic , politic etc! Ma refer la cele twisted minds! :D Cele de manipulare, de citire a persoanei, de catalogare corecta a personalitatii, despre lumea celor care a fetishismuri ciudate, intelegerea acestora sau a originilor acestora din punct de vedere psihologic, carti despre sexualitate, erotism... de fapt, ce sa mai? carti care pot sa deschida noi orizonturi pentru un model, si care sa il ajute sa manipuleze membrul intr un mod mai subtil, si mai intelligent! :mrgreen:
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde LolaHighClass » 21 Ian 2014, 23:40

Buna

Iti recomand Stark Trilogy - literatura erotica. The Art of Seduction de Robert Greene - aici gasesti cam toate tipologiile sexualitatii. Ceva ce imi place si far better decat vestitul Fifty Shades of Grey pe partea de BDSM, Ann Jacobs - Mastered. (cam tot ce scrie ea e de citit.)

O seara buna!

Alexandra.
LolaHighClass
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 21 Ian 2014, 23:46

Alexandra, :) poate imi vei putea recomanda si mie o bibliografie pe care sa o putem dezbate la Predeal.

Cu recunostinta Marius!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Humbert » 22 Ian 2014, 00:09

Cartile+filmele te ajuta sa intelegi mai bine ceea ce tine de un fetis sau altul dar tot tu esti cea care prestezi,ce scoti pe gura tine de propria minte/imaginatie bolnava si de cat de bine vb engleza.
Ideea e ca totul depinde de atitudinea si tupeul din dotare ca sa ii poti manipula.
Anyways-depinzand de piticii clientului, un short list:

Small penis syndrome-gasesti pe net atat articole cat si vorbe de duh scoase de fetele rele ca sa ii fericeasca pe posesorii de putza mica.
Leg/feet fetish/nail/lipstick/lenjerie/corsets -easy peasy-google search.
Cuckolding/T&D/Body worship/cross dressing/sissy/maid training/vore/humiliation astea merg si pe cam.
Pt chestii mai putin vanilla...ti-as recomanda cateva filme-te vor ajuta sa intelegi de ce unii sunt submisivi si altii nu,ce au cei din urma in plus si natura relatiei cu cineva care te abuzeaza-asa numitul sindrom Stockholm,etc etc.
Oricum pe cam e cam apa de ploaie ca oricum CBT/OTK/bastinado/caging/WS/slapping/smothering merg doar in real si nah nu se poate pe site-poti povesti cu ei despre ce ii doare sau ce ar vrea sa il doara mai bine zis dar nu ti-i faci regulari.Asta daca prinzi vreun ratacit de genul.
Dar online nu o sa prea gasesti dominatrix sau wonder women asa ca nu conteaza-totul e sa iti joci bine rolul.

Filme:
La Pianiste
The Cell
Preaching to the perverted

Carti:

Hana to hebi - Oniruku Dan
Luna amara -Pascal Bruckner
Humbert
User Junior
User Junior

Mesajde evaeva1 » 23 Ian 2014, 10:14

Multumesc mult pentru recomandari, stiu deja care va fi prima achizitie! Humpert, nu poti avea mai multa dreptate :) sincera sa fiu, cu toate ca sunt o persoana destul de dezinhibata din pct de vedere sexual, zic eu, :-) si cu toate ca sunt Pe Shy Girl, contrar tuturor asteptarilor, vin o gramada de Fetish-isti care vor sa transorme o Shy intr-un drac! :lol: Am deja cativa fani carora le place sa ma "initieze" in sesiuni private, insa as vrea sa inteleg mai mult si sa stiu care si cu ce se mananca! Sa il simt pe acel adevarat fetishist care nu ar schimba ever locul de master cu unul de Slave, doar asa ca se auto intituleaza el initial master! :lol: Am intrat pe Shy nu ca sunt shy, ci ca tocmai, acest Almanah de litere complicate, BDSM, SPH, cock hold, si altele care nu imi vin in minte acum, imi este complet strain! :lol: si nici nu am avut un iubit for real mai pe fetish, si nici eu nu am natuiv aceste inclinatii, insa aici stau si banii, unde sunt povesti, unde sunt roluri si trasnai, unde sunt ciudati, si mormal ca vreau sa stiu! :) Ma uit eu pe la filmuleze sa imi mai fac cate o idee, sa mai fur cate ceva insa, mecanismul nu este explicat, ci filmuletele sunt doar pt cunoscatori!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde Humbert » 25 Ian 2014, 09:04

Despre "masteri"-LOL ce urat suna nu am habar, ca nu ma cauta,ii pune pe fuga profilul probabil.
Se folosesc prescurtari, e adevarat dar toate se invata cu research-eu nativ nu am nici o inclinatie spre BDSM-si daca in real ar vrea careva sa ma vada cu strap-on si action l-as trimte la dracu.

SPH:small penis humiliation.
OTK:over the knee(se refera la canning,spanking la fundulet si chestii related).
SA:sexual asphyxia
WS:watersports
Cuckolding:asta e SPH related in general, povestea conform careia unui nene cu putza mica i se reaminteste mai putin delicat cat de inadecvat este el pt un act sexual dar ohhh, vecinul/prietenul instalatorul is ditai armasarii si fac the best job-dar na ca semn de marinimie are voie sa iti "lick the pussy clean"dupa..etc etc..Povesti de genul poti inventa gramada, diferite situatii cu acelasi final grandios.
Feet fetish:ce si cum am dat detalii intr-un alt post mai demult.
CBT:cock&balls torture-aste merge pe cam,poate include wax play-prestet de nenea,ball busting-asta nu pre merge de fapt ca nu poti sari prin monitor sa ii altoiesti una in balls,legarea organelor pana se invinetesc spre negru..-nu prea am vazut asa curaj pe nimeni dar noh.. :lol:

Uniforms:pt genul asta de activitati iti trebuie ceva garderoba,un pic gandita,nu toate is latex queen, poti fi si sexy bitch dar genul de membri care cauta fetish au in minte tot felul de scenarii si sunt cateva must have ca sa poti fi credibila.
Oricum, nu e suficient ca ai latex sau pvc, sau cizme platforma si toata logistica daca tu nu ai nici in clin nici in maneca cu chestiile legate de fetishuri, costumul nu te transforma decat la nivel vizual.Daca esti barbie doll dai bine in poza si atat, dar nu te tine sa ii manipulezi sa le creezi o story care sa le placa si sa ii faci sa se reintoarca mai bine lasa...

Oricum mai sunt perversiii care bantuie sectiunile de non adult si little shy in cautare de asa zise inocente ca minore stiu ei ca nu is fetele de pe acolo,astia is de aia de cica le tin de povesti dar fac laba pe sub masa :lol: Deci nimeni nu e sfant nici pe categoriile mai inocente.

Sunt cateva fetishuri mai light oricum, si sunt cerute si pe alte categorii-glam, etc:baloane,giantess-vezi cum pozitionezi camera pt asta mai ales daca ii povestesti cum il zdrobesti sub talpile tale uriase, sau cum il bagi in gura si il digeri, sau in pussy si devine prizonier forever..etc etc...

Sper ca ti-am fost de folos.

:wink:
Humbert
User Junior
User Junior

Mesajde Humbert » 25 Ian 2014, 09:07

PS: scuze pt typing la CBT sper ca s-a inteles ce vroiam sa zic, A-ul de pe tastatura e geu de nimerit.. :lol:
Humbert
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 26 Ian 2014, 14:02

Adrian Nuta -Abilitati de comunicare
Peter Collett-Cartea gesturilor

Ultimele cu care m-am delectat zilele astea cat boii, pardon dragii nostri guvernanti ne-au lasat in bezna cu orele pentru ca au fost luati prin surprindere,doar a nins in august wtf :))
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde evaeva1 » 07 Iul 2014, 15:32

Humbert scrie:Carti:

Hana to hebi - Oniruku Dan
Luna amara -Pascal Bruckner

Am vrut sa le command pe net si nu am gasit niciuna! Cel putin Hana to hebi nici nu o gaseste google ca si carte, ci o gaseste ca si film! :( Ma duc la mare si vreau sa citesc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Mai stii ceva in aceeasi sfera?
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde mariuca » 09 Iul 2014, 21:34

Eva, daca esti din Bucuresti, iti pot da eu Bruckner.
mariuca
User Junior+
User Junior+

Mesajde evaeva1 » 10 Iul 2014, 04:38

Dap! din Buccurresti sunt! :D
evaeva1
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări