Ajutor legat de o problema juridica

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde Bukur » 13 Iun 2008, 13:34

Am o problema.sotia se afla intr-un proces cu fostul barbat pentru tutela fetitei ei din casnicia anterioara,procesul dureaza deja de 3 ani si se apropie de sfarsit.a facut el apel acum si una dintre acuzatii este aceea ca este o mama imorala pentru ca face videochat,acum intrebarea mea,are cum sa faca rost de dovezi ca ea face videochat?un printscreen se dezminte simplu...dar ma gandesc oare un site ca livejasmin i-ar putea cofirma ca ea a lucrat pe acel site?in instanta mai mult ca sigur o va dezavantaja acuzatia asta...
Bukur
User Junior
User Junior

Mesajde Bukur » 14 Iun 2008, 12:44

chiar nu stie nimeni??
Bukur
User Junior
User Junior

Mesajde rebecca » 14 Iun 2008, 14:30

Din cate stiu eu site-urile sunt obligate sa pastreze confidentialitatea privind modelele care lucreaza sau au lucrat acolo.Oricum,sotia ta ar trebui sa si inchida toate conturile (temporar) pentru a evita orice suspiciune si pt a nu atrage asupra ei dezbaterea acestei probleme in instanta...Pe de alta parte,daca doreste custodia fetitei trebuie sa dovedeasca in instanta ca dispune de mijloace materiale stabile pentru intretinerea, educarea si ocrotirea copilului.Se va lua in calcul si raportul intocmit de autoritatea tutelara si se va asculta si copilul daca acesta a implinit varsta de 10 ani.
Cum ar putea fostul sot sa dovedeasca activitatea sotiei tale?se poate lua in calcul proba cu martori,proba cu inscrisuri de orice natura (inclusiv un video),insa probele sunt relative,pot fi atacate.Dar mi se pare absurd oricum sa se ia in calcul asa ceva,cred ca sala de judecata ar izbucni in ras la o asa acuzatie.Important este ca tu si cu sotia ta sa dovediti ca dispuneti de mijloacele necesare cresterii si educatiei copilului-un venit stabil,un stil de viata decent.Chiar as dori sa ne spui cum vor decurge lucrurile.
Va urez numai bine si cred ca totul se va finaliza in favoarea voastra.
rebecca
User Activ
User Activ

Mesajde Bukur » 14 Iun 2008, 14:53

de celelalte aspecte am avut grija,conturile sotiei sunt inchise temporar,el a mai facut acuzatia asta si in trecut dar nu a putut dovedi,ma rog acum in apel a scris multe rahaturi dar la toate ii taiem maul tocmai cu dovezi din vechile dosare,ma rog autoritatea tutelara a fost aici si a vazut conditiile,ei i-am facut contract de munca pe un salariu de 10 mlioane la un prieten,conditiile pe care le avem sunt chiar bune,mai ales daca ne gandim si la faptul ca el sta undeva in Ferentari intr-o casa vai de capul ei...eu zic ca o sa castigam si apelul...oricum asa petarda de om...rar mai vezi!nu vrea in ruptul capului sa o lase pe fetita sa aiba legaturi cu sotia...e un retardat.sustine ca e o mama imorala.si alte rahaturi..eu am deja 3 ani cu ea avem un baietel de doi ani si nu am vazut-o odata sa se poarte urat cu copii...ma rog dupa cum am spus sunt indeplinite toate conditiile pentru ca fata sa ne fie incredintata,aste sa se termine si apelul asta si daca Doamne fereste castiga tot el,las frumos justitia deoparte si imi fac singur dreptate...din cauza fostului avocat am pierdut primul proces,acum avem avocat bun....chiar foarte bun,scump ce e drept dar a facut treaba buna..sper sa nu aiba dovezi cu videochatul...asta ne-ar incurca rau de tot...
Bukur
User Junior
User Junior

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj