Care este cel mai bun antivirus ?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde kamalina » 27 Oct 2009, 09:01

As vrea sa cumpar si eu licente la un antivirus ,dar nu sunt sigura ce sa aleg ,imi puteti recomanda ceva cat mai compatibil cu activitatrea noastra ? Multumesc .
kamalina

Mesajde Darksiders » 27 Oct 2009, 09:32

NOD 32 (numai cu licenta)
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde HDK » 27 Oct 2009, 11:45

AVG

Nod32
HDK
User Activ
User Activ

Mesajde DITTO25 » 27 Oct 2009, 13:05

nod32 .. nu am avut probleme
DITTO25

Mesajde gooiebes » 27 Oct 2009, 16:33

Eu am NOD 32 ESET smart security,intr-adevar se pare ca e cel mai bun.
Ti-l recomand cu incredere.
gooiebes

Mesajde jebyby » 28 Oct 2009, 21:51

Cel mai bun antivirus este AVIRA ,care este si numarul 1 mondial. Nu e nevoie sa mai dai bani,il gasesti pe www.free-av.ro ,dai download for free si selectezi versiunea pt Ro. Poti proceda la fel pt fiecare calculator in parte. E licenta gratuita si nu pt un an ci pt cat traieste calculatorul tau. Daca il formatezi bagi din nou. Garantez pt el. Sper ca ti-am fost de ajutor...
jebyby
User Junior+
User Junior+

Mesajde dexterash » 29 Oct 2009, 04:51

desi are o licenta non-comerciala, recomand Avira.

dar cu o conditie: macar un anti-malware instalat in paralel; ad-ware sau mbam (Malwarebytes), ambele avand versiuni gratuite (lipsa modulului real-time)
dexterash

Mesajde kamalina » 29 Oct 2009, 10:18

Multumesc foarte mult pentru sfaturi . Voi incerca cu Avira non-comercial sau chiar comercial daca asta exclude si necesitatea unui malaware .
kamalina

Mesajde wulpita » 29 Oct 2009, 18:59

DeepFrezze ;) ca sa nu te mai complici ;)

daca ai nevoie de el call me :)
wulpita
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 29 Oct 2009, 19:33

wulpita scrie:DeepFrezze ;) ca sa nu te mai complici ;)

daca ai nevoie de el call me :)

Iar spui tampenii , chiar daca se numeste deep freeze si tie probabil iti suna ceva gen DP nu este un antivirus .Esti total deep freeze lol

On topic NOD32
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde morcove » 30 Oct 2009, 13:37

Cel mai sigur antivirus

parerea lu` Morcov :

Imagine
morcove
User Activ
User Activ

Mesajde Darksiders » 30 Oct 2009, 13:47

Vezi ca este posibil sa-ti scape cativa SCARMAJOI verzi si urechiati
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde boss_xxx_yo » 11 Ian 2010, 23:09

Buna,
Daca intrebarea ta era care e cel mai accesibil si in acelasi timp bunicel antivirus.... raspunsul este avira,nod32 etc.
Daca vrei chiar cel mai bun antivirus atunci iti recomand sa folosesti Kaspersky Internet Security 2010. Hackerii ucrainieni amgajati de kaspersky chiar isi fac datoria cu varf si indesat. Singurul inconvenient este ca iti trebuie licenta si nu este deloc ieftina.De asemenea poti incerca McAfee. Bafta!
boss_xxx_yo

Mesajde keen » 12 Ian 2010, 02:23

sustin kaspersky ...de preferat Internet Security.Licenta:30$/an dar chiar merita.Nu trece nimic de el.
keen
User Junior
User Junior

Mesajde gogu4u » 12 Ian 2010, 06:32

Hackerii ucrainieni amgajati de kaspersky chiar isi fac datoria cu varf si indesat.

"Hai nu ma-nnebuni" ar suna malitios,nu?Kaspersky,precum si ceilalti antivirusi enumerati mai sus lasa drum liber nu unui virusulica oarecare,ci unuia care face mult mai mult."Hackerii ucrainieni" stiu de ce.
Se poate face proba pt sceptici. :!:
gogu4u
User Junior+
User Junior+

Mesajde Darksiders » 12 Ian 2010, 09:07

boss_xxx_yo scrie:Hackerii ucrainieni amgajati de kaspersky

Hakeri??? macar stii ce insemna acest cubant inainte sal folosesti??? nu prea vad un haker angajat la o firma de antivirus... poate unul denala: ti-am dat ban pe mirc :lol: :lol: :lol: :lol: oricum kaspersky e departe de ceea ce crezi tu!
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde lucixo » 12 Ian 2010, 13:44

Eu folosesc AVIRA in prezent, am folosit si BitDefender care este la fel de bun.. Insa am o mica problema, ma intreb daca numai mie mi se intampla.. Antvirusul imi micsoreaza viteza de upload la 50%, download e Ok, insa nu upload, si sunt nevoita sa dezactivez antivirusul cand sunt online daca doresc sa am activa viteza maxima de upload de care beneficiez. Prima data mi s-a intamplat cu Kaspersky, si nu l-am mai folosit, insa acum am realizat ca de la un timp aceeasi chestie mi se intampla si cu Avira, si BitDefender... Am suficiennt upload si miscorat la 50% insa ma enerveaza ca imi reduce viteza.
I se mai intampla cuiva acest lucru?
Eu am viteza garantata si asa am ajuns sa fac teste si cu si fara antivirus, deoarece credeam ca nu primesc ceea ce platesc.. M-am convins insa ca era vina antivirusului.
lucixo
User Junior+
User Junior+

Mesajde PinkStar » 12 Ian 2010, 14:08

NutuRody scrie:
boss_xxx_yo scrie:Hackerii ucrainieni amgajati de kaspersky

Hakeri??? macar stii ce insemna acest cubant inainte sal folosesti??? nu prea vad un haker angajat la o firma de antivirus... poate unul denala: ti-am dat ban pe mirc :lol: :lol: :lol: :lol: oricum kaspersky e departe de ceea ce crezi tu!

Domnule nutu poate k ar trebui sa te mai interesezi dumneata..habar nu ai cate companii au hackeri ca angajati....kiar si cei aflati inca in inchisoare pt asa ceva si care sunt foarte buni la hackerit sunt angajati in cadrul unor mari companii!!...mai uitat te si u pe discovery una alta nu numai pe jasmin :lol: :lol: :lol:
PinkStar
User Junior
User Junior

Mesajde Darksiders » 12 Ian 2010, 17:41

@PinkStar dute pe google si vezi ce insemna haker, apoi vino si defineste-mi!!!!!! si lasa-ma cu vrejelile de doi lei cu hakeri din inchisoare, ca nici un haker nu o sa fie niciodata la inchisoare!!!!! ca massmedia ii numesc hakeri pe cine nu trebuie nu este vina ta! te cred! dar daca tu ajungi sa crezi ca un haker roman a spart nasa e grav! poate nasa.gov un server de rahat unde este plin de minciuni! care daca cauti putin pe net o sa ramai surprinsa sa vezi ce zic baietii despre el!!! asa ca..... LA-SA-MA

Dar pana o sa cautu tu pe gugle o sa iti definesc eu:

HAKER - Cel care creeaza
Craker - Cel care distruge

Intro companie au angajati numai hakeri din simplu motiv ca ei creaza!!!! au nevoie de ei. Ce companie ar avea nevoie de crakeri? Si daca vrei sa continuam sa vb despre informatica, ne putem chiar lasa de videochat! Cei care sparg siteuri, programe etc ce mai vrei tu se numesc crakeri, si stai linistita ca cei mai buni nu vor ajunge niciodata la racoare!!! un simplu ex. Razor1911 sparge aproape tot ce sta in cale de ani buni! ce zici pentru el nu sa gasit leac??? si pot zice ca starge numai de la firme mari si numai soft puternic, deci pagube imense... dar prindel. Cand o sa dea pe discovery ca la prins pe el si o sai zica craker sa ma anunti si pe mine!!!

Toate cele bune!!! PinkStar
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde PinkStar » 12 Ian 2010, 19:07

NutuRody scrie:@PinkStar dute pe google si vezi ce insemna haker, apoi vino si defineste-mi!!!!!! si lasa-ma cu vrejelile de doi lei cu hakeri din inchisoare, ca nici un haker nu o sa fie niciodata la inchisoare!!!!! ca massmedia ii numesc hakeri pe cine nu trebuie nu este vina ta! te cred! dar daca tu ajungi sa crezi ca un haker roman a spart nasa e grav! poate nasa.gov un server de rahat unde este plin de minciuni! care daca cauti putin pe net o sa ramai surprinsa sa vezi ce zic baietii despre el!!! asa ca..... LA-SA-MA

Dar pana o sa cautu tu pe gugle o sa iti definesc eu:

HAKER - Cel care creeaza
Craker - Cel care distruge

Intro companie au angajati numai hakeri din simplu motiv ca ei creaza!!!! au nevoie de ei. Ce companie ar avea nevoie de crakeri? Si daca vrei sa continuam sa vb despre informatica, ne putem chiar lasa de videochat! Cei care sparg siteuri, programe etc ce mai vrei tu se numesc crakeri, si stai linistita ca cei mai buni nu vor ajunge niciodata la racoare!!! un simplu ex. Razor1911 sparge aproape tot ce sta in cale de ani buni! ce zici pentru el nu sa gasit leac??? si pot zice ca starge numai de la firme mari si numai soft puternic, deci pagube imense... dar prindel. Cand o sa dea pe discovery ca la prins pe el si o sai zica craker sa ma anunti si pe mine!!!

Toate cele bune!!! PinkStar

draga nu te ambala eu ti am spus ce am vazut la tv..nu ma pasioneaza asta...si mi se pare f logic ca niste hackeri crakeri bla bla cum le zici u sa lucreze in companii de gen antivirus...si nu numai
PinkStar
User Junior
User Junior

Următorul

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj