Care e treaba cu seventeenlive.com?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde webmaster73 » 11 Aug 2014, 20:45

Buna sorry pentru deranj dar vreau sa stiu care e treaba cu siteul asta, ca tot aud reclame cu salariu plus comision plus etc...... ce este de capul lui?Ca de gogosele ieftine si promisiuni sunt satula ceva concret
webmaster73

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 12 Aug 2014, 18:23

seventeen inseamna peste optspe ani cum prevede legea ? wtf ...sper ca ati citit pana acum pe absolut ORICE site notita aia mica-mica "performerul poarta (singur) toata raspunderea" pentru ceea ce streameaza :))) maine poimaine apare si fourteenlive sau direct seven fara teen...
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde webmaster73 » 06 Sep 2014, 16:40

Hai ca esti tare ,eu ma refer care este treaba cu http://www.seventeenlive.com adica cum se poate lucra din romania pe el ,sau din alta tara ca eu de exemplu nu locuiesc aici permanent, .Am peste 18 ani dont worry dar este un site destul de vechi si as vrea sa stiu daca plateste bine , are potential de membrii , nu aberatii ce imi insiri mie tu aici
webmaster73

Mesajde evaeva1 » 07 Sep 2014, 07:17

webmaster73 scrie: .Am peste 18 ani dont worry dar este un site destul de vechi si as vrea sa stiu daca plateste bine , are potential de membrii , nu aberatii ce imi insiri mie tu aici

Dar cei 7 cei mai importanti de altfel, ii ai?
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde Versace » 08 Sep 2014, 13:24

@andromaca - ce legatura are intrebarea cu raspunsul?
@evaeva1 - aceeasi intrebare si pentru tine...

@webmaster73 - seventeenlive este un site mic, chiar foarte mic daca judecam faptul ca in unele zile au 2-3 modele online, este un singur studio care lucreaza cu ei, din Bucuresti. Iar ceea ce ai auzit SALARIU, COMISION, s.a.m.d, face parte din categoria "ofertelor" oricarui studio. Acest site nu lucreaza cu modele independente, nu lucreaza cu (alte) studiouri, nu lucreaza cu nimeni, nu stiu daca au traffic, tinand cont de pozitionarea lor in topuri inclin sa cred ca membrii nu prea sunt. Numele spune destul de bine care este nisa spre care se orieneaza ei, cred ca nu atrag decat pedofili si alti dereglati de genul. Candva aveau peste 100 de modele online, dar asta era acum mult timp. De vreo 4-5 ani incoace au cateva modele online de regula intre 4 si 9, unele chiar dorm in timpul petrecut online mai ales noaptea, modelele predominante sunt cehoaice si romance, daca pot predomina intr-un site slab populat :))

Pentru inregistrare foloseste : http://seventeenlive.com/en/user/registerGirl
Versace
User Activ
User Activ

Mesajde evaeva1 » 08 Sep 2014, 19:02

Versace scrie:[at]
@evaeva1 - aceeasi intrebare si pentru tine...

Recunosc ca imi displace atitudinea aroganta si lipsa de respect gratuita!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde RedRose Iasi » 09 Sep 2014, 23:41

In mare ce a spus Versace este adevarat. In schimb nu studioul e cel care plateste acel salar ci site-ul plateste o suma fixa + procent / tura. Nu poti lucra ca model independent iar in Bucuresti este un singur studio care lucreaza cu ei.
RedRose Iasi

Mesajde webmaster73 » 08 Oct 2014, 10:12

MUltumesc Versace si rose m-am lamurit
webmaster73

Mesajde draculina » 10 Oct 2014, 06:41

Am lucrat eu in studioul din Bucuresti care colaboreaza cu seventeen, concluziile dupa 3 luni in studio:
- din ce in ce mai multe fete( in studio se faceam angajari pe banda rulanta)
-aceeasi membri desi fetele se inmulteau
- salariul fix era de 20euro/tura
-comisionul modelului 15% din incasari.
Habar nu am de fapt cat plateste site-ul studioului, dar pentru pretentiile avute mi s-a parut foarte mica partea care ajungea la model.Pretentii zic si ma refer la exclusivitate(nici macar youtube nu putea fi accesat) , foarte dar foarte stricti cu programul, pe care in mare parte nici nu ti-l faceai tu, restrictii in legatura cu comportamentul modelului in camera(nu se fumeaza decat in privat, 99% din timp trebuie fata in camera,machiaj strident si mai altele).
draculina

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj