Bani primiti de la un membru

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde DREAMSX » 09 Mai 2013, 05:56

Buna fetelor,poate v-ati confruntat si voi cu o asemenea :problema: sa spne.am un membru din germania care vrea sa-mi trimita bani, acum eu va ntreb pe voi,daca la un moment dat intrerup orice legatura cu el,pot pati ceva,ca vrea sa-mi trimita banuti,desi eu nu am acceptat ,dar insista.am multe prietene care m-au bagat in boala,precum ca as intra la escrocherie....cind eu nici macar nu i-am zis sa o faca....ajutati-ma va rog si lamuriti-ma...multumesc anticipat de raspuns
DREAMSX

Mesajde constantina » 09 Mai 2013, 15:22

Da, poti fi acuzata de escrocherie.
Si asta pentru ca foarte multe modele practica acest gen de activitate, in special cele plecate dintr-un studio unde si-au facut un calup de membri si spera la marea cu sarea dupa ce renunta la colaborarea cu studioul.
Fetita, sfatul meu este sa vezi de sesiuni.
Si daca ti se pare ca nu mai merge, fa o schimbare la tine, nu te apuca de cerut sau primit bani.
constantina
User Junior
User Junior

Mesajde DREAMSX » 09 Mai 2013, 15:34

1.in primul rind nu sint fetita sint femeie matura...2.nu am cerut bani de la membri never....si asta pt ca nu m-am tiganit niciodata, am familie si nu sint genul iar 3 stai tu linistita ca in 7 ani de chat calupul e mare de clienti,dar tot nu am cerut bani....SI APROPO ERA O INTREBARE NU ERA NECESAR SA JIGNESTI...DAR MERSI DE SFAT...O ZI FAINA
DREAMSX

Mesajde sweetgirl » 09 Mai 2013, 17:50

dar te ai intrebat vreodata de ce doreste sa-ti trimita bani in afara sitului???ce obligatie ar avea el fata de tine sa te pricopseasca asa cu niste hartii????

daca ii tragi teapa si intrerupi legatura cu el mi se pare normal sa te acuze de escrocherie ,asa as face si eu in locu lui ,daca accepti banii mei faci ca mine intri in hora apăi joci pana la capat!

cel mai indicat ar fii sa iti vezi de treaba ta si sa stai cuminte acolo pe site chiar daca situ plateste cu procent stiu ei ff bine ce fac ,ca sa ne fereasca de pericole ! :wink:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde coco_ch » 09 Mai 2013, 20:46

DAca ai cat de cat incredere in el .. de ce nu? paypal sau payoneer - fara wu, ca sa nu fi nevoita sa iti dai datele personale. Eu personal mai iau bani de la membrii - gen cadouri, vreau hainute, vreau parfumuri - chestii de astea . fara showuri in afara site-ului, doar daca considera ei sa mai imi faca cateodata o mica surpriza ( vorbesc de sume mici , nu mii). nu vad nimic rau in asta - si in general, membrii cu care ajung la asemenea nivel stiu din start ca am o relatie si ca nu-s interesata in amoruri reale ( dar stii cum se spune - speranta moare ultima). sfatul meu - nu ai nimic de pierdut, fa-o
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde constantina » 09 Mai 2013, 21:00

Raspunsul meu a fost un sfat, in nici un caz o jignire. Nu s-a dorit nici un moment o jignire.
Daca totusi ti s-a parut ca este o jignire, invata sa ignori, nu mai cauta carcota mai departe.
Faci cum te duce mintea, tu stii cel mai bine in ce situatie te afli si ce riscuri iti poti asuma.
P.S: Consider ca mesajele private ce nu contin detalii "picante" nu isi merita raspunsuri private.
constantina
User Junior
User Junior

Mesajde roxana2011 » 09 Mai 2013, 21:08

99 % din fete primesc banii de la membri,dar nu recunosc sau pur si simplu din invidie sa te sperie si sa nu primesti si tu....ce escocherie,pt cateva sute de $ sau euro?doar nu le ceri mii de euro,mai mult ar cheltui sa te dea p tine in judecata,si ei stiu f bine in ce se baga cand dau banii.si k nu au nici o sansa cu noi si ca aveam viata noastra.asa ca nu te panica k nu se va intampla nimic.stiu fete care au primit mult mai mult si nu au patit nimic....
roxana2011
User Junior
User Junior

Mesajde SAD^^EYES » 09 Mai 2013, 21:15

Nu e vorba de escrocherie (desi se poate ajunge si acolo daca modelul cere).. e vorba de niste principii. In foarte multe cazuri modelul castiga mai mult decat membrul in sine.. in plus se incalca regulile siteului, se ajunge la niste obligatii, pretentii pe care o sa le aiba membrii, pentru ca te-au ajutat cu bani... unii cer showuri free, altii cer sa nu mai intri pe site ca te ajuta el tot timpul (vezi incercarea de a te salva de la un job naspa), altii vor sa te cunoasca si in realitate... in foarte multe cazuri cunoscute de mine s-a ajuns la scandal in urma acestor bani trimisi in afara sistemului... cele mai multe din cazuri.. se rezolva printr-o cearta.. ceva injuraturi si gata.. dar sunt si cazuri destule cand clientul vrea sa se razbune, se duce la site si spune etc.. si apoi tot modelul plange cand se trezeste cu contul inchis etc..

Mai vb si de confidentialitate aici.. iti va sti numele.. etc.. nu stiu... eu am recomandat intotdeauna sa nu se accepte bani sau bunuri in afara sistemului...

Bafta acolo.
Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde GlamourFoto » 09 Mai 2013, 22:23

Se pare ca Sad a postat inainte sa apuc eu sa rau replay de aceea nu am sa dezvolt prea mult,

SAD^^EYES scrie:Mai vb si de confidentialitate aici.. iti va sti numele.. etc.. nu stiu... eu am recomandat intotdeauna sa nu se accepte bani sau bunuri in afara sistemului...

Sunt de aceeasi parere.
Totusi trebuie sa recunoastem ca tentatia si mirajul unor $$ usor facuti ( primiti ) te pot impinge la decizii gresite dar eu cred ca mai importanta este linistea.

Fiecare persoana face cum doreste si cum simte ca e mai bine, daca vrei $$ nu te retine nimeni sa ii iei la fel daca nu ii vrei ii poti refuza, oricum bani aia o sa ajunga la tine intr-un final dar sub forma privaturilor.

Spor acolo indiferent de hotararea pe care ai sa o iei.

P.S. era un proverb care suna cam asa: cum iti asterni asa dormi!
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde coco_ch » 09 Mai 2013, 23:18

in payoneer iti va stii email-ul, atat . nu stiu exact cum e cu paypal. Pana la urama nu stiu pe ce site e fata respectiva si care sunt regulile - daca intradevar membrul ar putea sa-i faca probleme in cazul in care lucurile se complica. dar sincer... ma indoiesc. Am si eu multi membrii care insista cu chestia asta, cred ca o vad ei ca pe o apropiere - dar incerc si eu sa-i "triez".. atat cat pot, bineinteles. Eu nu am avut probleme pana acum. Iar eu nu vad unde ar fi escrocheria,,..
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde AnAngel4You » 10 Mai 2013, 01:35

roxana2011 scrie:99 % din fete primesc banii de la membri,dar nu recunosc sau pur si simplu din invidie sa te sperie si sa nu primesti si tu....ce escocherie,pt cateva sute de $ sau euro?

mare adevar ai zis :) nu cred ca invidie dar un motiv ar fi ascuns acolo , eu una personal da recunosc and 2 membri care imi trimit lunar de 4 ani bani nu mii intr o luna, de ordinul sutelor , dar NICIODATA NU AM CERUT BANI NIOCIODATA RETINE! nu exista nici o conversatie mail sau alta chestie de genul asta cu care ma poate avea la mana , primesc prin wu ca asa mie mie mai comod , daca vroiau sa imi faca rau imi faceau pana acum de cate ori neam certat , niciodata in viata asta nu leam promis ca ne vom intalni sau niciodata in 4 ani nu miau cerut showuri free pe mess sau alte chestii de genul asta nu as fi acceptat si nu au indraznit e ok sa primesti atat timp cat se ofera nu sa ceri , adica stii nu mai vin in pvt sa cheltui 300 si tu sa iei 80 90 iti trimit tie 300 si ne petrcem o ora pe mess la modul asta in fine nu vreau sa intru in detalii e ok atat timp cat impui niste limite si nu acepti chiar orice din partea lor ( comportamental vb )

spor la $$$
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde mimy » 10 Mai 2013, 01:53

Din experienta proprie, un fidel care o luase razna si era gelos ca fac showuri in privat si altor membri a scris siteului si le-a spus ca imi trimisese bani acum vreo 5 ani in urma. Site-ul mi-a inchis contul pe loc, iar fidelul innebunit ca nu ma mai vede a inceput ca disperatul sa ma caute pe toate siteurile posibile. si ghici ce? m-a gasit si acolo si a scris si alora ca imi trimisese bani. De atunci nu mai accept in veci si pururi, indiferent de promisiuni si suma... daca ii dai datele tale poate dai de vreun disperat care vine si te cauta in orasul tau, cum a facut acest fidel disperat al meu , de s-a pozat prin locuri pe care eu le recunosteam in poze. si dupa 5 ani dupa ce imi trimisese bani inca imi mai reprosa faptul ca el mi-a trimis vreo 300 de euro acum 5 ani si ca eu nu am facut nimic pentru asta , si cand am de gand sa-mi platesc datoria? :| eram mica si naiva , nu stiam la ce riscuri ma supun.... Acum nu stiu ce sa spun daca am avut sau nu noroc , dar din pacate fidelul a murit, i-am gasit anuntul de deces pe google, ca l-am cautat cand am vazut ca se facusera 3 zile de cand nu mai venea in room. Dar crede-ma , cu o persoana ca asta nu se termina niciodata bine... si chiar nu stii peste cine dai. Mai bine iti vezi de treaba si nu iti faci obligatii fata de nimeni.
mimy
User Activ
User Activ

Mesajde VipStudio » 10 Mai 2013, 02:25

Nu pot decat sa ma intristez cand vad o astfel de intrebare.
La o simpla cautare in google "camgirl scam", pe a doua pagina poti vedea cam ce ai putea sa patesti daca lucrurile nu evolueaza cum spera membrul sau cum i s-a dat de inteles. Domnisoara ar trebui sa-si schimbe si fata si numele acum.
A inceput sa se umple netul de povesti ale membrilor care si-au luat teapa. Si din pacate, in mai mult de jumatate din povestiri sunt implicate romance. Eu ma gandesc doar cat o sa mai suporte site-urile situatia asta. Cred ca nici n-ar mai permite romanilor sa-si deschida conturi daca n-ar fi atatia performeri romani.
In afara de faptul ca site-ul ti-ar putea inchide contul de model, iti spun ce au patit 3 fete dupa ce au plecat de la noi. Nr. 1 s-a trezit cu membrul la usa. Copilul fetei nr. 2 s-a trezit cu membrul la usa. Nr. 3 s-a trezit cu vanatai.
In cazul in care decizi sa faci concurenta neloiala site-ului (care isi merita banii pentru ca acolo ai gasit membrul si acolo iti castigi existenta) si ti se intampla ceva nasol dupa, fara suparare, o meriti.
Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard.
VipStudio

Mesajde Michelle123 » 10 Mai 2013, 06:59

Una e sa primesti bani si sa ii promiti marea cu sarea...Ca te mariti ,ca iti trebuie bani de avion,ca vrei sa iti dea bani sa te duci la el...(asta e teapa) si una e sa iti trimita el din bunavoie pentru cadouri(nu se intampla nimic daca iti va trimite bani din bunavoie sau cadou)...Tre sa aiba si dovezi ca l-ai escrocat si atata timp cat tu nu i-ai promis absolut nimic atunci nu are ce sa ti se intample...
Oriucm cert e ca majoritatea celor care lucreaza pe chat primesc bani sub orice forma (ppyal,payone,wu...)
Asa ca nu mai speriati fata cu frauda si escrocherii daca nu e cazu...
Accepta linistita bani!Parerea mea:).Sunt mai multe exemplele de modele care au primit bani si nu au patit nimic decat cele care intradevar au fost acuzate de escrocherie(cu dovezi si documente din partea membrului)
O zi buna
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde DREAMSX » 10 Mai 2013, 07:17

va multumesc foerte frumos pentru sfaturile vostre,m-au ajutat mult,va doresc un week end super si bafta la banuti.....MULTUMESC FRUMOS DIN NOU :*:*:*
DREAMSX

Mesajde blondyna » 10 Mai 2013, 10:20

DREAMSX scrie:ajutati-ma va rog si lamuriti-ma...multumesc anticipat de raspuns

Dreamsx cred ca deschizand acest topic ti-ai asumat din start anumite riscuri... printre care si a fi "jignita" cum spui tu...nu stiu cat de mult citesti forumul dar sunt persoane care posteaza doar de dragul de a avea cat mai multe postari cred.Cineva zicea ca 99% din modele fac asta ...sau altcineva majoritatea...cred ca Dreamsx a cerut ajutor ... lamuriri...deci ar trebui sa vorbim in nume propriu.
In concluzie eu nu as accepta niciodata bani de la un membru... oricat de vechi ar fi acel membru... oricat de tentanta ar fi oferta...am muncit sa ajung unde sunt acum si am facut bani buni doar din site.Consider ca regulile impuse de site ar trebui respectate ... dar fiecare face cum considera pana la urma.

bafta multa.
blondyna

Mesajde AnAngel4You » 10 Mai 2013, 22:34

blondyna scrie:

Dreamsx cred ca deschizand acest topic ti-ai asumat din start anumite riscuri... printre care si a fi "jignita" cum spui tu...nu stiu cat de mult citesti forumul dar sunt persoane care posteaza doar de dragul de a avea cat mai multe postari cred.Cineva zicea ca 99% din modele fac asta ...sau altcineva majoritatea...cred ca Dreamsx a cerut ajutor ... lamuriri...deci ar trebui sa vorbim in nume propriu.
In concluzie eu nu as accepta niciodata bani de la un membru... oricat de vechi ar fi acel membru... oricat de tentanta ar fi oferta...am muncit sa ajung unde sunt acum si am facut bani buni doar din site.Consider ca regulile impuse de site ar trebui respectate ... dar fiecare face cum considera pana la urma.

bafta multa.

ok imi cer scuze tu faci parte din 1 % care NU au primit sau primesc bani , iar regulile sunt facute pentru a fi incalcate :D asa cum altele incalca alte reguli uite asa incalcam noi ca primim bani :D sa ma caute cine vrea pe mine ca x mia trimis bani ca nu are ce face cu ei si vrea sa imi faca cadou
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde Michelle123 » 11 Mai 2013, 18:16

blondyna scrie:

bafta multa.

Nu cred ca exista cineva care nu a incalcat makr odata reguli...
Poate ca tu nu primesti bani(nu accepti)dar sunt convinsa ca makr o data in viata tot ai incalcat vreo regula...ca na nu suntem perfecti.

Toate fufele mai nou acum se despoaie in free... se incalc regulile siteului ... Deci prefer sa accept un cadou decent si fara obligatii.(repet fara obligatii:P).
Nu esti singura care munceste din greu pe site...Si noi muncim.Numai ca noi si acceptam cadouri.Eu una nu pot sa refuz saracu membru care ma roaga in genunchi sa accept o mica atentie:))...Asa ca tu faci parte din aia 1% care nu accepta... toate cadourile in afara siteului sa vina la mine:))=))
O zi buna!
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde DREAMSX » 11 Mai 2013, 19:39

Ai foarte mare dreptate Michelle, acestea 1% zic ele ca nu accepta bani, dar acest membru ma roaga de vreo 3 saptamini sa primesc acest cadou, mi-a jurat ca nu il intereseaza nimik altceva decit sa ma vada ca nu ma mai chinui sa trag de membri pe site pentru citiva euro....va poop dulce fetelor si bafta la banuti...:*
DREAMSX

Mesajde sweetgirl » 12 Mai 2013, 00:37

DREAMSX scrie:, mi-a jurat ca nu il intereseaza nimik altceva decit sa ma vada ca nu ma mai chinui sa trag de membri pe site pentru citiva euro....va poop dulce fetelor si bafta la banuti...:*

da da samariteni din astia cu nemiluita ,de ce nu te lua el in pvt daca ii era asa mila de tine....anyway sa te bucuri de cadou si sa ne tii si pe noi la curent cum decurge ''relatia'' lol. :D
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj