Calitate proasta a imaginii cand deschid siteuri in taburi!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde hanuman » 13 Apr 2008, 20:36

cand deschid site ul www.xlovecam.com in acelasi tab cu alte site uri imaginea devine de o calitate f proasta ....cine cineva ce sa fac ?exista un program pentru a reglementa aceasta prb?multumesc frumos
hanuman

Mesajde SAD^^EYES » 14 Apr 2008, 08:43

Salut hanuman,

E bine sa mai dai cateva detalii, ce siteuri ruleaza in taburi, ce program de split folosesti, ce browser IE , FireFox ?
Eu nu m-am lovit de asemenea problema... dar ce sa zic.. incearca si alt soft de split .. incearca si alt browser etc.. incearca si ferestre separate..

Bafta acolo
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde pitegus » 14 Apr 2008, 18:09

In primul rand, dezinstaleaza toate programele de genul yahoo toolbar, google toolbar e.t.c(asta daca le ai instalate). In al doilea rand, recomand sa folosesti internet explorer 6.x, mananca mai putine resurse ca I.E. 7. Am dedus ca ai I.E.7 din faptul ca ai precizat de taburi. Daca ai mozilla curata toate temporarele. Pentru videochat recomand I.E. Orice ai alege, mozilla sau I.E. nu are nici un sens sa folosesti tab-urile pentru a deschide sesiuni. Faptul ca ai x tab-uri deschise intr-o singura fereastra consuma tot atat daca le-ai avea deschise in ferestre multiple. In plus e mai greu sa fii atenta la sesiuni daca le ai deschise in tab-uri decat daca le-ai avea deschise in ferestre separate. Sper sa iti fie de folos. Succes!
pitegus

Mesajde chat4money2008 » 14 Mai 2008, 10:00

Foloseste Mozilla.:)
chat4money2008

Mesajde paradoxxx » 15 Mai 2008, 22:33

De vina e procesorul , prea slab pt numarul de siteuri deschise.
paradoxxx

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj