CamSum & CamTrophy 2016 - summit, awards & campus

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Jobs4Adults » 23 Aug 2015, 19:50

Hola, amigos! ;)

Dupa cum unii deja stiti, de cateva saptamani, am inceput sa lucrez la 3 noi evenimente dedicate industriei de cam internationale:

1. CamSum.com - The most friendly, innovative and interntional cam summit!

E un summit ce va avea loc in oraselul in care locuiesc de vreo 10 ani, Lloret de mar, Spania, un orasel dragut, pe malul marii, foarte animat de catre turisti tineri din toata lumea, cu multe discoteci si petreceri, mult soare, plaja si multa voie buna! :) Evenimentul va avea loc intre 25-27 Mai, 2016.

2. CamTrophy.com - cam awards voting, nominations and ceremony.

Pe 27 Mai 2016 vom avea ceremonia de decernare a trofeului cam, bineinteles, precedata de sistem de voturi global si de nominalizari. Ca inovatie, vom avea si posibilitatea ca participantii sa se voteze intre ei, deci vor fi 2 awards: "Global CamTrophy" (premiul oferit de votanti la nivel global) si "Participants CamTrophy" (premiul oferit de participantii la eveniment), asa ca, va va fi de folos sa va faceti cat mai cunoscuti/cunoscute printre participantii la summit, atat prin pre-networking inainte de event, cat si in timpul evenimentului! Alt element nou e organizarea showului separat, intr-o zi anterioara, de Miss and Mister Cam...Filosofia intregului eveniment CamSum, e centrata in jurul ideei de "Model Cam = Entertainer", deci ceea ce ne dorim la CamSum, CamTrophy si CamCampus e sa "punem la munca modelele", sa le scoatem din zona de "comfort si timiditate" si sa le determinam sa ne ofere ele/ei entertainment, mai exact, sa ne distram intre noi cat mai mult! :) De ce sa angajam alti entertaineri sa ne distreze, cand ne putem distra noi intre noi si mai mult? Si de ce sa uitam ca domeniul nostru de activitate de fapt e Entertainmentul!? :)

#Donate2Wiki - Culture is SEXY!

Cele 3 evenimente se vor axa mult pe genul de IMAGINE pe care vrem ca industria de cam sa o proiecteze in exterior, asa cum, intamplator sau nu, vedem ca in ultima vreme tot mai multi forumisti isi exprima dorinta pentru o mai buna imagine a industriei noastre, fie de cam in general, fie a industriei romanesti de cam...Pe langa faptul ca ne vom stradui sa oferim maximum de glamour petrecerii CamTrophy, vom organiza si un act benefic de donatii pentru Wikipedia - simbolul informatiei si a cunoastintelor disponibile FREE pe internet, ce a reprezentat unul din cele mai importante motoare ale dezvoltarii industriei de cam! "Culture is SEXY!" este mesajul nostru pentru industrie, dar si pentru cei din exterior, ca una din cele mai puternice arme ale seductiei este Cultura! :) Iar actele caritabile vor fi o constanta ce ne vor insoti mereu la glamuroasa noastra petrecere CamTrophy. Sharing is caring!

3. CamCampus - o premiera la nivel mondial :) dupa 3 zile de summit si awards, mai propunem inca 4 zile de seminarii, activitati distractive in aer liber (water sports, beach parties, beach voley, pool party, etc) si discoteci seara, 28-31 Mai 2016. In mod normal in Mai e cald si frumos, aici ploua de 3 ori pe an, uneori se face plaja si in "iarna", din Octombrie pana in Martie, dar, depinzand de cum e vremea vom vedea daca in campus facem seminariile dimineata si mergem la plaja si sporturi dupa masa, sau invers...

Deci, cum se vede, cele 3 evenimente pot fi privite si independent, deci cei interesati, pot alege 1, 2 sau toate 3 evenimentele, in functie de timpul sau/si de banii disponibili.

Siteul http://www.CamSum.com e in constructie, dar in mare am planul facut:

Day 1 (25 mai, 2016)

- Inregistrare summit
- networking & drinks
- 16:00 - 22:00 - seminarii si prezentari de produs
- 23:00 - 04:00 - petrecere la un club dragut pe malul marii, cu o vedere spectaculoasa asupra plajei din Lloret http://www.aticslacarpa.com/lacarpa/es/frontpage/

Day 2 (26 mai, 2016)

- inregistrare summit pentru intarzaiati;
- seminarii, prezentari de produse/servicii si speed networkings;
- 18:00-00:00 sau 03:00 - Ibiza Pool Party & Cam Wars la complexul SandDance- o petrecere in aer liber la o piscina, in stilul celor din Ibiza (Lloret de mar e cunoscut ca un fel de "Ibiza continental" si are cam aceeasi structura de oras turistic pentru petreceri si plaja). Petrecerea va fi pana la miezul noptii, dar daca lumea nu vrea sa plece, o facem pana la 04:00 dimineata! :)

Cam Wars
Pentru ca in industria cam avem foarte multe "conflicte", propunem sa "reglam conturile" intr-un mod amuzant, pacific si sanatos: competitii sportive sau amuzante intre situri, studiouri, modele, lideri, etc. In complexul SandDance avem terenuri de voley pe nisip, unde diferite echipe reprezentand studiouri sau situri se pot "infrunta", si un teren de fotbal unde iarasi putem organiza o partida intre grupari rivale, sau nu chiar intre prieteni! :)

- 00:00-03:00 - party in the hotel lobby.
Pentru cei care dupa miezul noptii mai vor un pahar (de vorba), continuam petrecerea in lobby-ul hotelului pana la 3.

Day 3 (27 mai, 2016) - Awards

- seminarii, prezentari de produse, speed networkings

- CamTrophy probabil 2-3 ore, 20:00-22:00, la restaurantul de vis El Trull, http://www.eltrull.com/en

- petrecere la Disco Hollywood, cea mai glamour discoteca din Lloret, 23:00 - 04:00
http://www.discohollywood.es/?video=1

Day 4 (28 mai, 2016) - Ziua Studiourilor

- 4-5 ore seminarii dedicate Studiourilor;
- 4-5 ore, outdoors activities: Parcul Acvatic Waterworld, unul din cele mai mari din Europa, http://waterworld.es/en/home.html
- seara discoteca, http://www.discobumpers.com/

Day 5 (29 mai 2016) - Ziua Webmasterilor si Afiliatilor

- 4-5 ore seminarii dedicate Webmasterilor;
- 4-5 ore plaja/sporturi/activitati distractive: Beach Party - petrecere pe vapor, care ne duce pe o plaja privata, unde ni se ofera tot felul de activitati distractive, muzica, mancare si bautura :)

- seara discoteca, Disco Latino

Day 6 (30 mai 2016) - Ziua Modelelor

-4-5 ore seminarii dedicate Modelelor;
-4-5 ore plaja/sporturi/activitati distractive: Sporturi extreme pe plaja http://beachpartycostabrava.com (ski bus banana, speed boats, flyfish, crazy sofa, etc)
-seara discoteca, Queen Vic Disco Pub - "Noaptea tricourilor ude & Spuma party"
https://www.facebook.com/QueenVicLloretdemar

Day 7 (31 mai 2016) - Gays & trans day

- 4-5 ore seminarii pe tema gays, lesbi, trans;
- 4-5 ore plaja/sporturi/activitati distractive: Beach voley + plaja;
- seara discoteca, Disco MoefGaga, http://discomoefgaga.com - LGBT Ibiza style party;

Liderii nostri = Profesionalism + Caracter
Unul din motivele pentru care ne-am bucurat de aparitia evenimentelor de cam a fost acela ca am sperat ca apele se vor limpezi, si vor iesi la suprafata oamenii care se disting atat prin profesionalism si rezultate financiare, cat si prin caracter si comportament, si care sa simtim ca ne reprezinta, atat industria de cam, cat si industria de cam romaneasca, in particular. Din pacate, apele inca sunt tulburi, dar speram ca evenimente precum CamSum, CamTrophy si CamCampus sa se alature eforturilor acelora care doresc impunerea liderilor care au grija si de imaginea pe care ne-o dau in interior/exterior, pentru ca aia tot business inseamna! Cumpatare, educatie, diplomatie, un pic de credinta in Dumnezeu, autocontrol, un pic mai multa incredere in sine ca putem "bate" concurenta prin creativitate si inovatie, nu prin sarcasme, intrigi, injurii sau altfel de agresiuni pe forumuri sau chiar in viata reala, spirit constructiv si constiinta ca in viata nu doar banii si aplauzele conteaza...

Summitul NOSTRU, succesul NOSTRU: The Party is YOU!

Va invit sa va alaturati acestor 3 evenimente, pentru ca fara VOI, succesul lor poate fi doar unul limitat...Nu vreau ca evenimentul sa fie cunoscut drept "summitul lui Luca", desi, va spun sincer si de pe acum, ca eu il voi organiza oricum si ma voi simti la fel de bine si daca veniti 500, si daca veniti 50 sau 5000, si accentul va fi pus pe CALITATE, nu pe CANTITATE, iar ce ma intereseaza e sa organizam un enveniment unde majoritatea sa se simta extraordinar, si abia pe planul 2 vine partea cu business! :) "The Party is YOU!", sloganul CamSum.com, inseamna sa va intrebati nu doar ce pot face eu pentru a organiza o petrecere si intalnire de business de succes, ci si ce puteti face voi pentru evenimente! :) Iar cand succesul va veni, daca va veni si cum va veni, va asigur de pe acum, ca nu voi uita ca VOI, cei care veti participa sau ajuta la realizarea lor, sunteti ("ati fost" :) ) la fel de importanti ca si mine in ce priveste contributia. Vreau sa fie clar ca imi doresc sa organizez cu voi Summitul NOSTRU si sa impartim impreuna Succesul NOSTRU! The Party is YOU!

Cum puteti sustine CamSum:

Pai in primul rand prin popularizarea proiectului printre prieteni si cunoscuti, retele sociale, apoi prin achitarea taxei de participare (in jur de 300€) macar cu 3 luni inainte de eveniment, rezervarea la hotelul evenimentului Olympia Congress Center cat mai devreme si macar primele 3 zile de summit intens si awards (in curand imi vor da hotelul linkul cu evenimentul, unde puteti rezerva), pentru a putea sa il avem doar pentru noi, cu maximum de intimatate si posibilitati de branding pentru sponsori, achizitionand un pachet de sponsor...si nu in ultimul rand, prin spiritul pe care il veti impune evenimentului: Daca vrei sa te simti bine, te simti si la petrecerea cea mai proasta, dar daca vrei sa te simti rau si sa te plangi si sa critici, o poti face si la cea mai tare petrecere! :) De foarte mare ajutor e sa fiti prezenti pe "Maybe list", o lista pe care o facem cu persoanele care sunt "mai mult de 50% interesate sa participe", deci va rog sa ma contactati cu informatiile necesare pentru a va trece acolo:
http://camsum.com/participants.html

https://www.facebook.com/CamSum
https://twitter.com/CamSum_
https://www.facebook.com/CamTrophy
https://twitter.com/CamTrophy

Doamne-ajuta! :)

PS. Dupa cum poate unii ati vazut, am aparut si in revista Payoutmag (la Praga o vom avea), primul nostru media partner pentru CamSum, cu articolul "Cum pot modelele sa beneficieze (mai mult) de summituri si awards", un articol pentru care am primit un feedback foarte pozitiv de la multe nume mari din industrie, si daca ideile au prins atat de bine, sper si la CamSum si CamTrophy sa le punem in aplicare si sa oferim modelelor maximum de publicitate posibila la un eveniment!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde alexiss » 23 Aug 2015, 22:08

Bine venit si frumoasa prezentare . Mult succes Luca !
Alex
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde Studio20 » 24 Aug 2015, 19:36

Foarte ambitios proiect. Mult succes!
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde Smart » 24 Aug 2015, 23:25

Super ok proiectul...astept mai multe detalii. Noi o sa fim acolo daca se materializeaza cel putin prin prisma locatiei. Am locuit cateva luni bune in Lloret del Mar si pot sa spun ca e super tare ca si locatie...si la sfarsitul lui Mai e vremea super ok. Chiar si cand am fost la Sitges am tras o fuga si pana in Lloret...Speram sa iasa si asteptam mai multe detalii. Spor acolo!
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Nord » 25 Aug 2015, 10:39

Mult succes Luca , locatia arata super , pun pariu ca distractia e garantata !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde eldiablo » 25 Aug 2015, 14:37

Felicitari Luca si pe langa bafta iti doresc SPOR LA TREABA , nu a fost si nu va fi usor sa organizezi summit-uri de genul asta , singura mea rugaminte la tine - o adresez si lui Alex si Alexandrei sa gasiti timp in programul summit-urilor voastre pentru urmatoarele :

1.2-4 ore de "masa rotunda" cu participarea managerilor de studio prezenti in care sa se stabileasca niste directive comune de sustinut la intalnirea 3 pe care o sugerez
2.2-4 ore de "masa rotunda" cu participarea managerilor de la site-urile prezente in care sa se stabileasca niste directive comune de sustinut la intalnirea 3 pe care o sugerez
3.macar 4 ore de masa rotunda intre primele 2 tabere

Toate cele bune
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde Jobs4Adults » 25 Aug 2015, 18:10

Salut!

Mersi Alex si sa speram ca si CamSum va avea parte de sustinatori atat de entuziasti
precum am fost eu pentru primul AWS: am platit taxa intre primii 50 de participanti
cred, am rezervat hotelul evenimentului, desi puteam sta la un sfert de pret la un
hotel alaturi, ca nu ma dau banii afara din casa, insa stiam cat de important e ca
hotelul sa fie sold out de catre eveniment, am anuntat pe toate blogurile mele si pe
toate retelele sociale ca vin la AWS si am indemnat pe toata lumea sa participe, ti
-am laudat initiativa si aici si pe forumul tau si pe altele, ba chiar am facut-o si
dupa eveniment, o buna perioada am avut chiar in semnaturile pe forumuri reclama la
AWS, etc. Insa eu cred ca lumea se va anima si pentru CamSum, odata ce lucrurile vor
prinde mai mult contur, asa cum zic unii, locatia se vede bine si in poze si chiar
mai bine in realitate, mare, soare, vara, fiesta, avem un program misto pe care ne
vom stradui sa il punem in aplicare chiar mai bine decat suna pe hartie, si nu in
ultimul rand, cred ca spiritul ce va domni de-a lungul evenimentului ii va seduce si
convinge pe foarte multi!

Mersi, Studio20! Pe voi va vad peste tot unde se misca ceva legat de cam, desi sunt
altii care fac mai multi bani ca voi, cei care investesc cel mai mult in publicitate
si prezenta la evenimente, cred ca sunteti voi si cred ca publicitatea voastra a dat
si va da roadele asteptate si meritate! Inca nu am inteles daca va veti alatura si
voi proiectului, dar cum stiu ca va place sa iesiti la evenimente, sunt aproape 100%
convins ca nu veti lipsi odata ce proiectul va prinde mai mult contur. Pana una
alta, asa cum am zis, va asteptam sa va alaturati listei noastre, pentru ca succesul
va fi cu atat mai mult, cu cat vom fi mai multi si mai de calitate cei care il vom
sustine! ;)

Mersi Smart, ma bucur ca sunteti si romani care cunoasteti Lloret in mod direct si
stiti cat de multe poate oferi acest oras turistic spaniol. Nu cred ca exista tineri
care au fost aici si nu s-au indragostit de frumusetea si "nebunia" acestui orasel.
Si eu cred ca nu doar locatia e tare, ci si programul si si punerea lui in aplicare
vor fi la fel de tari! :) Ma bucur ca avem prieteni comuni aici, v-am pus pe lista
participantilor si...ne revedem cu detalii, aici, pe site si pe retelele sociale!

Mersi Nord! Da, multa distractie si spirit de prietenie, astea sunt pe primele
locuri la CamSum si cele mai importante. Cat priveste afacerile, se vor face si
astea caci din ce se vede, avem si nume mari care se alatura evenimentului si vom
avea si mai multe in curand, iar posibilitatile de cooperare si de a face afaceri in
cam sunt mai multe ca oricand. Poate ne ajuti cu vreun articol, link, banner pe
siturile tale de webmasters si tips for models, vom dedica o zi doar Webmasterilor,
si cand vrei, te adaugam pe lista!

Mersi eldiablo, da, sunt constient ca e de munca si deja am vazut cata munca e desi
abia am inceput. Eu voi face tot ce e omeneste posibil, insa cum am zis, consider ca
e un eveniment al nostru si care va iesi cu atat mai bine cu cat se vor implica mai
multi, de aia, la randul meu le urez spor la treaba si la colaborare tuturor celor
care va intereseaza acest eveniment! :) Cum am zis mai sus, eu cand a lansat Alexiss
primul AWS, am pus banul pe masa printre primii si i-am facut galerie peste tot pe
unde am putut, desi eu eram un jucator mic ce venea la sumit in special sa cunoasca
romani si sa se distreze cu oameni din industrie. Nu am fost sa fac business, insa am venit cu cateva idei care imi plac foarte mult, dintre care unele deja s-au dovedit de mare potential! :) Am laudat si inainte, si dupa si nu m-am plans nicaieri si m-am abtinut de la orice critici, si la fel la LCA organizat de Alexandra.

Asa ca, prima editie a CamSum, o voi organiza oricum, dar in functie de feedbackul
si ajutorul pe care il primesc, decid daca ma mai bag si la urmatoarele proiecte de
acest gen. Daca vad ca lumea cere multe si e dispusa sa ofere putine si in plus ma
ineaca in critici, probabil ma voi retrage dupa primul summit.

In ce priveste propunerea ta cu siturile si studiourile, de aia am zis hai sa o
facem "mai lata", 1 saptamana in care 1 zi sa o dedicam studiourilor si tuturor
subiectelor pe care acestea vor sa le abordeze. Asa ca, va astept si cu propuneri de
subiecte de discutat, paneluri de organizat si speakeri care doresc sa prezinte
anumite teme interesante. In ce priveste speakerii si temele, nu neaparat trebuie sa fie vreo noua teorie, pur si simplu va puteti alege o tema care v-a placut sau va place, o tema ce ati vazut-o la alte seminarii si credeti ca o puteti prezenta mai interesant sau puteti aduce idei noi. Incurajez modelele sa participe si ele cat mai multe la seminarii si paneluri si sa nu le fie teama de microfon! :)

Desigur ca sponsorii vor primi mai multa atentie si publicitate, insa incercam sa promovam cat mai mult pe toti participantii care isi doresc sa iasa in evidenta la petrecerea noastra, astfel ca marea majoritate sa fie multumiti si de expunerea oferita.
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde DannySDX » 25 Aug 2015, 23:29

Luca, felicitari pentru proiect si mult succes. Asa cum am discutat si pe privat, ai sustinerea mea si orice alt ajutor de care ai nevoie.
E bine sa vedem cat mai multi romani implicati in astfel de proiecte.... singura mea doleanta este ca va trebui sa imi pregatesc ficatul pentru atata business :)
Ne vedem acolo! 8)
DannySDX
User Activ
User Activ

Mesajde sweetkitty » 29 Aug 2015, 18:49

Felicitari pentru proiect , Luca
Eu o sa fiu prezenta :P
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde Jobs4Adults » 31 Aug 2015, 04:52

Hola! :)

Mersi, Danny! Si eu abia astept sa ne vedem si sa ciocnim pahare, la oricare din evenimentele in care sunt prezenti cat mai multi dintre cei din cam, si sper eu si la CamSum & CamTrophy! Intr-adevar cu bautura, e un pic mai greu...si eu cand merg la summituri, incerc sa fiu la mai toate seminariile, chiar si la cele care nu sunt strict de cam, caci toate mi se par interesante si de la toate invat cate ceva...insa imi place si la petreceri, dar cum e destul de greu sa le impaci pe amandoua, prefer sa "sacrific" ultimele ore de discoteca, pentru ca sa fiu mai fresh a 2-a zi. Mersi de ajutorul oferit, cand e ceva, iti dau un mesaj! ;)

Multumim Kitty, esti intr-adevar o sweet, si cu cat vom avea mai multe persoane atat de prietenoase si deschise ca tine, nu mai zic de calitati fizice :P, cu atat mai reusita cred ca va fi petrecerea noastra!

Un element important al ofertei CamSum, e acela ca incercam sa oferim cat mai multa publicitate, atat sponsorilor, cat si celor care sunt doar "simpli" participanti: asa ca, cei care sunt interesati de mai multa publicitate, sa ne contacteze pentru a le oferi diverse "roluri" in desfasurarea evenimentelor, de exemplu: cohosting pentru CamTrophy, diverse momente artistice pe care doriti sa le faceti (dansuri, monologuri, cantat, recitat, pantomima, etc), activitati sportive/distractive pe care doriti sa le organizati anumite persoane, sau un anumit studio impreuna cu modelele sale, etc...Practic, asa cum am mai zis, domeniul nostru de baza e Entertainment, deci, hai sa punem noi osul la munca sa ne oferim entertainment reciproc, decat sa angajam entertaineri externi! :) Nu e vorba de a economisi bani, ci de faptul ca la CamSum, vrem sa imbinam distractia cu munca. Eu sper ca eforturile mele in aceasta directie sa fie bine primite si interpretate, si sa nu fiu acuzat ca incerc sa promovez doar anumite persoane si mai putin pe altele, voi face tot ce e omeneste posibil sa ii impac pe toti si lucrul asta sa se vada clar. Si eu am vreo 7 ani de cand merg la diverse summituri, si la unele apar pana si in videoul de prezentare desi nu eram nici un sponsor, in timp ce la altele nu apar nici macar intr-o poza, dar fara ca al doilea caz sa fie motiv de intristare pentru mine.

Si acu, inca o veste misto: pe langa Payoutmag, ii avem ca Media partners si pe FubarWebmasters! Asadar, suntem si pe calendarul de evenimente al celor de la Fubar (care daca nu ma insel, sunt cel mai mare site, si cea mai mare revista dedicate evenimentelor din industria adult si cam), ceea ce inseamna nu doar ca ne onoreaza increderea ce ne-a fost acordata de acesti 2 grei jucatori, dar intelegem ca ne si obliga la a face tot posibilul pentru a oferi un eveniment de calitate!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Jobs4Adults » 12 Sep 2015, 09:03

Great news again, ii avem pe lista pe cei de la Studio20, cu 8 participanti, si pe LittleRedBunny de la Jasmin! Ma bucura nespus entuziasmul manifestat de unii si feedbackul pozitiv primit pana acum, fata de eveniment, si le multumesc inca o data tuturor celor care s-au oferit sa sprinijne acest show sub diverse forme.

Imagine

Sper ca la Praga, atat la Tes cat si la Ynot Awards, sa ma intalnesc cu cat mai multi dintre voi si sa discutam in ce masura credeti ca un nou summit si awards de cam ar fi necesare, si mai ales cam la ce va asteptati din partea unor astfel de evenimente.

Ne vedem! ;)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde classy » 12 Sep 2015, 19:06

Buna Luca.

Felicitari pentru proiect. Din cand in cand mai trag cu ochiul pe sit-ul tau.
Din pacate eu nu pot paerticipa anul viitor. Dar iti fac publicitate pe unde pot pe sit-urile franceze.

Bonne chace :p

PS - J'adore la couleur de tes godasses :P
classy

Mesajde Jobs4Adults » 14 Sep 2015, 06:28

Salut, Classy!

Mersi de sprijin pentru CamSum, esti o fata classy si la propriu, si la figurat...asta daca intuiesc bine si esti tipa cu care ne-am vazut la Sitges...imi pare rau ca nu am putut sta mai mult de vorba, mi-as fi dorit dar amandoi eram pe fuga, eu cu siturile francofone nu prea am lucrat dar ma intereseaza sa invat mai multe ;) Cum a mers intalnirea cu EuroLive? Pacat daca nu ai ajuns si la LCA, a fost de vis, si daca tot esti in Barcelona, eu zic ca e pacat fata de Dumnezeu daca nu vii la anul atat la Sitges la Tes/Lca cat si in Lloret la Camsum! Sau, poate facem cumva si romanii din zona Barcelonei, ne mai vedem la cate o petrecere, din cand in cand!

Mersi beaucoup pour oferta cu siturile franceze, poate pui si aici lista, daca nu, te rog sa mi-o lasi pe PM, sa o am si eu, si daca nu iti cer prea mult, te rog sa ne pui si in signature (+link) pe toate forumurile pe care esti, inclusiv aici! ;) Noblese oblige! :D

Mersi, a toi aussi, bisous!

PS. Je suis un grand admirateur de Stendhal, Le rouge et le noir, et mes chaussures son Nike originals, , toujours dernier modèle, je les aime bien! ;)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde classy » 14 Sep 2015, 21:29

rebonjour Luca

Faci o confuzie. Nu sunt tipa cu pricina :)

Eu sunt in France de 10 ani. La Barcelona numai in vacanta anul trecut.
(Excelenta destinatie mai ales pentru familii. Am fost impresionata de numarul locurilor de joaca pentru copii).

Cu siguranta voi fi prezenta la LCA 2016.
Din pacate pentru evenimentul tau, in luna Mai imi este imposibil.

Despre Eurolive : din ce in ce mai multe modele de susha franco-franceza migreaza spre ei....
Eu nu cunosc sit-ul.

Bon courage,
Classy
classy

Mesajde Jobs4Adults » 06 Noi 2015, 10:01

Buna.

Vad ca te suparasi si ne parasisi, Classy...Pai, se poate? Speram sa te recuperam! ;)

Intre timp, ii dam inainte cu CamSum, vreo 49 de participanti pe lista, dintre care marea majoritate vin aproape sigur:

Asa cum unii ati vazut si la TheEuropeanSummit.com in Praga, am prezentat evenimentul la greu, am vorbit cu aproape toti din cam de acolo, si am primit promisiuni si de la situri mari ca vor fi la CamSum, cel putin ca participanti, speram noi si ca sponsori pentru a ne ajuta sa oferim mai multe! ;)

La inceputul lui Octombrie am fost si la cel mai mare Expo de Adult din Spania, http://SalonEroticoDeBarcelona.com, unde vreo 3 ani am fost prezent si ca expozant si cunosc pe mai toata lumea...Au fost foarte incantati de idea primului summit de videochat din Spania si de acolo am primit promisiuni de nume mari din cam si adult, asa ca speram la o prezenta importanta si din Spania.

Alte noutati oferite de CamSum, e ca din ce se pare, suntem primul eveniment de cam ce va acorda o atentie deosebita colectivului LGBT, Gays si Trans, vor avea 1 zi intreaga dedicata in Campus (modele, situri, afiliati, etc)...si aici deja avem cateva nume mari din Spania si de la nivel international, care si-au anuntat participarea. Ziua Gays va fi de MARE folos si pentru a oferi raspunsuri intrebarii cel mai des intalnite pe forumurile de videochat: "Cum pot baietii (hetero) sa castige (mai multi) bani din videochat?"...Mai ales ca baietii sunt refuzati de 95% dintre studiouri sa lucreze ca modele...Ei bine, ziua LGBT cred ca va oferi solutii si baietilor straight, pentru ca a face bani pe nisa gay, nu implica neaparat a fi gay, dar e necesara cunoasterea acestui univers....Si ma risc sa cred ca nisele de gays, trans si shemales sunt printre cele care vor creste cel mai mult in viitorul apropiat si ati vazut si voi atentia tot mai mare pe care o acorda siturile mari acestor nise.

Altceva? Suntem in discutii cu diverse ziare, reviste si chiar televiziuni, sa oferim o expunere cat mai mare evenimentului! :)

Cum am zis: daca sunteti interesati macar 50% in CamSum & CamTrophy, va rog sa ma contactati sa va pun pe Maybe List...e o lista pur orientativa, sa ne facem o idee cam ce persoane ar fi interesate, iar prezenta pe lista nu obliga la nimic.

Cheers! ;)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Jobs4Adults » 06 Dec 2015, 22:22

Hola!

Avem Speakers List:
http://camsum.com/speakers.html

Pe pagina puteti vedea o serie de teme de seminarii/experts panels propuse, daca aveti idei noi, nu ezitati sa le propuneti ;) Daca sunt teme de discutii de grup ce va plac si doriti sa participati, ma contactati si va adaug.

Ne vedem!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Jobs4Adults » 31 Dec 2015, 14:02

Hola.

Imaginea feminina a CamSum 2016 este rusoaica http://www.NatashaBomb.com

Imaginea masculina a CamSum 2016 e pornostarul international Viktor Rom (Venezuela), co-organizator al evenimentelor dedicate LGBT https://twitter.com/ViktorRomXXX

Co-host, co-organizator si imagine a http://www.CamTrophy.com (Erotic Cam Awards) 2016, e Sofi Mora, un model spaniol foarte cunoscut in Spania dar si la nivel international https://twitter.com/SofiMoraXxX

CamSum.com va ureaza un An Nou 2016, plin de Sanatate, Fericire, Iubire si..Succese! ;)

Si nu uitati ca: The Party is...YOU! http://camsum.com/participants.html
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Jobs4Adults » 13 Feb 2016, 05:14

Ciao!

Au aparut niste mici modificari in ce priveste cele 2 evenimente:

1. CamTrophy.com devine http://www.EroticCamAwards.com (awards suna mai bine ca trophy).

2. Desi explicasem clar ca zilele principale la CamSum sunt primele 3, si urmatoarele 4 sunt pentru cine isi doreste sa mai stea, am primit diverse "reclamatii" de la consumatorii profesionisti de evenimente cum ca "e prea lung". Asa ca, am redus la clasicele 3 zile, chiar daca in continuare unii dintre voi mi-ati zis ca oricum vreti sa stati mai mult. Cine vrea sa stea mai mult, avem ce face! :) Si la Praga cand am fost in Septembrie si am stat vreo saptamana, la fel, toate barurile erau pline de fosti participanti la TES, chiar si dupa ce evenimentul se terminase, dar ca sa le facem pe plac unora: 3 zile (si 3 nopti, ca in povesti)! :)

3. Desi ne-am anuntat cu destul timp in urma pe forumuri, in reviste si la alte evenimente, niste colegi care organizeaza alt congres in Europa, au anuntat zilele astea exact datele noastre principale, 25-28 mai 2016, desi in anii trecuti alegeau prima parte a lui mai, in plus ii am pe toti in facebook si ne intalnim de 1-2 ori pe an, fara ca nimeni din echipa lor sa imi zica vreo silaba, dar, no comment...si deja am primit plangeri de la unii ca vor trebui sa aleaga intre cele 2 evenimente (desi, pentru modele cred ca celalalt eveniment are putine de oferit, si chiar studiouri cu care am discutat si care au fost acolo nu s-au aratat foarte incantati). Asa ca am ales sa schimbam noi datele (desi ne-au cam dat peste cap unele chestii): 20-22 mai, 2016, noile date, cu EroticCamAwards.com pe 22 mai.

Cei care ati fost la ultimele mele 2 seminarii la TES si v-au placut (la ambele majoritatea au stat inca 30 de minute peste program sa ma asculte, in timp ce alte megafirme sau megasponsori nu aveau nici jumate din cati participanti am avut eu, sau terminau cu 20 de minute inainte), va astept acum in Sitges, la un nou seminar "Viral Marketing for CamModels: Make others work for YOU for FREE!", o tema inca foarte putin dezbatuta sau deloc la alte evenimente de cam si care cred ca reprezinta "the future" pentru modelele ce isi doresc sute sau mii de shares & retweets pe retele:
http://www.theeuropeansummit.com/speaker/info/184/

Anumite idei le-am prezentat si in ultimul articol din Payoutmag, numar ce cred ca va aparea si la TES
http://payoutmag.com/magazines/volume-6-1/#p=46

Inca 1 data multumesc tuturor celor care au pus umarul la aceste 2 evenimente, sub diverse aspecte, nu e chiar simplu de creat niste evenimente de la zero, insa increderea voastra ma motiveaza enorm si voi face tot posibilul sa va conving ca ati luat o decizie buna sa ne sprijiniti si ca cele 2 evenimente isi vor demonstra capacitatea de a dinamiza in sens pozitiv industria de cam, si, de ce nu, de a marca noile trenduri.

Ne vedem! ;)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde studiovalencia » 23 Mar 2016, 01:14

Felicitari pentru Eveniment.
Nu am participat niciodata la un asemenea eveniment,dar cred ca ma va ajuta enorm daca particip.
Aproape sunt sigur ca o sa ne vedem
studiovalencia

Mesajde Jobs4Adults » 07 Apr 2016, 05:48

Salut.

Mi-a facut placere sa ma revad cu multi dintre voi la TheEuropeanSummit in Sitges, sa ma cunosc si cu unii noi, sa petrecem, sa ne vedem pe la paneluri si seminarii. S-au cam suprapus panelurile de trafic cu idei care s-au repetat, dar au fost si destule chestii interesante. Sala superplina si la panelul la care am fost eu moderator pe Social Media, unde au participat cateva din numele importante si chiar foarte importante din camul international...ati vazut abordarea fiecaruia (situri, studiouri, modele), a mea, si in ce masura am reusit ca moderator si speaker sa abordez chestiunile esentiale in ce priveste promovarea, dar mai ales anumite chestii noi si unele chiar foarte noi. Cei care ati fost prezenti, la un moment dat ati auzit intrebarea mea: “Dati cate 2-3 exemple de modele pe fiecare retea sociala care realizeaza o promovare de succes.” Care au fost raspunsurile? Nici unul. La fel, foarte importante mi s-au parut “Cum cuantificam rezultatele unei promovari?” si “Ce inseamna o promovare eficienta?” si raspunsurile si abordarile fiecaruia din cei prezenti.

La seminarul meu “Viral marketing pentru modele”, tema ce din cate stiu sunt singurul care am abordat-o pana acum la sumiturile si congresele de cam sau in articolele din reviste/forumuri, nu am avut decat un roman de la un studio, dar au fost vreo 15 persoane, printre care modelul de Top 5 al Jasmin, PatriciaGoddess, vreo 3 alte modele, vreo alte 2 studiouri, un cam site ce se va lansa curand din Cehia, ceva webmasteri...Probabil ca interesul scazut s-a datorat in special faptului ca a fost ultimul seminar din cele 3 zile si lumea era plictisita/obosita, dar cred ca mai e un motiv: interesul scazut in general al modelelor si studiourilor pentru a afla lucruri noi. Si mi se pare normal, banii inca se fac usor si multi din videochat...acu depinde fiecare ce intelege prin “multi” sau “usor”, dar un model/studio care face relativ usor 5-10-20.000$/luna sau mai mult, “nu mai are timp” sa asculte “povesti”. :) Iata insa ca a fost un grup care au fost interesati, printre ele un model despre care am auzit ca ar fi si in topul Jasmin dar si lidera absoluta in ce priveste incasarile dintre modelele ce au fost prezente la Tes si LCA acu in Sitges, si nu numai ca au stat 1 ora fara sa plece nimeni dar iar am repetat performanta de a-i tine pe toti 30-40 de minute peste program, asa ca din ce se pare, idelile prezentate le-au placut.

De ce am pomenit atat despre cele 2 aspecte? Simplu: multi zic ca “Social Media is the future!”, si este, pentru ca in exemplele pe care le-am prezentat, ati vazut ca “situl de cam pe care se fac cei mai multi bani e Youtube”, unde deja exista multi youtubers multi-milionari la ora actuala, prin asta dorind sa explic posibilitatile uriase pe care o imbinare eficienta intre cam si social media le au! Am incercat sa ofer cat mai multe din viziunea mea in ce priveste promovarea modelelor, pentru ca fiecare din cei prezenti la TES, din diverse tari si categorii profesionale din cam, sa poata analiza cat mai bine in ce masura CamSum.com, EroticCamAwards.com si CamMillionaires.com va pot fi de folos si daca suntem capabili sa depasim actualele limite ale promovarii gen Spam, Porn or Boring.

Imagine

Cateva updates-uri la CamSum & EroticCamAwards 2016:

Suntem in discutii deschise cu mai toti cei importanti din cam si industriile conexe, asa cum ati vazut si la TES unde am discutat aproape cu toata lumea. Faptul ca unii se decid chiar pe ultima 100 de metri daca sa participe sau sponsorizeze, sa rezerve hotelul si sa plateasca taxa de inscriere, ne provoaca anumite “limitari”, insa una peste alta au inceput sa apara si primii sponsori:

LaraTinelli si XazoeVissionStudio au semnat pentru Diamond sponsors la CamSum & EroticCamAwards 2016.

LaraTinelli este un brand international foarte cunoscut in Spania si la nivel international in industria adulta, desfasurand afaceri in domeniul videochatului (studio) dar si a productiei de content atat pentru modele de videochat cand si cele din porn.

XazoeVissionStudio este unul din cele mai mari si apreciate studiouri foto din Barcelona, fiind implicati si in producere de content si organizare de evenimente ale industriei adulte din Spania si Portugalia.

O alta veste buna pentru participanti ar fi ca in intelegerea semnata cu cei doi sponsori, ne-am obligat sa incercam sa maximizam numarul de modele si studiouri, categorii in care cele 2 firme sunt interesate, astfel ca am decis sa reducem pretul de intrare: 150€ costa acum accesul la CamSum si gala EroticCamAwards. In plus, nici nu va mai puteti plange ca suntem mai scumpi decat altii. Cei care ati platit mai mult de 150€, ati primit deja diferentele inapoi sau le veti primi saptamana asta.

Noul slogan pentru CamSum.com este “CamSum - Where #ModelsDoBusiness! #Power2TheModels”, prin care incurajam modelele sa gandeasca si sa se comporte ca niste firme, ca niste persoane de afaceri, deoarece acesta e cel mai important aspect pentru modelele ce doresc sa vada cresteri substantiale in incasari. Sa nu le fie teama sa investeasca in afacerea lor, in promovare, in prezenta la evenimente. Ca o premiera, avem o oferta exceptionala pentru CamSum & EroticCamAwards 2016: modelele care vor participa anul asta, pot sa isi aduca GRATIS fliere si 1 banner mare de 1mX2m ca sa se promoveze atat la CamSum cat si la gala EroticCamAwards! In plus, va puteti aduce si alte materiale promotionale: gifts, brichete, tricouri, pixuri cu numele voastre iar modelele care vor dori promovare pe screenuri la petreceri, sa ma contacteze. Si cu ocazia asta, pentru anul viitor pregatim lansarea programelor de mini-sponsorship pentru modele, adica pentru sume accesibile, modelele sa aiba posibilitatea sa cumpere vizibilitate la evenimentele noastre, atat in mediul B2B cat si cel B2C. In plus, cum am o experienta de peste 8 ani in evenimente de adult si cam, voi oferi toate oportunitatile posibile modelelor ce vor dori maximum de expunere la cele 2 evenimente!

Modelele care vor trata cu neseriozitate capitolul investitii, mai ales in promovare (ce prezic eu ca in curand vor fi majoritare in structura investitiilor totale facute de un model de succes), sau care cred ca se poate creste pe savings si freebies, cred ca vor fi tot mai multe la threadurile de tipul:

streamate-traffic-t16191.html

La EroticCamAwards.com se poate vota pana pe 9 Mai 2016, iar in loc de a2a votare, am preferat sa publicam topurile primilor 5-20 clasati in ordine aleatoare si sa ii consideram drept final nominees, dintre care castigatorii vor fi prezentati la gala EroticCamAwards de pe 22 mai 2016 de la Gran Casino. Modelele ce doriti promovare pe
http://eroticcamawards.com/girls/
http://eroticcamawards.com/trans/
http://eroticcamawards.com/boys/
puteti trimite 10-15 poze de calitate la jobs4adults@gmail.com cu wetransfer.com

StudioValencia ok, va asteptam, mi-a spus amicul nostru comun ca o sa veniti impreuna. Si DA, eu cred ca MERITA toti banii si tot efortul iesirea la evenimente, insa doar pentru cei care inteleg de ce si care inteleg ce cauta. Ca daca o sa ii intrebi pe multi ce anume asteapta de la un summit, o sa vezi cam ce raspunsuri primesti: unii vor sa vada "multa lume" (desi pe stadion e si mai multa!), altii vor sa vada "multi sponsori" (si daca se poate de mai multe ori pe an), o categorie sunt foarte interesati in bauturile gratis si pret...Ce anume caut eu la un sumit dupa 8-10 ani de mers la congrese si sumituri pe diverse teme, nu doar pe adult si cam, sunt mai ales urmatoarele: sa fac noi contacte de afaceri si sa invat ceva NOU si profitabil, sa intalnesc oamenii aia pe care imi place sa ii ascult ore in sir, sa nu ies de la seminariile lor pana nu termina ei, si daca se poate sa am acel moment de "bingo" cand iti vine "idea aia", cu care simti ca poti cuceri lumea! ;)

Imagine

Bafta!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj