Cand intru in pvt pe mfc se inchide browserul

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde bizua » 23 Ian 2014, 03:08

Buna! MIi-am facut de curand un cont pe MyFreeCams si am o problema. Intru in chat-ul free, nicio problema, web-ul imi este recunoscut, dar cand sa intru in privat sau cand creeaza cineva un grup.. gata, nu mai merge. Imi spune ca nu imi recunoaste web-ul.. si mi se inchide pagina. Folosesc cea mai noua versiune de explorer,asta pt ca livejasmin merge doar cu Internet explorer. Am incercat si cu chrome si aceeasi problema.. ce pot sa fac?
bizua

Mesajde dulcyka_sexy » 23 Ian 2014, 05:31

buna, in primul rand, livejasmin merge cu chrome, chiar acum am testat pe contul meu, ca sa nu te indrum gresit...plus ca lj are propirul lui soft, poti sa il downloadezi si sa mergi cu el online...pe mfc nam mai lucta demult, nu stiu ce ar putea fi, poate cunoaste altcineva, si iti va spune.. bafta acolo
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde bizua » 23 Ian 2014, 13:52

Mie cu Chrome nu imi merge.. Mie nu imi recunostea site-ul webcam-ul si i-am intrebat pe cei de la suport de ce am probleme, de 2 ori mi s-a spus ca trebuie sa folosesc internet explorer, pentru ca programele pe care le-am instalat de la ei de pe site sunt pentru explorer, exclusiv. Si intr-adevar cand am folosit explorer-ul a fost ok. Pe mfc.. habar nu am pe ce lume traiesc.. :(
bizua

Mesajde GlamourFoto » 23 Ian 2014, 14:39

Bizua - livejasmin are soft dedicat cu ajutorul caruia poti intra online si nu mai ai nevoie de nici un browser nimic.

El se numeste - JasminCam (acum-2014 au tot modificat si peste 1-2 ani sa nu aibe alt nume) il downloadezi din contul de model bagi datele de logare si esti online. Astfel ai sanse sa eviti conflictul intre mfc - lj daca exista asa ceva si implicit "eroarea"

Totodata ar trebui sa fi atent ce cauzeaza acel browser crash ai ultima versiune de flash instalata?
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde bizua » 23 Ian 2014, 18:08

da, stiu de acest lucru doar ca pe JasminCam nu imi recunoaste web-ul, nu stiu de ce.. Singura mea sansa a fost Internet Explorer-ul, cu care merge. Doar ca am probleme cu MFC-ul :(
bizua

Mesajde dulcyka_sexy » 23 Ian 2014, 18:57

acolo ai o problema, de nimic nu iti recunoaste webcamul...ce webcam ai?
ai dat unninstal la flash player? apoi mers frumusel cu explorer pe adobe.com si luat iar flash player...
incearca si o reinstalare de windows
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj