Ajutor cu mfc - download problematic

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 03:08

am observat de ieri ca nu mai pot intra pe mfc-ma loghez, merge bine, nu pot sa dau broadcast, am incercat cu softul lor, apoi cu browsere diferite, si nimic...le scriu mail, cica nui de la ei ,..ok..ma pune pacatu sa sterg softu lor, si inclusiv browserele mele, si sa le reinstalez pe rand..dar..SURPRIZA...softul lor imi zice ca e corupt...incerc sa descarc mozzila, alta surpriza mare,incepe downloadu de la 29 min, si creste pana la 4 5 ore....am astept, dar pb e ca nu sa mai descarcat deloc, ci de la jumatate, a inceput iar, si tot asa, 4 5 ore...am incercat chrome, la fel...am internet explorer 8 acum, dar nu pot sa lucrez, ca am nevoie de 9, si nu pot downloada nimic...netu e perfect, windows reinstalat acum 2 saptamani, curatat praf, tot ce e necesar..am vb cu tipu care mia bagat windowsul, cica nare cum sa fie de windows..windows 7 professional 64 bit...ce ma fac? tipu care mil repara nu stie ce ar putea fi, si nu are timp sa vina sa vada...e plecat cu treburi..iar eu mor, nu mai pot de stres...daca stiti de la ce este problema, si ma puteti sfatui, va rog mult de tot, ajutati-ma...bafta la banuti...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 03:09

ahh, am uitat sa specific, ca internetul merge, nam probleme, decat cu downloadul...si inainte sami pun windowsul, acum 2 saptamani, tot aceeasi problema aam avuto...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde SAD^^EYES » 07 Mar 2013, 05:07

Buna,

Ce soft antivirus ti-a pus omul pe calculator? Ai incercat si fara acel soft (asta doar in cazul ca exista) pentru a vedea daca e ok download?

Testele de banda pe speedtest.net cum ies? Incearca atat pe Europa(Amsterdam) de ex dar si pe USA, si spune-mi te rog ce rezultate ies la teste

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 05:57

am agv 2013 antivirus....nu pot face teste pe net, deoarece nu pot selecta nimic de pe acea diagrama cu statele...am dat un restore si miam luat inapoi chrome, mozzila, dar mfc tot nu merge...innebunesc...am 43 ore nedormite, futute pe laptop incercand sal fut rasfut...ma scuzati va rog din suflet, dar am niste nervi de mor, plus ca dupa acest restore merge mai greu laptopul, incarcarea de fisiere, netu si tot...tipu mia mai instalat acum 1 an un windows, 7, professional, 32 bit, sp1, si na mers decat 4 luni...am mai bagat unu, identic, ma tinut 7 luni parca...acum 2 saptamani mia bagat asta, 7,professional, sp1, ca nare domnul sp2, si a mers f bine pana ieri...adica alataieri ...am si uitat e zi e...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 06:05

sorry am gresit agv e avg dar sunt moarta de oboseala...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 06:11

mda...dupa acel restore, am gasit si mfc setup...merge...dar am white screen...exact de la problema asta au venit urmatoarele...ca eu am sters softul, si am spus povestea, nu mia mai mers nimic...sa downloadez...problema cu downloadu inca o am, dar acu ce fac cu acel white screen?
am printat pagina, nush so pun aici...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 11:55

am reusit sa descarc skype, dupa 3 ore de asteptare...dar...cand am dat pe run, mia zis a e nevalid win32 application...ce mai e asta? eu am windows 64...asta scrie la sistem...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde SAD^^EYES » 07 Mar 2013, 13:17

Buna,

Relax, ca vei face mai mult rau decat bine, iti trebuie sa te calmezi, problema ta pare legata de flash player si posibil setari defectuase la net... (ma ingrijoreaza motivul pentru care downlodezi cu viteza asa mica) si faptul ca nu se incarca flash player..

Incearca sa dezinstalezi complet flash player.. si il pui iar incepand cu internet explorer (asta trebuie pentru mfc), apoi il pui si pe firefox

Pentru a dezinstala complet, exista un utilitar + tutorial la adobe:
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/ ... ndows.html

urmezi pasii de acolo usor, calm etc... dupa unninstall dai, reset.. deschizi internet explorer (nu alt browser) si te duci iar pe adobe site si instalezi ultima versiune de flash player.. apoi incerci iar softul MFC, apoi daca e totul ok.. instalezi si pe firefox flash player etc..

Ia Ccleaner dupa internet.. si ruleaza pentru a sterge tot ce e junk pe pc, la fel si la registrii...

Ma ti la curent cu ce ai facut, daca nu ii dai de cap, voi incerca sa te asist in afara forumului, ai adresa mea de contact in profil.

Bafta acolo
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 14:20

am dezinstalat flashu, dar nu il mai pot inapoi, mia dat 29 min download, dupa care a crescut la 1 h, si tot asa pana la 3 ore si 34 min...si sa blocat acolo...cryyyyyyyyyy....
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde SAD^^EYES » 07 Mar 2013, 18:33

Am nevoie de mai mult info despre calculator si softuri instalate in el.
incearca sa inchizi absolut tot de la taskbar icons de acolo... (de langa ceas).. toate softurile care se pot inchide... si apoi testeaza download..
Sunt mari sanse sa fie ceva in pc care sa iti limiteze downloadul.. destul de greu de stiut daca nu stiu exact toate softurile instalate acolo..
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde northface78 » 07 Mar 2013, 22:10

Inclin mai degraba spre o problema hardware. In speta, HDD-ul sa fie defect.
northface78
User Junior
User Junior

Mesajde dulcyka_sexy » 07 Mar 2013, 23:38

asa.deci...ma tot chinui cu acel adobe, am reusit downloadul, insa in prima faza mia dat eroare, zicand ca nevalid win32 application...am facut download din nou, si astept de f mult tim instalarea...se opreste, si e destul ca merge f greu, deci f f f greu, se mai si opreste, dy retry, o ia de la capat, nu mai pot...si am pierdut 3 zile fara munca...e groaznic...imi vine s ma arunc in cap direct...
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde RTModels » 08 Mar 2013, 04:45

pai ce trebuie la calc, windows 32 sau 64 bit ca nu mai inteleg?
Scrie aici toate datele calc.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde dulcyka_sexy » 08 Mar 2013, 22:04

deci..va multumesc tuturor...am rezolvat pt cateva zile problema...bafta la banuti
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj