Atasare card

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ema18 » 20 Iun 2015, 16:06

Buna.Am si eu o nelamurire.Mi-a venit acasa cardul de la payonner l-am activat..mi-am facut cont pe chaturbate ..a fost acceptat toate bune si frumoase.Acum problema este urmatoarea.Nu sunt sigura daca am procedat corect cand am atasat cardul payonner.m-a pus sa completez un formular..am dat acolo la metoda de plata card payonner.am dat submit..ma intreaba daca vreau sa imi fac card payonner dau click ca am deja un cont de payonner.m-a redirectionat pe site la payonner .ma pune sa bag user si parola..se logheaza pe site la payonner si cam atat.asta sa fie tot?hmm.Cum imi dau seama daca am bagat cardul meu pe chaturbate?Mi-a cerut doar user adica mailul de pe payonner si parola..ma asteptam sa imi ceara si numarul cardului cel din 16 nr..dar nu mi-a cerut nimic..mentionez ca am primit un mail dupa ce am facut toti pasii astia.va atasaez mailul
Dear ........,
Zmedianow has been added as a funding source to your Payoneer account!
Payments from Zmedianow will now be received to your Prepaid Card . To view a full list of funding sources for your Payoneer account, click on the button below:
Ema18

Mesajde HoneyHoney » 20 Iun 2015, 16:40

Dupa cum zice si mesajul primit, cardul a fost atasat contului de CB. Spor acolo!
HoneyHoney

Mesajde Ema18 » 20 Iun 2015, 17:35

Multumesc mult. Dar e posibil asa? Adica sa nu imi ceara nr cardului? hmm, Si am mai citit ceva,ca trebuie sa imi apara pe contul de payonner ca sunt afiliat sau ceva de genul la chaturbate.. si mie inca nu imi apare asa ceva pe contul de payonner. Mentionez ca inca nu am facut nici un dolar pe cont.Cineva imi spunea ca o sa imi apara si asta,dar dupa ce imi intra primii bani adevarat? MUltumesc inca o data.
Ema18

Mesajde anna94 » 20 Iun 2015, 19:10

Ema18 scrie:ma pune sa bag user si parola..se logheaza pe site la payonner si cam atat.asta sa fie tot?

Da, e tot, la fel va fi si pe alte site-uri.

Ema18 scrie:ma asteptam sa imi ceara si numarul cardului cel din 16 nr..

Nu iti cere nimeni nr. de 16 cifre pentru setare medota de plata... Dupa cum poti observa si in contul Payoneer iti apar doar ultimele 4 cifre.
PS: si nici sa nu il pui pe site-uri care nu sunt securizate(scrie sus cu verde daca e securizat), ma refer la cumparaturi online(si daca faci cumparaturi online sa ai setata si parola Mastercard/Visa)!
Sunt site-uri care nu cer codul de siguranta de pe spatele cardului, si din pacate cine are nr. de 16 cifre si numele tau poate face cumparaturi!
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde Ema18 » 20 Iun 2015, 20:20

Si acum nu ramane decat sa fac banuti nu?si imi vor intra pe card..Mie de asta imi era teama ca voi face banuti si nu am setata metoda de plata cu payonner..si ma uitam lung..ma rog stiu ca trebuie sa ii transform din tokens..si toate cele ..sa dau load sa intre pe card..sau ceva de genul..Din punctul tau de vedere zici ca e ok daca am primit mailul acela nu?Multumesc frumos.
Ema18

Mesajde HoneyHoney » 21 Iun 2015, 01:58

Ema18, daca te uiti la funding sources in contul tau Payo, vei vedea acolo Zmedianow. Ei sunt Chaturbate :wink:

anna94, cum iti setezi parola pentru Mastercard (cardul Payoneer) pentru cumparaturi online? Se poate asa ceva la cardul Payoneer? Am o parola de genul asta pentru cardul meu Visa romanesc.
HoneyHoney

Mesajde anna94 » 21 Iun 2015, 02:50

Scuze, nu am incercat sa imi setez ca nu demult il am si cum ajung ii ridic, m-am uitat acum pe net si cei de la Payoneer spun ca nu se poate :cry:

https://payoneer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6078/~/does-payoneer-support-3d-secure%2Fsecurecode%3F

Alte info la Security Center
http://www.payoneer.com/SecurityCenter.aspx
anna94
User Junior
User Junior

Mesajde HoneyHoney » 21 Iun 2015, 03:46

Asa stiam si eu ca nu se poate, de unde si atatea cazuri de fraude.
HoneyHoney

Mesajde Ema18 » 21 Iun 2015, 11:43

Abia azi mi-a aparut la funding sources..Uite ce mail am primit in dimineata asta.
Dear ..

We are happy to let you know that your request to add a new funding source to your Payoneer account has been approved! You can now begin receiving payments.

To view a full list of funding sources associated with your Payoneer account, click on the button below:
Ema18

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj