Cam cati bani se fac pe Xlovecams?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ice999 » 21 Iun 2015, 21:52

hey people...cele care aveti cont pe Xlovecams,cam cati bani se fac,si ce trafic are siteul? Comparativ cu Jasmin,e mai bun sau mai rau?:)) sunt la fel de pretentiosi in privinta pozelor,etc?...si care e taxa per minut? thanks:*
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde Suzzy » 21 Iun 2015, 22:56

Mie numai imi merge xlove deloc nu stiu ce se intampla. Trafic mic, multe pretentii la membrii, nu vin la pv...se intampla ceva ciudat la mine. In fine, poate fi doar la mine dar este jale cu el.
tariful standard este 1.60 pe minut si trafic este slab in comparatie cu Jasmin. Nu se compara nici la degetul mic. Accepta decat poze decente (fara nud) dar nu au pretentii la calitate.
Parerea mea este daca vrei sa il tii doar la "fake pvt" pentru ca este plin de membrii fara bani si cei putini cu bani care intra nu vin la pv si au 1000 de pretentii. A fost bun la viata lui dar zilele bune s-au dus.
Chiar vroiam sa deschid un topic ce se intampla pe xlove de este mort..
Suzzy

Mesajde GlamourFoto » 22 Iun 2015, 01:28

Daca unui model nu ii merge un anumit website asta nu insemana ca este prost sau slab sau cine stie cum, modelele bune fac bani oriunde.

Este vorba de implicare dorinta de avansare, ce oferi si tot restul, chiar zilele trecute schimbam cateva cuvinte cu una din putinele persoane capabile din domeniu (din cei pe care ii cunosc personal) si mi-a spus zambind ceva de genul: "adi ma bucur ca sunt putine modele destepte"

Referitor la Xlovecam, cunosc modele care fac peste 2k si un aspect de mentionat siteul plateste in E nu in Usd. Daca il deschizi ca sa fie acolo de umplutura poate intra vreun ametit din greseala in room sa faci si tu 2E nu este bun, daca vrei sa ii acorzi atentie ... Da este un site bunicel.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde angeline » 22 Iun 2015, 10:57

ice999 scrie:hey people...cele care aveti cont pe Xlovecams,cam cati bani se fac,si ce trafic are siteul? Comparativ cu Jasmin,e mai bun sau mai rau?:)) sunt la fel de pretentiosi in privinta pozelor,etc?...si care e taxa per minut? thanks:*

Xlove este un site ok daca te tii de el , cum spunea si Glamour daca il tii doar de umplutura nu e ok , traficul este destul de bun , ca pe orice site , sunt zile si zile , limba franceza este un aspect important , avand in vedere ca majoritatea membrilor sunt francezi , tariful incepe de la 1,6 euro/min si il poti schimba daca vrei trimitandu-le un email . Membrii sunt mai pretentiosi in privinta tinutelor , pun mult accent pe asta . In privinta pozelor nu sunt exagerat de exigenti , daca vrei sa atragi , oriunde pozele si profilul modelului conteaza.
angeline
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 22 Iun 2015, 11:14

Daca nu esti genul intreprinzator in aceasta industrie,nu o sa faci bani nici de caramele,daca nu-ti doresti sa vezi cu ochii tai si astepti parerea altora o sa ramai mereu acolo jos,mic si insignifiant.

Eu nu o sa inteleg niciodata aceste intrebari,merge sitele cutare,ce trafic are sitele x,pai sunt siteuri cu trafic foarte slab la ora actuala gen cc,ifriends unde sunt modele care fac bani mai multi decat in jasmin,deci parerea oricui contrazice realitatea pentru unii oameni,daca mi se spune ca sitele x are putin trafic,mai tare m-as ambitiona sa vad de ce sunt in stare,mai ales ca xlove este un site deja cu vechime,daca era un site nou intelegeam intrebarea si nici atunci,si in siteurile noi vad o oportunitate de a te lansa si chiar sanse mai mari de a reusi.

Cam asta se intampla si in viata,unii oameni se nasc invingatori in orice conditii iar altii raman low profile pana mor,tu din care categorie vrei sa faci parte?

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde classy » 23 Iun 2015, 10:49

ice999 scrie:hey people...cele care aveti cont pe Xlovecams,cam cati bani se fac,si ce trafic are siteul? Comparativ cu Jasmin,e mai bun sau mai rau?:)) sunt la fel de pretentiosi in privinta pozelor,etc?...si care e taxa per minut? thanks:*

Ca sa iti raspund :

xlove are trafic francez sau mai bine zis francofon.
De saptamana viitoare incep concediile.
Multi francezi vor fi in concediu. Este normal ca traficul sa scada.
Aici sunt multe familii cu garda alternanta (adica copii stau o saptamana la unul, o saptamana la altul), sunt familii recompuse, sau copii isi vad tatal numai pe perioada vacantelor.
O parte din trafic va fi scazut.

Vacanta (iunie, iulie si august joaca un rol important).
In Iulie, vin declaratiile de la impozite, (adica cat au de plata), iar impozitele se platesc incepand cu luna septembrie.

Ca sa intelegi un site, trebuite sa intelegi de unde'i vine si clientela...
Multi din regulari spun : "ne vedem dupa vacanta"... asta spune multe.
Adica oamenii au finantele programate.
O alta caracterisrica a franceziilor este aceea de a fi stransi la punga....

Niciun site nu seamana unul cu altul. Cum niciun model nu seamana unul cu altul.
Un model care nu stie franceza bine nu poate "intelege" ceea ce i se cere.
Francezul este lenes, noroc cu astfel de situri, ca'i mai obliga sa invete si o alta limba. Acelasi lucru cu modelele...
Ca incepator pe un site, trebuie sa'i dai multa atentie. Sa'l urmaresti. Sa te adapti. Eu recomand mereu incepatoarelor sa stea numai pe un site, cateva luni.

Parerea mea este ca Xlov-ul are potential. Dar trebuie multa, multa munca. Concurenta este mare, si pentru a se remarca trebuie multa imaginatie.
classy

Mesajde Lolly19 » 23 Iun 2015, 16:44

Siteul are trafic bun, nu sunt pretentiosi cu pozele dar...francezii sunt o specie aparte. Stau putin in pvt vor sa vada totul repede si rar prinzi vreun membru dragut care sa vrea si chat nu numai show
eu cel putin nu am avut parte de ei. Majoritatea nici nu se sinchisesc sa scrie, dupa ce te freaca in free 20 min sa arati si aia si aia sau sa ti pui ciorapi si tocuri, si port jartier, daca ai deja astea pe tine vor sa pui altele sa faci ceva special pt ei, apoi intra in pvt direct cu camera pe sex si in 3 min sunt gata.
Nici merci nici bye
Nu e siteul meu preferat dar se fac bani si acolo
Bafta tuturor
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 23 Iun 2015, 20:47

Suzzy scrie:Mie numai imi merge xlove deloc nu stiu ce se intampla. Trafic mic, multe pretentii la membrii, nu vin la pv...se intampla ceva ciudat la mine. In fine, poate fi doar la mine dar este jale cu el.
tariful standard este 1.60 pe minut si trafic este slab in comparatie cu Jasmin. Nu se compara nici la degetul mic. Accepta decat poze decente (fara nud) dar nu au pretentii la calitate.
Parerea mea este daca vrei sa il tii doar la "fake pvt" pentru ca este plin de membrii fara bani si cei putini cu bani care intra nu vin la pv si au 1000 de pretentii. A fost bun la viata lui dar zilele bune s-au dus.
Chiar vroiam sa deschid un topic ce se intampla pe xlove de este mort..

hmm inteleg..merci mult pt raspuns...si cam de cand a inceput sa nu mearga? gen de un an,doi,sau recent?
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 23 Iun 2015, 20:50

eu am vrut sa aflu pareri din mai multe parti,ca sa imi fac o idee. nu "sa ma iau dupa altii",ca daca unuia nu ii merge inseamna ca nu o sa imi mearga nici mie...doar eram curioasa sa aflu cateva detalii,multumesc tuturor pt raspunsuri..si o ultima intrebare,se poate BANA romania?:
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde angeline » 24 Iun 2015, 03:37

ice999 scrie:eu am vrut sa aflu pareri din mai multe parti,ca sa imi fac o idee. nu "sa ma iau dupa altii",ca daca unuia nu ii merge inseamna ca nu o sa imi mearga nici mie...doar eram curioasa sa aflu cateva detalii,multumesc tuturor pt raspunsuri..si o ultima intrebare,se poate BANA romania?:

Romania este deja banata , dar cu un pic de efort poti intra oriunde , pe orice site :)) In schimb , iti poti bana si alte tari in afara de Romania , in caz vrei asta , numai Franta sa n-o banezi , nu stiu daca ar fi o idee tocmai buna :))) . Bon courage :lol:
angeline
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj