Care windows este cel mai bun?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde urboss » 08 Sep 2009, 18:03

Window xp
urboss

Mesajde alexmalex » 02 Oct 2009, 11:22

Cum merge Windows Xp Home Edition pentru videochat?.... vreau sa cumpar cateva licente si vreau sa stiu daca se merita.

Va multumesc!
alexmalex
User Junior
User Junior

Mesajde Darksiders » 02 Oct 2009, 13:55

Am Home Edition si este oribil.

Recomand Windows 7. Este peste XP si Vista la un loc.
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde alexmalex » 05 Oct 2009, 11:53

In videochat cu ce este mai bun XP-ul Professional decat XP Home ??
Mersi NutuRody pt raspuns dar imi poti spune si mie in ce sens este oribil?

Asa cu am spus si mai sus vreau sa achizitionez cateva licente si nu sunt inca sigur de care sa iau!

Si inca o intrebare....Voi,administratorii de studiouri,cand ati cumparat sistemele de operare le-ati luat una cate una la pretul pietei sau le-ati luat la pachet,adica acela Licentiere in Volum?

Va multumesc pt raspunsuri!

O zi placuta tuturor![/i]
alexmalex
User Junior
User Junior

Mesajde Darksiders » 05 Oct 2009, 16:39

Pai in ce sens... fara UP-DATE-URI parca mai merge cum mai merge, dar din momentul in care isi face up-date-urile se misca oribil. In primul rand ceea ce am vazut la mine. Imi bloca procesatul, cu doua sesiuni de jasmin. fara sa le mai deschid si alte siteuri.

Windows 7 este mult peste XP din toate punctele de vedere. Acum nu stiu ce se va intampla iarasi dupa UP-Date-urile care vor veni. Dar pana in prezent totul este OK. + ca iti UTILIZEAZA memoria ram asa cum trebuie in comparatie cu XP care vede doar 3GB in schimb la W7 poti baga pana la 24GB DDR3
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde alexmalex » 05 Oct 2009, 16:48

Pai nu e obligatoriu sa faci UP-DATE-uri. Daca acesta este singurul inconvenient,atunci nu nu vad de ce nu ar fi bun pt videochat!
Multumesc pt raspuns din nou!
alexmalex
User Junior
User Junior

Mesajde Darksiders » 06 Oct 2009, 07:33

Pai asa am si mers cu el o perioada fara Up-Date. Dar proble aste la momentul actual este o prostie sa cumperi XP cand este W7. Nu vad rostul XP-ului acum. Bai fratilor avansati nu dati inapoi. Macar iti dau un sfat. Ia o versiune de W7 de pe net (vezi ca ai beta gratiut) si incearc-o!! vezi daca esti multumit de ea.
Darksiders
User Activ
User Activ

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj