Camere video Hd 2012-2013

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde AlexAvcStudio » 01 Oct 2012, 12:23

Salut ,

M-am uitat pe internet dupa camere video hd si tot ce am gasit, este undeva intre 2000Ron si 3000Ron. Modelele pe care le folosesc in prezent sunt panasonic HDC SD20 si sony hdr cx350 . Dezavantajul la aceste camere este ca am nevoie de pan tilt si se strica destul de repede. Panasonicul nu este tocmai reusit ca si durata de viata,deja a inceput sa se strice cate una, iar sony au inceput sa scoata camerele cu telecomenzi .

Voi ce camere folositi ? Sau ce recomandari aveti ?
AlexAvcStudio

Mesajde cobra1981 » 02 Oct 2012, 07:46

Buna Alex

Am vazut la camerele Sony ca in pachet nu au telecomanda...stiam ca se pot cumpara separat pt orice camera dar tot timpul raspunsul celor de la sony era ca aceasta optiune nu este valabila pt Romania...dupa cateva incercari am renuntat...Te intreb tu cum ai procedat cu ele ca altfel ar fi useless o astfel de camera...

Acum on topic noi tot timpul am mers pe marca Sony...mi se pare cel mai ok din toate punctele de vedere chair daca la pret ar fi mai mare fata de alti producatori.

http://www.emag.ro/camera-video-sony-handycam-hdr-pj580ve-fullhd-black-hdrpj580ve-cen/pd/ET6TTBBBM/

Voi achizitiona o astfel de camera in viitorul apropiat :)
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde AlexAvcStudio » 02 Oct 2012, 16:49

cobra1981 scrie:Buna Alex

Am vazut la camerele Sony ca in pachet nu au telecomanda............................http://www.emag.ro/camera-video-sony-handycam-hdr-pj580ve-fullhd-black-hdrpj580ve-cen/pd/ET6TTBBBM/
Voi achizitiona o astfel de camera in viitorul apropiat :)

Salut,
Daca cumperi online,la accesorii incluse daca scrie ca au telecomanda , sunt obligati sa iti dea ei telecomanda o data cu camera. De exemplu la linckul pe care mi l-ai dat tu, este camera inclusa cu telecomanda la accesorii.Cand m-am uitat pe site,am vazut ca scria la oferta o camera la fel,numai ca era desfacuta si o vindeau cu o reducere de 400 de ron, am comandato deja:) . Sa vad cum se vede si daca imi place caut pe state,cu siguranta voi gasi la un pret mult mai mic .

Legat de telecomenzile care nu le poti comanda din romania, nu este adevarat. Eu am avut ne placerea sa comand deja destul de multe telecomenzi de la ei. Probabil cu cine ai vorbit tu,o fi fost un student angajat pe 700 ron care habar nu avea pe ce lume traia .

Si mie imi plac mult camerele Sony dar in 2 ani se strica .Daca faci un calcul si vezi ca se amortizeaza,se merita ...dar de ce sa nu caut ceva mai bun ,care sa tina si mai mult. Si sa am claritate la fel de buna:) De aceea am postat aici,poate cineva deja a testat si ma poate ajuta.Daca nu voi testa eu si poate ii ajut :)

Oricum,merci de raspuns...mi-am luat deja 1 din 18 :)
AlexAvcStudio

Mesajde cobra1981 » 02 Oct 2012, 17:29

Probabil ca ai dreptate ...eu am vb cu ei doar prin email si la tel am prins odata pe cineva ...Din pacate nu sunt din capitala si e mai greu fat de cum ar fi sa fii acolo personal.Poate imi lasi o persoaan de contact sau un nr de telefon ceva de la cel care te-a servit :)
Sa ne spui si noua cum se vede camera,daca isi merita banii :)
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde AlexAvcStudio » 05 Oct 2012, 11:26

cobra1981 scrie:Probabil ca ai dreptate ...eu am vb cu ei doar prin email si la tel am prins odata pe cineva ...Din pacate nu sunt din capitala si e mai greu fat de cum ar fi sa fii acolo personal.Poate imi lasi o persoaan de contact sau un nr de telefon ceva de la cel care te-a servit :)
Sa ne spui si noua cum se vede camera,daca isi merita banii :)

Salut
Trimite-mi un pm cu ce ai nevoie,am sa pun un angajat de la mine sa se intereseze si sa-ti fac rost de cateva numere de contact .Camera a ajuns dar sincer sa fiu nu am avut timp sa vad cum se vede:) am sa-ti spun saptamana viitoare dupa ce o sa-mi fac timp.
Bafta!
AlexAvcStudio

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj