Cams.com si formularul w8 de impozitare

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde anna_strip » 14 Ian 2015, 04:59

Buna, de curand mi-am facut un cont pe cams.com si cer formular w8 prin care anuna statul roman veniturile tale si prin urmare esti impozitat. Acum, intrebarea mea este - daca cineva lucreaza ca model indep nedeclarat, daca statul rom primeste de la cams acea declaratie, poate descoperi si celelalte venituri de la celelalte site-uri, sau se impozeaza doar castigul de la cams?
anna_strip

Mesajde Michelle123 » 14 Ian 2015, 07:59

Nu stiam ca si pe cams exista chestia asta...Din cate stiu si jasmin au ceva de genul...Daca exista vreun model independent care chiar foloseste formulare respective pentru a plati impozitele aferente poate ne impartaseste si noua cum a procedat...
Multumesc anticipat.O zi buna urez tuturor.
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde anna_strip » 14 Ian 2015, 20:33

pe jasmin au factura pentru propria lor contabilitate, nu trimit nimic statului rom, din cate stiu eu, am citit un raspuns de la supportul lor care zicea asa ;)
anna_strip

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj