Alternative de situri!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde sselena » 21 Iul 2016, 15:25

Buna. Am revenit dupa 7 ani din nou in bransa(sunt uluita de schimbarile gasite). Am revenit pe siteul unde m am descurcat ..myfreecams...dupa o sesiune groaznica...m-am decis sa renunt la acest site. Vreau sa-mi spuneti si mie daca ma puteti ajuta cu niste alternative de siteuri....unde nu atragi atentia doar daca stai dezbracata in free...sau cu vreo strategie noua pentru vremurile astea grele...va multumesc !
sselena

Mesajde UniqueAttitude » 21 Iul 2016, 19:54

Buna si bine ai revenit!

Daca limba engleza este un atuu, atunci poti incerca site-ul camcontacts (este de privat), in combinatie cu un site de privat (nu te "arunca" la mfc, cu atat mai mult cu cat spui ca aproximativ 7 ani ai fost "out of town"). Recomand un streamate, streamray, jasmin(daca te tin nervii),xlove (daca te tin nervii si stii limba franceza).
Orice combinatie ai alege, ti-as recomanda sa te documentezi bine de tot inainte, eventual revino cu intrebari structurate (desi sunt convinsa ca exista explicatii pe forum,deja).
Orice site ai alege, acorda o deosebita importanta setului de poze (umple slot-urile in totalitate), descrierea nu o copia, ci atribuie-ti o descriere cat se poate de realistica, insa nu banala.

Orice alegere ai face, asigura-te ca inainte de a intra pe un anume site, stii ce modificari au aparut intre timp si ii cunosti fiecare "coltisor".

Mult succes ! :)
UniqueAttitude

Mesajde GlamourFoto » 22 Iul 2016, 03:27

sselena scrie:Vreau sa-mi spuneti si mie daca ma puteti ajuta cu niste alternative de siteuri....unde nu atragi atentia doar daca stai dezbracata in free...sau cu vreo strategie noua pentru vremurile astea grele...va multumesc !

Buna, lucrurile s-au schimbat un pic .. mai mult :) .. concurenta mult mai mare, cerinte mult mai mari, incasari mai mari pentru cine stie ce este de facut.

Alternativa MFc -ului este CB, in rest cam pe toate siteurile se poate face treaba daca faci ce trebuie si asta nu implica dezbracarea in free - jasmin iml cams Aw f4f si multe altele,

Strategii despre cum sa faci bani nu o sa iti dezvaluie nimeni pt ca nu exista decat: munca implicare si iar munca, daca din pacate consideri ca este totul groaznic trebuie sa stergi din cap tot ce stiai si sa abordezi domeniul cu seriozitate ca pe ceva nou pentru ca este cu totul si cu totul altceva.

Daca ai intrebare concreta imi poti adresa fara nici o problema si daca nu iti voi raspunde eu e posibil sa o faca altcineva.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde sselena » 21 Sep 2016, 01:00

Multumesc din suflet pentru indrumare ! Ma gandesc serios sa merg la un studiou...ca vad ca imi lipsesc multe momentan...
sselena

Mesajde sselena » 21 Sep 2016, 01:04

Multumesc frumos pentru raspuns! Am vazut ca te ocupi cu teasere si cu fotografii profi! as fi interesata...
sselena

Mesajde Iuliana90 » 19 Oct 2016, 21:55

Parerea mea este ca pe site-urile clasice gen LJ , Streamate ... unui model nou ii va fi mai greu sa urce si sa castige o suma considerabila pe cont propriu de acasa cred ca ar trebuii sa mergi mai bine la un Studio profesional unde deja conturile de studio au o anume reputatie .... plus au echipamente profesionale internet de banda larga si probabil vei muncii simultan pe 3 - 4 site-uri in acelasi timp...
Daca vrei de acasa singura solutie convenabila sunt site-urile FREE NUDE gen chaturabte, myfreecams...
Bafta.
Iuliana90

Mesajde WebModelMedia » 20 Oct 2016, 13:56

Din ce am observat chatrubate a lansat un site mai "cuminte" in care "modele" nu se dezbraca in freechat.

Imi scapa numele site-ului acum , dar de fiecare data cand am intrat pe chaturbate mi s-a deschis o 2-a fereasta cu acest site.
Nu m-am documentat sa vad diferentele si regulile de "comportament" intre chaturbate si noul site.

Daca esti pregatita tehnic poti sa incerci sa lucrezi si de acasa dar o sa ai nevoie de ajutor. Daca nu esti deloc pregatita si nici bani de investit n-ai , ti-as recomanda sa te duci la un studio.
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Mesajde WebModelMedia » 20 Oct 2016, 14:08

A postat si NORD pe forum despre noul site: https://camgasm.com

camgasm-nou-chaturbate-pareri-t16491.html
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri