Ajutor cu streamray

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde everest_4u » 21 Aug 2006, 01:46

am si eu o mica problema. vreau sa fac un cont pe streamray pentru cineva...problema este ca nu stiu daca o sa reusesc.
am inteles ca trebuie sa trimit urmatoarele acte:Proof of broadband connection
— A copy of your contract or monthly bill (DSL, Cable Modem, or better)
— Approx. 128k upstream per simultaneous connection (512k for 5 connections) minimum.
For better quality video more bandwidth is recommended.

problema aicia este..eu am un abonament de la rcs cel de 19$ de la televiziunea prin cablu..intrebarile mele sint:1 se poate sa trimit actele dupa respectivul abonament?
si a doua intrebare:tr sa fac contul pe numele meu(abonamentul find pe numele meu)sau pot face contul pe numele persoanei respective fara nici o problema? binenteles eu incerc sa ajut pe cineva si inainte de a face acest cont incerc sa aflu daca se poate ...nu vreau sa ma muncesc degeaba si sa umblu prin oras inebunit sa scanez hrtii si alte timpeni si la final ei sa-mi spuna nu.
sper sa ma ajutati si pe mine si sa nu va suparati ca am intrebat ..dar incerc sa ajut si eu pe cineva la rindul meu
everest_4u
User Junior+
User Junior+

Mesajde siner » 24 Aug 2006, 19:27

eu am trimis numai copie dupa pagina unde scrie ce banda am. atat. e trecuta si o adresa dar nu e a mea (apartament inchiriat, nici o legatura cu adresa din pasaport) si nu a fost nici o problema. daca nu te descurci te ajut cu placere.

in rest fir intins.
siner

Mesajde everest_4u » 26 Aug 2006, 15:01

adevarul ca nu prea ma descurc...va rog ajutatima si pe mine
everest_4u
User Junior+
User Junior+

Mesajde everest_4u » 26 Aug 2006, 15:03

nu prea ma descurc:(
everest_4u
User Junior+
User Junior+

Mesajde AlexAvcStudio » 29 Aug 2006, 15:02

everest_4u scrie:nu prea ma descurc:(

ai reusit sa-ti faci cont ?daca nu zi in ce parte nu te descurci?
AlexAvcStudio

Mesajde SexyAngel » 29 Aug 2006, 17:04

everest_4u scrie:aProof of broadband connection
— A copy of your contract or monthly bill (DSL, Cable Modem, or better)
— Approx. 128k upstream per simultaneous connection (512k for 5 connections) minimum.
For better quality video more bandwidth is recommended.

problema aicia este..eu am un abonament de la rcs cel de 19$ de la televiziunea prin cablu..intrebarile mele sint:1 se poate sa trimit actele dupa respectivul abonament?

Daca citesti bine vei vedea ca nu poti face nimic cu abonamentul tau de 19$!
Aici ei iti cer o conexiune minima de 128 k si nu este vorba doar de a face rost de o factura cat despre claritatea imaginei, viteaza, sunet etc ..
Vei realiza singur ca iti trebuie viteza buna pentru site si nu numai pentru streamray ci si pentru altele :!: :!: Ma rog sau pers pentru care "se presupune ca faci contul"

Sau mai bine ...
Search => mura-ngura streamray poate te ajuta ca nu degeaba sta acolo catarat :evil:

Mai cauta s-a vb despre acest lucru!
SexyAngel
User Junior
User Junior

Mesajde everest_4u » 29 Aug 2006, 20:56

azi am facut toate hirtile scanate complectate si le-am trimis erau vreo 4 de la ei de pe site si sau cam schimbat fata de ce este trecut pe aici..ma rog acum vreo 3 zile am trimis la ei contractul meu de internet si am intrebat daca as putea face un cont la ei cu contractul respectiv...iar ei nu mi-au raspuns nici da nici nu mi-au dat un reply:

Dear just,

Thank you for your submission to Streamray. There are some
items missing from your submission, so we are unable to
process your request at this time. The documents we need
are listed below:

Please email these documents and we will open an account for you. We are unable to process or keep incomplete submissions for any longer than 30 days, so to save time and avoid delays, please make sure you have everything completed before you email it to us. It is ok if you need to send 2 or more emails because of the large file sizes - just as long as you email them at the same time. Please number each email.

To open a studio, please email the following items to models@streamray.com:

1. Contract
Fill out Page 1 using your personal name.
(If you have a business name and want payment made to the business, use your business name instead)
Fill out the rest of the information on Page 1. Pages 2 through 7 do not need to be filled out or signed.
Page 8 you must fill it out, sign it and add your address, and who is going to receive the money.

3. 2257 Form and Model Release Form filled out and signed by the model.

4. Color copy of model's valid passport
If model is in US or Canada, you can use Drivers License or government issued photo ID card instead. For all other countries, we are required to get a color copy of your valid passport.

5. Photo of the model to promote their show on web page Must show model's face clearly without any nudity or any type of hardcore or explicit shots. Must be larger than 150 x 150 pixels, and emailed as a .jpg, .gif, or .pdf.

6. Requested Model Stream Name
Choose a name no longer than 12 letters or numbers. Send more than one name as an alternative, in case your first requested name is not available.

NOTE: Please email all the required documents at the same
time, because we are unable to hold incomplete submissions after 30 days from date on contract.

acum sint in asteptare sa vedem daca se aproba sau nu....dar ce imi este mie frica ...este contractul care nu prea corespunde...daca nu reusesc.. asta este eu am incercat...ei in mailul care lau trimis nu au specificat nimic de contract
everest_4u
User Junior+
User Junior+

Mesajde everest_4u » 05 Sep 2006, 14:17

puteti sa ma lamuriti si pe mine cu ceva?cam cit dureaza sa dea astia drumul la acont?se pare ca in final am reusit ...adica au afisat poza modelului respectiv dar nu se poate loga ...am primit un email in care se spune ca...:voi primi un alt email cind acontul va fi deschis dar sint cam 7 zile de atunci
everest_4u
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj