Camera video HD

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Ruxxy22 » 29 Apr 2014, 02:14

Buna! As dori sa trec de la webcam la camera video. Problema este ca nu stiu ce model este recomandat si ce tv tunner imi trebuie. Stiu doar cele recomandate de LJasmin dar sunt cam scumpe pentru ce imi pot permite deocamdata. As dori o camera video putin mai ieftina fata de cele recomandate de L.Jasmin si ce tv tunner/placa de captura sa cumpar sa fie compatibila.
Scuzati lipsa de experienta dar pana acum am avut webcam dar oricat incerc sa o reglez nu se compara cu o camera video. Din pacate nu prea stiu ce model de camera sa cumpar pentru ca sunt atat de multe.....
Multumesc frumos si orice raspuns m-ar ajuta enorm!
Ruxxy22

Mesajde googlefun » 29 Apr 2014, 12:17

Ruxxy22 scrie:Buna! As dori sa trec de la webcam la camera video. Problema este ca nu stiu ce model este recomandat si ce tv tunner imi trebuie. Stiu doar cele recomandate de LJasmin dar sunt cam scumpe pentru ce imi pot permite deocamdata. As dori o camera video putin mai ieftina fata de cele recomandate de L.Jasmin si ce tv tunner/placa de captura sa cumpar sa fie compatibila.
Scuzati lipsa de experienta dar pana acum am avut webcam dar oricat incerc sa o reglez nu se compara cu o camera video. Din pacate nu prea stiu ce model de camera sa cumpar pentru ca sunt atat de multe.....
Multumesc frumos si orice raspuns m-ar ajuta enorm!

:arrow: Cred ca ai vazut anuntul asta de vanzare : kit-camera-canon-legriahfm56-avermedia-live-gamer-t14678.html
:arrow: Sau mai degraba ce zice SAD^^EYES : top-webcams-2012-2013-t13159.html
:arrow: Ce zice xlove :"Zi de zi cererile clientilor in termeni de calitate devine mai mare, în cazul în care în trecut o rezolutie 320x240 fost de ajuns, în prezent, chiar și 640x480 este obtinerea vechi, 800x600 devine normalitate, iar mai devreme sau mai târziu, urmatorul pas va fi rezoluții full HD, care începe de la 1280x720. Ca o camera video regulat nu are mai mult de 720x576, alege o camera web HD de bună calitate este alegerea optimă pentru a putea difuza la rezoluții mai mari decat 640x480."
Simplu ! Nu mai pierde vremea cu teste /bani pierduti .Mai ales daca nu esti un expert in camere/rezolutii/splittere /lumini .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Ruxxy22 » 29 Apr 2014, 16:29

Multumesc mult pentru raspuns. Tocmai de aceea vroiam sa imi recomandati o camera video mai buna dar totusi aceea recomandata de Ljasmin este cam scumpa pentru ce imi pot permite deocamdata. Eu am Logitech C920 dar nu se compara cu o camera video, nu este suficient de clara. In afara de cele recomandate de Ljasmin, care mai sunt bune? Nu as vrea sa dau banii aiurea pe ceva ce nu este bun.
Ruxxy22

Mesajde googlefun » 29 Apr 2014, 18:36

Ruxxy22 scrie:Multumesc mult pentru raspuns. Tocmai de aceea vroiam sa imi recomandati o camera video mai buna dar totusi aceea recomandata de Ljasmin este cam scumpa pentru ce imi pot permite deocamdata. Eu am Logitech C920 dar nu se compara cu o camera video, nu este suficient de clara. In afara de cele recomandate de Ljasmin, care mai sunt bune? Nu as vrea sa dau banii aiurea pe ceva ce nu este bun.

Nu se poate sa nu fie deajuns logitech 920 ! Probabil lumina nu e in regula la tine si/sau setarile camerei .Vezi ca in link-urile alea ai si despre lumini /setari .
Dupa cum zic si cei de la xlove , deja camerele video sunt depasite momentan de ultimele webcam-urile Logitech.
Singura optiune peste ele ,sunt HD camcorder( ca cea de la jasmin) , dar evident ca sunt scumpe .Citeste tot ce descrie site-ul xlove si o sa te lamuresti .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj