Ajutor cuplu Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde tobaaco » 04 Aug 2016, 15:46

Salutare, suntem cuplu si vrem sa incercam pe Chaturbate de la noi acasa. Ne-am facut cont dar trebuie sa trimitem poze dupa ID pt confirmarea contului. Din pacate nu mai avem pasapoartele valabile. ce alternative putem folosi sa confirmam varsta in ideea ca pe buletin nu ne arata "date of birth"... Voi ce variante ati folosit?

Ce parere aveti despre cuplurile din videochat? se descurca mai bine ca si o fata solo, spre exemplu? Nu avem asteptari prea mari de la asta, vrem sa incercam in stilul "amateurs" in ideea ca nu prea ne plac "studio-urile pro" cu lumini, softbox etc. :D (suntem constienti ca si aia ar ajuta sa primim mai multi tokens)

Multumim pentru ajutor
tobaaco

Mesajde DiamondSoul » 04 Aug 2016, 23:22

Ar trebui sa mearga cu buletinul, pe orice site se cere buletinul, ce varste aveti? Daca aratati ca niste adulti, nu ar trebui sa fie nici o problema, daca va invartiti pe la 18-19 ani si pareti minori atunci s-ar putea sa intampinati ceva probleme. La solo se fac incomparabil mai multi bani decat la cuplu insa acest lucru este posibil doar cu multa dedicatie si multa munca, sunt multe lucruri de discutat aici, daca citesti pe forum o sa iti dai seama despre ce vorbesc. Cum adica nu va plac "studiourile pro'' ? Poate vrei sa detaliezi un pic :?
Luminile sunt foarte importante in videochat, nu este neaparat nevoie de softbox dar trebuie acordata o atentie deosebita acolo :)
Probabil v-ati uitat la cuplurile de pe Chaturbate si ati vazut ca se fac bani dar sa stiti ca lucrurile nu sunt chiar asa de simple si usoare. Daca iubita ta arata bine, stie engleza eu personal recomand sa nu o chinui la cuplu, las-o sa lucreze singura si nu trebuie neaparat sa lucreze pe Chaturbate sunt n siteuri pe care ar putea lucra.
DiamondSoul
User Junior
User Junior

Mesajde KittyKat001 » 05 Aug 2016, 08:20

Buna! In principal nu ar trebui sa existe probleme cu confirmarea varstei, daca trimiti poza cu buletinul. Eu asa mi-am facut toate conturile si nu au fost probleme.
Apoi vreau sa iei in seama ce ti-a spus DiamondSoul si anume:
1. luminile sunt foarte importate si poti sa folosesti si un kit- umbrele, bec, stativ sunt mai ieftine, dar iti ofera o lumina buna. (P.S. Pe doua stative cu umbrele am dat aproximativ 400 de lei).
2. la cuplu e mai multa munca, iar in general o sa fie multi amatori de show gratis si pentru asta o sa aveti nevoie de nervi de otel.
3. Sper ca te-am ajutat si mult succes la banuti/ tks. :)
KittyKat001

Mesajde Nord » 05 Aug 2016, 08:40

Buletinul e suficient ca sa-ti verifici contul pe CB !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde tobaaco » 05 Aug 2016, 12:19

Super, multumim de ajutor. incercam cu buletinul,ea are 19 Stim ca e important sa ai lumina buna, eventual o sa incercam si pe Cam4 sau Livejasmin. si vedem unde ne descurcam mai bine, nu stiu cat se castiga din asta. dar la un calcul de 4 ore pe zi 3-4 zile pe saptamana ma astept la sub 500 de euro. e ok nu am asteptari prea mari la bani sa nu fim dezamagiti. :D daca merge bine marim programul,
noi vrem sa punem accent pe "teasing" bun sa primim tokens.
tobaaco

Mesajde magnatek » 05 Oct 2016, 19:54

Puteți sa încercați și pe Camgasm.Este fratele mai mic al lui Chaturbate,și nu au decât câteva cupluri înscrise. Cred ca o sa faceți bani,
magnatek

Mesajde Studio20 » 06 Oct 2016, 11:15

tobaaco scrie:
Ce parere aveti despre cuplurile din videochat? se descurca mai bine ca si o fata solo, spre exemplu? Nu avem asteptari prea mari de la asta, vrem sa incercam in stilul "amateurs" in ideea ca nu prea ne plac "studio-urile pro" cu lumini, softbox etc. :D (suntem constienti ca si aia ar ajuta sa primim mai multi tokens)

Multumim pentru ajutor

Pana acum 99% din cupluri au avut mari probleme in relatie dupa cateva luni de munca. Poate ca unele lucruri nu sunt facute sa fie combinate, viata personala si cea profesionala. Este imposibil sa nu acumulezi stres lucrand cu membrii si, daca esti in cuplu, il vei rasfrange asupra partenerului/partenerei. Sau poti spera sa prinzi exceptiile de 1% :)

Recomandarea noastra: lucrati separat si nu pe Chaturbate daca vertí sa faceti bani. Vorba lui Isa ... jobul asta nu merita facut doar ca sa platesti chiria :)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde Morningstar » 06 Oct 2016, 16:42

Este ok buletinul pe CB.
Exactum cum spun colegii, lasa partenera la solo, se castiga mai bine decat la cuplu.
Incasarile de 500 euro la un program de 3 - 4 ore pe zi, sunt hazardate pentru inceput, n-o sa faci atata pentru inceput. Este nevoie de munca, perseverenta, un program strict si predictibil, altfel oamenii n-o sa stie cand dau de tine.
Un program de peste 4 ore e recomandabil pentru a a strange cat mai multi followeri.

Mult succes !
Morningstar
User Junior
User Junior

Mesajde pregnant87 » 07 Oct 2016, 01:37

Studio20 scrie:
tobaaco scrie:

Multumim pentru ajutor

Pana acum 99% din cupluri au avut mari probleme in relatie dupa cateva luni de munca. Poate ca unele lucruri nu sunt facute sa fie combinate, viata personala si cea profesionala. Este imposibil sa nu acumulezi stres lucrand cu membrii si, daca esti in cuplu, il vei rasfrange asupra partenerului/partenerei. Sau poti spera sa prinzi exceptiile de 1% :)

Recomandarea noastra: lucrati separat si nu pe Chaturbate daca vertí sa faceti bani. Vorba lui Isa ... jobul asta nu merita facut doar ca sa platesti chiria :)
....
Lol,Nu am nici o intelegere cu Chaturbate...Sfatul meu,dupa ceva ani buni de Chaturbate..Livejasmine-ul este pepsi!
Cu incasari de 18-22k la luna,imi permit cu bunavointa unor fete care fac mai mult...ca,Chaturbate este cel mai bun site la ora actuala ca,trafic si incasari.
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde eldiablo » 07 Oct 2016, 02:43

Lol,Nu am nici o intelegere cu Chaturbate...Sfatul meu,dupa ceva ani buni de Chaturbate..Livejasmine-ul este pepsi!
Cu incasari de 18-22k la luna,imi permit cu bunavointa unor fete care fac mai mult...ca,Chaturbate este cel mai bun site la ora actuala ca,trafic si incasari.
= INDUBITABIL dar ..
Lmao , Nu am nici o intelegere cu restul site-urilor in afara de chaturbate .....sfatul meu dupa ceva ani de "alte site-uri".. Chaturbate este Frutti Fresh
Cu incasari de 1-3$ la luna , imi permit cu bunavointa unor Baieti care fac si fuck mai mult ..ca :
1.Sigur unul din celelalte site-uri este pe primul loc la incasari si la fel de sigur
2.habar nu am cu ce a ajutat raspunsul tau usserul care a initiat topicul si
3.imi pare deosebit de rau sa imi dau seama ca nu ai fost nici macar in top 100 ( ca si incasari ) pe chaturbate DAR la categoria modele independente care isi anunta castigurile proprii pe aici printre noi esti sigur in top 3
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde pregnant87 » 08 Oct 2016, 01:37

Poate,te ajuta Contest Stats de la finalul orei 01.59...
Hai sa nu fim aroganti domnul frutti fresh..am un webmaster ce "isi freaca ouale" in room si cunosc incasarile...sunt pepsi,crede-ma.
Nu trebuie sa te roada invidia...probabil nu stiu sa ma exprim,dar vreau sa dau de inteles modelelor care sunt la inceput ca,se poate...e greu de inteles ptr un "baiat"
Astept ziua in care nevoita fiind ,imi dezvalui identitatea :)...
Nu sunt in top 100....probabil ptr 1-3$ pot sa iti dau ban. :)
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde eldiablo » 08 Oct 2016, 02:03

pregnant87 scrie:Poate,te ajuta Contest Stats de la finalul orei 01.59...
Hai sa nu fim aroganti domnul frutti fresh..am un webmaster ce "isi freaca ouale" in room si cunosc incasarile...sunt pepsi,crede-ma.
Nu trebuie sa te roada invidia...probabil nu stiu sa ma exprim,dar vreau sa dau de inteles modelelor care sunt la inceput ca,se poate...e greu de inteles ptr un "baiat"
Astept ziua in care nevoita fiind ,imi dezvalui identitatea :)...
Nu sunt in top 100....probabil ptr 1-3$ pot sa iti dau ban. :)

Imi cer scuze ca n-ai inteles nimic , daca mi-ai fi citit macar o parte din postari ai fi vazut ca si eu spun intotdeauna modelelor ca se poate , ba mai mult ...ca se poate pe oricare din primele 5-10 site-uri ( printre care si chaturbate ) , cat despre ros invidia .... Mai mult compasiunea ...nu cred ca oamenii care se agata de o anumita idee si "o tin langa" sunt niste oameni de invidiat ...poate de tratat dar revin si-mi fac mea culpa ... Inca odata scuze pentru neintelegere SI DA AI DREPTATE ...se poate
eldiablo
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj