Alte modalitati de plata - paxum

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Lizz_esc » 25 Ian 2011, 03:33

Buna la toti,
Am adus vorba de paxum deoarece am vazut - de cand am descoperit forumul acesta - foarte multe probleme legate de payoneer, si am auzit ca au si taxele de intretinere foarte mari. Cineva imi zicea de 3$ / lună, dar nu stiu dacă e asa.
Eu - pentru programele de afiliati, cel putin - am folosit doar paxum pana acum, asa că nu pot compara cu alte modalitati de plata. Dar sunt foarte multumit, mai ales ca nu are nici taxa de intretinere, si nici la bancomat nu imi ia mult... :)
Mai foloseste cineva? Merge la videochat? Păreri? :roll:
Lizz_esc

Mesajde wulpita » 25 Ian 2011, 13:36

Buna,

da eu folosesc paxum si il voi implementa ca metoda de plata la siteul meu zilele astea
Da merge pentru videochat bine inteles daca siteurile au implementata aceasta metoda
Intradevar au comisioane mai mici ca payoneer.
Si nu au taxa de intretinere dupa cum ai zis.

Bafta
wulpita
VETERAN
VETERAN

Mesajde BabyMe » 04 Apr 2011, 01:32

si eu folosesc paxum cam din decembrie 2010, nu am ales eu dar pentru adultcam staffing asta a fost in loc de ePassport...comisioane putin mai mici ca payoneer, insa ce nu inteleg este acea taxa de intretinere la care va referiti voi...mie mi-au luat o taxa imediat ce am activat contul, poate nu la asta va referiti..nu stiu, sunt destul de noua si nu ma pricep prea bine.
2010-12-19 11:02:20 Credit Card Yearly Maintenance fee Fee 44.95 -44.95
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde aaresis » 04 Apr 2011, 07:05

Posibil ca "Credit Card Yearly Maintenance fee Fee 44.95 -44.95" sa fie taxa pe tot anul . care o retrag astia direct..Si la payoner sa traga in fiecare luna cate 3 dolari..( 36 $ )
aaresis
User Junior
User Junior

Mesajde BabyMe » 04 Apr 2011, 08:11

Da, este taxa pe tot anul...si vad ca la paxum este aproape dubla (45$) fata de payoneer care retrage lunar cate 2$ , anual fiind 24$

02/01/2011 09:27 Monthly Maintenance For February 2011 $2.00
03/01/2011 08:59 Monthly Maintenance For March 2011 $2.00
04/01/2011 13:04 Monthly Maintenance For April 2011 $2.00
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Desiree » 13 Mai 2011, 17:42

cat de repede ajunge cardul prin posta?
Desiree
User Junior
User Junior

Mesajde BabyMe » 14 Mai 2011, 03:29

Paxum mi-a ajuns intr-o luna, spre deosebire de payoneer care a venit in 2 sapt...nu stiu daca termenele sunt batute in cuie, dar la mine asa a fost.
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde blondytoy » 14 Mai 2011, 12:15

BabyMe scrie:Paxum mi-a ajuns intr-o luna, spre deosebire de payoneer care a venit in 2 sapt...nu stiu daca termenele sunt batute in cuie, dar la mine asa a fost.

pana la urma pentu a primi cardul trebuie trimise copii dupa actul de identitate si factura de utilitati? daca da, ce e cel mai idicat ca factura de utilitate, si daca trebuie traduse cumva.citisem ceva de genul asta acolo.multumesc
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde BabyMe » 15 Mai 2011, 12:30

Eu nu am trimis nimic in afara de buletin, nici vorba de facturi de la utilitati.
Nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp, dar oricum daca ar fi schimbat, banuiesc ca mi-ar fi cerut si mie chiar daca il am deja activat...
Identity Confirmation
Street Address Confirmation
Acestea sunt singurele pe care eu le-am facut la vremea cand am aplicat pt card, nimic mai mult.
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde #DarkAngel# » 17 Mai 2011, 10:53

blondytoy scrie:
BabyMe scrie:Paxum mi-a ajuns intr-o luna, spre deosebire de payoneer care a venit in 2 sapt...nu stiu daca termenele sunt batute in cuie, dar la mine asa a fost.

pana la urma pentu a primi cardul trebuie trimise copii dupa actul de identitate si factura de utilitati? daca da, ce e cel mai idicat ca factura de utilitate, si daca trebuie traduse cumva.citisem ceva de genul asta acolo.multumesc

Da, trebuiesc trimise. Eu tocmai m-am inregistrat la Paxum... Ca act de identitate poti trimite ce doresti : buletin s-au pasaport. Eu am trimis pasaport (deoarece pe buletin nu-mi corespunde adresa, trebuie sa-l schimb) si o factura de la internet. Poti trimite orice factura de utilitati atata timp cat este "obligatoriu" pe numele tau si sa corespunda cu adresa care ai adaugat-o la inregistrare.
Eu prima data trimisesem o factura care era pe numele tatalui si mi-au respins-o, apoi am cautat o factura mai veche de la internet cand era pe numele meu si au acceptat-o cu toate ca era f veche de prin 2009 ....deci trebuie obligatoriu sa fie pe numele vostru si sa corespunda cu adresa inregistrata.
Si nu a trebuit sa traduc actul de identitate deoarece avem scris pe ele romana/engleza ;)
Nu trebuiesc trimise prin posta....ci doar uploadate in sectiunile : Identity Confirmation & Street Address Confirmation

Bafta!!!
#DarkAngel#
User Junior
User Junior

Mesajde camcam » 18 Mai 2011, 08:57

Cel mai bine va faceti si paxum si payoneer. La cate zeci de mii de $ care se fac din adult videochat anual, va mai uitati la 50-100$ care-i dati odata la 12 luni???
Sunteti asa de egoisti incat numai voi vreti sa castigati??? lasati sa castige si compania care intermediaza platile, lasati pe toata lumea sa castige nu va mai caliciti atata.
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde blondytoy » 18 Mai 2011, 12:56

camcam scrie:Cel mai bine va faceti si paxum si payoneer. La cate zeci de mii de $ care se fac din adult videochat anual, va mai uitati la 50-100$ care-i dati odata la 12 luni???
Sunteti asa de egoisti incat numai voi vreti sa castigati??? lasati sa castige si compania care intermediaza platile, lasati pe toata lumea sa castige nu va mai caliciti atata.

nu crezi ca ai sarit gardul topicului si ai iesit si din perimetrul bunului simt?avand in vedere cum ai scris ce ai scris , te-ai referit la toate, noi astea egoistele si calicele pamantului.esti webmaster? atunci ia un dildo si joaca-te vreo 3 ani cu el,dar sa nu te calicesti, si pe urma poate ai sa pricepi ca aici se discuta comparativ de paxum si payoneer.si daca noi cautam varianta cea mai putin costisitoare unde e calicia si cine esti tu sa declari pe cineva egoist(a) sau nu? dupa cate vad habar nu ai ce inseamna egoism.e antonimul altruistului, si nu are nici o legatura cu orientarea catre o piatza mai ieftina.lasati pe toata lumea sa castige?unde te trezesti?la loto?vrem sa platim cele mai mici taxe pentru banii castigati.si nu e vorba de 50 sau 100 sau 200 de dolari platiti pe taxe de transfer, intretinere card/cont si mai stiu eu ce...noi cautam avantaje nu sa le facem burtile mari companiilor, si vii tu, aventurier de google si ne faci egoiste...
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde blondytoy » 18 Mai 2011, 13:00

Darkangel, mi-ai confirmat banuielile.eu am citit in fuga conditiile celor de la paxum si am gasit exact ce spui tu.din ce spune lumea se pare ca paxum e o solutie buna.cand ma voi hotara sa activez contul paxum, am sa revin cu cateva intrebari, in speranta ca ma vei putea indruma.multumesc anticipat:)
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde #DarkAngel# » 18 Mai 2011, 14:24

blondytoy scrie:Darkangel, mi-ai confirmat banuielile.eu am citit in fuga conditiile celor de la paxum si am gasit exact ce spui tu.din ce spune lumea se pare ca paxum e o solutie buna.cand ma voi hotara sa activez contul paxum, am sa revin cu cateva intrebari, in speranta ca ma vei putea indruma.multumesc anticipat:)

Daca voi putea ajuta...cu cea mai mare placere :)

Bafta all !!
#DarkAngel#
User Junior
User Junior

Mesajde Skins » 28 Mai 2011, 16:57

camcam scrie:Cel mai bine va faceti si paxum si payoneer. La cate zeci de mii de $ care se fac din adult videochat anual, va mai uitati la 50-100$ care-i dati odata la 12 luni???

Acesta este cel mai bun sfat dat vreodata! sa aveti intotdeauna 2 oportunitati de a primi $$ nu se stie ce se poate intampla!
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde cristyna » 10 Dec 2016, 06:18

stie cineva in cat timp ajunge cardu de la paxum prin posta? eu am 3 luni decand astept ,si imi scrie ca a fost expediat acum o luna si 3 saptamani ...
cristyna

Mesajde tomaadrian » 10 Dec 2016, 14:13

cristyna scrie:stie cineva in cat timp ajunge cardu de la paxum prin posta? eu am 3 luni decand astept ,si imi scrie ca a fost expediat acum o luna si 3 saptamani ...

Daca adresa este corecta si datele tale au fost validate, in maxim 2 saptamani ar fi trebuit sa iti ajunga.
tomaadrian

Mesajde Nord » 10 Dec 2016, 15:55

Nu am paxum nu-ti pot spune dar ce iti zic sigur e ca in perioada asta a anului posta se misca foarte greu ! Eu de exemplu am asteptat pentru un colet din China ,care in mod normal ajungea intre 2 si 3 saptamani , acum mi-a ajuns in 7 saptamani aproape triplu fata de obicei !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde Mery24 » 10 Dec 2016, 20:34

Sau...mai este varianta să nu fi încurcat poștașul căsuțele poștale. Sunt blocuri care au denumire asemănătoare. Când stăteam la altă adresă, tot des primeam facturi în căsuța poștală care nu erau ale mele, iar ale mele facturi ajungeau la altcineva. Poți să faci o întrebare la Poștă.
Mery24
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj