Care e faza cu webmasteri si traficul oferit ?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Intrebmult » 11 Aug 2017, 12:44

Buna tuturor sunt noua in activitatea de acasa si de curand un membru mi-a spus ca in 5 minute o sa am peste 300 de membrii in camera si asa a fost mi-a lasat adresa lui de email sa il contactez sa ma mai ajute cu traficul , fara vreun cost sau ceva , din contra a dat si cateva tips sa imi anime free-ul . Deci intrebarea mea este daca e ok sa il caut pe mail sa ma mai ajute cu trafcul sau sa stau linistita ?
Intrebmult

Mesajde GlamourFoto » 11 Aug 2017, 15:39

Dacă te gândești ca nimic nu este gratis ai sa înțelegi.

Cine are trafic de calitate îl trimite modele care vor converti respectivul trafic astfel încât sa fie ok și acest lucru se poate face fără ca modelul sa îl contacteze.

Spor acolo.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde dakota » 15 Aug 2017, 11:32

Intrebmult scrie:Buna tuturor sunt noua in activitatea de acasa si de curand un membru mi-a spus ca in 5 minute o sa am peste 300 de membrii in camera si asa a fost mi-a lasat adresa lui de email sa il contactez sa ma mai ajute cu traficul , fara vreun cost sau ceva , din contra a dat si cateva tips sa imi anime free-ul . Deci intrebarea mea este daca e ok sa il caut pe mail sa ma mai ajute cu trafcul sau sa stau linistita ?

Buna sfatul meu e sa nu-l contactezi,simplu fapt ca a cerut asta inseamna ca vrea ceva mai mult de la tine.e posibil ca mai tarziu sa-ti ceara bani pentru asta(99% sanse) iar daca face asta inseamna ca efectiv nu e un webmaster bun,pentru ca unul bun trebuie sa fie in stare sa scoata banii doar din simpla promovare ,fara sa ceara si taxe la modele.

Si daca vrei totusi sa platesti si spui ca ai sa castigi mai multi bani si nu o sa fie o problema,pentru ca teoretic mai multi oameni in camera inseamna si mai multe castiguri e posibil sa nu fie asa,in primul rand 300 de oameni e putin(e posibil tot vreo 3 membri platitori sa ai) plus ca exista riscul ca tu sa nu poti sa intreti camera deci efortul sa fie inzadar.Degeaba platesti pentru trafic daca tot nu faci bani.
Cel ma bine invata tu cum sa ajungi la un numar de 400-500 de oameni,chiar mai mult. :P
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde GabiXO » 15 Aug 2017, 12:54

Eu zic sa incerci si sa vezi ce are de spus respectivul. Nu-i oferii date personale sau orice alte bunuri (sedinte foto/video, etc.) pana nu aflii exact cum te poate ajuta. Fa-ti o adresa de email noua, de pe care sa-i trimiti email si afla. Poate chiar vrea sa te ajute sau poate urmareste altceva.

Mentalitatea asta cu "un webmaster te promoveaza fara sa stii tu asa ca nu contacta daca iti cere careva" este total gresita business wise dar si din punctul meu de vedere.
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde WebModelMedia » 16 Aug 2017, 18:04

Intrebmult scrie:Buna tuturor sunt noua in activitatea de acasa si de curand un membru mi-a spus ca in 5 minute o sa am peste 300 de membrii in camera si asa a fost mi-a lasat adresa lui de email sa il contactez sa ma mai ajute cu traficul , fara vreun cost sau ceva , din contra a dat si cateva tips sa imi anime free-ul . Deci intrebarea mea este daca e ok sa il caut pe mail sa ma mai ajute cu trafcul sau sa stau linistita ?

La cum suna situatia , e posibil ca tipul sa fii folosit Diva Traffic pentru acesti membrii. Intrebarea pe care ar trebui sa ti-o pui, cati din acesti guesti ii pot converti un membrii platitori cu mine.

Din pct meu de vedere Diva Traffic este un pic de praf in ochi, traficul pe care ii "il aduc" este contorizat de useri care vad "ad-ul" modelului. Pana la conversie mai este cale lunga.

Bafta la munca si daca ai nevoie de ajutor, give us a sign.
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj