Care laptop e mai bun, hp vs acer?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde dulcyka_sexy » 03 Dec 2012, 16:19

va rog ziceti-mi care dintre aceste 2 laptopuri e mai bun..un hp si acer...hp are dual-core 2,36ghz,memorie 4gb ddr3, hdd 320 gb placa video -integrata,camera web 0,5 ACER ae procesor dual core 1,76 ghz, memorie 2gb ddr3, hdd 500 gb, placa video -integrata, camera web 1, 3mp....va rog mult de tot urgent ziceti-mi care e mai bun, ca am 5 ore la dispozitite sa ma decid...va multumesc...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde yuuhuu » 03 Dec 2012, 16:31

Eu as alege HP-ul...
HP: procesor mai bun, memorie mai multa, hard mai mic, camera mai slaba
ACER: procesor mai slab, memorie mai putina, hard mai mare, camera mai buna dar tot foarte slaba :)
yuuhuu

Mesajde exunknown23 » 03 Dec 2012, 17:53

care dintre aceste 2 laptopuri e mai bun.... pentru ce???
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde alexandra1234 » 03 Dec 2012, 18:00

nici unul dintre ele nu este bun , descrierea este una f slaba prin urmare nu vei primi un raspuns care sa fie multumitor
parca este fizica cuantica in a spune ce model de laptop si ce procesor are ..
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde dulcyka_sexy » 03 Dec 2012, 19:15

pt vdc ma intereseaza....camera web mai cumpar eu una pe care o instalez...faza e ca numi permit un laptop mai scump..astea sunt hp-1800 lei, acer-1750 lei..va rog daca puteti sa ma mi sfatuiti, si va multumesc
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde dirtymozart » 03 Dec 2012, 21:14

In primul rand nu te zgarci la 3-4 sute de lei. Pui in plus acum si ai un laptop mai puternic.

Cauta asa: Procesor i5 ivy-bridge. Memorie minima 4GB. Memorie video dedicata min 1GB. Vei constata ca, cu aceasta configuratie, la 4 sesiuni deschise, procesorul sta la max 40-50%. Adica foarte bine.

Cauta unul cu 3-4 porturi usb, deoarece ai nevoie.

Ca branduri iti recomand Lenovo, este fostul IBM, nu prea este cunoscut pentru publicul larg, mare amator de branduri cu rezonanta, dar nu te va dejamagi. Este pentru cunoscatori. Asta nu inseamna ca nu-s si alte branduri bune.

Iti repet, nu te zgarci la cateva sute de lei in plus. Le pui la loc, intr-o seara-doua...
dirtymozart

Mesajde dulcyka_sexy » 03 Dec 2012, 23:01

nu ma zgarcesc..doar ca sunt noua in vdc, si nu prea fac bani..200$ pe luna..nu pe perioada..e ceva tragic pt mine...si de aceea numi permit altu mai scump...ce parere aveti de acesta?
Laptop Toshiba Satellite C855-1EL cu procesor Intel® Core TM i3-2370M 2.40GHz, 4GB, 500GB, Intel®...
http://www.emag.ro/laptop-toshiba-satell...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde alexandra1234 » 04 Dec 2012, 22:39

in acest caz vezi daca nu este mai ieftin un desktop
200 usd pe luna ? si tu vrei sa dai 2000 ron pe un laptop?
cred ca te arunci la o cheltuiala inutila cu 2000 ron iti faci un desktop bun cu procesor mai puternic
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde alexandra1234 » 04 Dec 2012, 23:49

Auzi

Eu cred ca tu esti un mare idiot .... (warning accepted)
Adica unde te crezi MA atotstiutorule, auzi la el ...citez" Lenovo, este fostul IBM, nu prea este cunoscut pentru publicul larg, mare amator de branduri cu rezonanta, dar nu te va dejamagi. Este pentru cunoscatori."
BAI BAIATULE......eu cred ca tu esti varza cu orice configuratie s

O tot dai in sus cu placa video dedicat dar este mai "OX ca noaptea"

Adica cine crezi ca suntem noi astea de stam pe aceste forumuri , niste fufe ce stau cu crazii desfacuti si nu stim sa ne cumparam carpite ,

Ai citit vreodata in viata ta http://www.tomshardware.com/ ca sa inveti sa faci comparatii
Inainte sa dai vreo indicatie pretioasa despre minunatele tale configuratii daca tot esti OX UL CHATULUI intreaba si tu de buget ..expertule!!!!

dirtymozart scrie:In primul rand nu te zgarci la 3-4 sute de lei. Pui in plus acum si ai un laptop mai puternic.

Cauta asa: Procesor i5 ivy-bridge. Memorie minima 4GB. Memorie video dedicata min 1GB. Vei constata ca, cu aceasta configuratie, la 4 sesiuni deschise, procesorul sta la max 40-50%. Adica foarte bine.

Cauta unul cu 3-4 porturi usb, deoarece ai nevoie.

Ca branduri iti recomand Lenovo, este fostul IBM, nu prea este cunoscut pentru publicul larg, mare amator de branduri cu rezonanta, dar nu te va dejamagi. Este pentru cunoscatori. Asta nu inseamna ca nu-s si alte branduri bune.

Iti repet, nu te zgarci la cateva sute de lei in plus. Le pui la loc, intr-o seara-doua...
alexandra1234
User Activ
User Activ

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj