Ajutor studio mfc blocat

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Rami » 05 Ian 2013, 18:55

draculina scrie:Rami..chiar sunt curioasa cum se calculeaza acel camscore... eu de mult am renuntat sa mai imi pese de el...dar am observat ca intr-o zi a crescut cu 68 de puncte facand undeva in jur de 8000de tokens. si a 2-a zi stand online 3 ore ( 0 tokens) a scazut cu 70 de puncte :))
Asa ca...de ce sa mai imi bat capul cu el:)?

Si apropo de avut 2 conturi... am lucrat o perioada la un studio, si contul de MFC nu mi l-au inchis... acum am un cont de model independent... primul nu stiu daca a mai fost accesat... nu cred pentru ca inca are poza mea la profil... dar daca le vine vreo idee sa inchida unul din conturi.. are idee cineva care va fi?

Multumesc

Sa le luam pe rand :
1. Cam scor-ul este o chestiune deosebit de controversata, a starnit multe dispute, multe modle neintelegand de ce cam scor-ul a scazut considerabil intr-un timp foate scurt. Teoretic, baza de clacul este asa : timpul online/tokens. In calcul se mai iau si tips-urile offline, care ridica mereu cam scor-ul . Numai ca, cam scorul de fapt este cel care influenteaza pozitia noastra pe pagina1 sau 3. Adica , se intampla cam asa : esti model nou si ti se pot intampla 3 lucruri :
1. Vine un nebun ( sau 2,3) si iti dau niste tipsuri foarte mari in primele cateva zile si atunci camscorul este asigurat, de asemeni si pozitia in prima pagina, adica iti asigura trafic pe camera.
2. Vin cativa membri si dau niste tipsuri atat cat sa te mentina pe undeva pe la 1000 ( cu plus sau minus cateva puncte ) si atunci esti pe undeva mediana si asa ramai. Mai jos te duci, mai sus nu .
3. Nu primesti mare lucru si in cateva zile cam scor-ul ajunge pe undeva pe la 100-200 si esti deja pe pagina 3 , deci , adio cam score mare si trafic.
Intr-un cuvant, chestiune de pura sansa ( si spun asta dupa 4 de mfc cu un cam scor bunicel) .
Cine ma cobtrazice , sa vina cu argumente solide, dupa cel putin un an de mfc .
Vad zilnic modele de top care nu arata extraordinar ( sa imi fie rusine de invidioasa ce sunt eu pe ele , saracele, care sunt frumuseti rapitoare!!! - ma pun la colt 5 min ) dar care datorita traficului asigurat de un cam score peste 5000, stau bine mersi pe prima pagina, pe primele 3 randuri.
Si la fel de bine vad modele cu cam score 600 care stiu sa faca un teasing si arata chiar foarte bine.
In concluzie, ar trebui sa iti pese, pentru ca acest cam score iti asigura o pozitie . Din pacate nu putem sa il controlam.

2.In ceea ce priveste conturile , e posibil sa nu iti inchida niciunul. Normal ar fi sa il inchida pe cel de studio . Pentru ca nu mai e folosit . Sau e ?
Rami
User Junior+
User Junior+

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj