Care sunt regulile pentru nonadult?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Minola » 09 Apr 2013, 12:45

Salutare tuturor, va tot citesc de ceva timp cu mare interes, sunt multe de invatat din sfaturile voastre mai ales noi cele care suntem la inceput. Am si eu o nelamurire, am inceput sa lucrez de vreo 2 saptamani pe nonadult videochat,si anume pe jasmine,imlive,camcontacts, este ok am trafic doar ca va rog sa nu radeti eu chiar si dupa 2 saptamani tot nu inteleg care doamne iartama sunt regulile, in afara ca stiu ca nu ai voie sa te dezbraci, de fiecare data cand cer de la ei imformati imi tot trantesc in fata niste linkuri cu regulile sitului care sunt amestecate cu cele de la adult work de nu mai inteleg nimic, eu stau imbracata adika o bluzita sexy o fustita niste strokens dar nu stiu exact unde este limita de aratat daca stiti cumva pt cele 3 situri pe care lucrez, adika au inceput sa imi ceara sa dau fustita jos sa vada fundul ,am voie sa fac asa ceva pt ca nu vreau sa risc sa imi inchida contul sau sa pierd bani pt ca ma vazut unul in bikini, stiu ca de mangaiat trebuie cu limita si nu insistent in locurile intime ceva de genul....ma poate ajuta si pe mine cineva daca stiti cumva??? ....poate suna banal dar efectiv sunt la inceput si habar nu am ....multumesc anticipat.
Minola

Mesajde cobra1981 » 10 Apr 2013, 14:35

Uite aici un link de pe cc...
http://www.camcontacts.com/chathost/html/videoratings.html?ptp=110&isPopup=1

Pe celelalte siteuri uitate la rules si acolo vei gasi tot ce vrei...

Bafta
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Minola » 10 Apr 2013, 20:40

multumesc frumos, poate ma ajuta cineva si cucele de pe imlive si jasmine.
Minola

Mesajde cobra1981 » 11 Apr 2013, 06:29

Minola scrie:multumesc frumos, poate ma ajuta cineva si cucele de pe imlive si jasmine.

Eu zic sa facem altfel...da-mi nick-urile tale,vin la tine in pvt...si in acest timp o sa iti explic regulile de la categoria in care TU lucrezi...suna bine nu? :D
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Minola » 11 Apr 2013, 13:06

ai fost foarte funny...............
Minola

Mesajde Anayd » 25 Apr 2013, 13:51

Buna, imi cer scuze ca nu pot sa te ajut foarte bine deoarece si eu sunt noua in videochat. Din cate am inteles, nu trebuie sa te dezbraci complet pentru camcontacts si Imlive, Jasmine nu stiu, teoretic nu te dezbraci dar sunt unele fete care am inteles ca o fac in private. Si eu vreau sa lucrez la categoria asta pe exact aceleasi site-uri ca si tine, insa inca nu mi-au aprobat conturile. Tu cam cate ore pe zi stai online si cat faci pe zi? De acasa sau studio? Am inteles ca pe Imlive si camcontacts nu prea mai merge non adult deloc...Mi-ar fi folositor un raspuns ca sa stiu cam la ce sa ma astept....in rest multa bafta !
Anayd

Mesajde dulcyka_sexy » 25 Apr 2013, 17:35

buna, in general siteurile cu categoria non adult au cam aceleasi reguli, inafara de jasmin, unde sunt mai stricte..nu ai voie-sa te debraci, sa te mangai insistent in anumite zone,poti sa dansezi in pvt, sa razi, sa glumesti, sa flirtezi,poti incita un barbat si fara sa te debraci, etc...nu masturbare, nu jucarii, nu naked, nu pozitii indecente, poti ridica fusatita putin, nu sa o dai jos, etc...cat mai decent imbracat...sper sati fie de folos informatia mea.. bafta acolo
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde evaeva1 » 13 Aug 2013, 12:37

Buna Fetelor!

Nu lucrez de ft mult timp pe non adult insa va pot spune ca cei de la Imlive sunt ft stricti! Va vad vorbind de fustite si rochite, hehe :lol: si eu am purtat insa ceva decent, si se pare ca nu este ok! Este foarte aiurea ca site ul imlive nu are o rubrica de reguli generale si standard comportamental asa cum are camcontacts! Aici pe imlive regulile sunt nescrise, fiecare face dupa cum il taie capul si isi asuma riscul unei performante ce se poate considera abatere de la regula! Care regula nu se stie deoarece nu exista pe site undeva scrisa! Am avut o interactiune cu un CSREP care mi a venit in pvt pt problema de logare a unui membru, pt a se asigura ca e totul ok ! M- a luat ca din oala ca incalc regulile siteului! Nu intelegeam nimic! Eram imbracata cu o rochie OFFICE, decupata putin la gat, deci nu decolteu, conica, pana la genunchi, fara maneci intradevar, insa nu stil maieu! Imi spune ft strict ca nu sunt decenta! Ma ridic fac zoom out si il intreb ce e in neregula! La care imi spune ca am umerii descoperiti! si fusta e scurta! Pai zic nu e mini deloc, e o fusta pana la genunchi! Nu ai voie, nu iti este permis! Zic " Ok! in ce ma pot imbraca? pt a nu incalca regulile! Mi s a spus in rochie lunga pana in pamant, tricouri, insa nu cu umarul gol, pantaloni, fara decolteu( si aici nu ma refer la ceva naughty) un decolteu normal care sa nu expuna prea mult! Si si asa eu am sani micuti deci nu ar fi ceva sa ii pice ochii vreunuia :lol: :lol: :lol: si apoi tot ce este adult behaviour si adult content este strict interzis! :lol: Asa am ramas si eu interzisa dupa ce a plecat CSrep ul :shock: Fetelor, ma intrebam ce facem cu acei membri care sunt Gold sau VIP ( 95% dintre ei) si care timp de 30 min de pvt de imaginat si fantezat despre cum ar decurge o prima intalnire noi vom pune vreo bariera in momentul in care ne spune cum ne kiss the hands, kiss the neck, and kiss the lips, samd;
Mai jos va dau raspunsul CS-ului! Poate intelegeti voi!

Hello CS! I am a new model and its verry fustrating for me that i cant do my job properly!why? Because of the existing or not existibg rules! I couldnt find anywhere on this site some specific Rules. I can find inside house tools and off site, but nowhere a behaviour guide line! I dont know what i could wear or couldnt wear, i dont know what i am alowed to talk about, or not, all i can see is " adult behaviour or adult content"! What exctley is adult behaviour? What is adult content? When i have created my profile i have chosed to talk among other subjects, about Friends and Romance too? What is Romance in this situation? I have members that are fantasiesing about us dating, and maybe developing a relationship! After dinner and walking under the moon light we end up holding hands and kissing, and they go for more! After at least 30 min pvt session scenary, what should i say? " ok! stop it here no more? " What do i do then? And by the way/ isnt kissing an adult behaviour? But he wants more...and i say no! And then he is becoming frustrated and angry about the situation and he is acusing me being a bad model, because so many other girls haved shared his fantesies! I am also tell you that he is not showing any nudity at all. So again, what is adult behaviour? What is adult content?what i am alowed to talk about? What relationship and romance means if i had taged my profile with it? What can i talk here? Thank you in advance!

Raspunsul CS !

Please note that ImLive monitors this non adult category very closely. We do not allow hosts to show cleavage, bare shoulders, wear miniskirts or short pants or any see-through clothes. You are also not allowed to be engaged in any sexual activity with members. All hosts that will be found not dressed appropriately in their room or not performing in an appropriate manner in this category will have their accounts frozen and even terminated. Thank you.

Deci nimic concret again!
evaeva1
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj