ADULTWORK reputatie proasta

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde MARKUS » 29 Mar 2014, 03:44

Slautare,

Ma consider un tip destul de bine ancorat in realitate, insa AdulWork-ul a reusit sa ma faca sa ma indoiesc de aceastacalitate :-))
Pana acum vreo 2-3 luni am lucrat cu Adultul. Lucrez cu ei de vreo 5 -6 ani. Din senin au aparut tot felul de probleme. Si vreau sa vad daca au fost doar la mine sau si altii s-au lovit de astfel de probleme. Nu de alta dar atat de prost erau expuse acele probleme, incat eu am luat-o personal si chiar daca aveam vanzari maricele pe el l-am inchis peste noapte.
S-a mai confruntat cineva cu urmatoarele situatii:
-sa-ti inchida contul, unui model, pe motiv de frauda si sa-ti opreasca TOTI banii de pe acel cont de model?
Asta mie mi se pare furt!!! Exista chargeback pentru astfel de incidente!
- sa-ti trimita un email de genul '' daca iti convine bine , daca nu poti sa alegi orice alt site ''?
Astfel de abordari nici doamna de la aprozarul din colt nu are
-sa-ti spuna '' prima oara am spus TE ROG FRUMOS acum iti explic ca acel TE ROG FRUMOS a fost o explicatie civilizata si daca nu intelegi data viitoare iti suspend contul ''

Spete similare ...s-a mai conffruntat careva?
Multumesc anticipat pentru feed-back
MARKUS
User Activ
User Activ

Mesajde Michelle123 » 29 Mar 2014, 06:50

Si mie mi s-a intamplat acum 2 ani chestia asta.N-am avut ce face.Decat sa raman cu banii luati si contul deschis.Asta a fost singura varianta.Si nu am primit prea multe explicatii.Pe mine oricum ma interesa sa nu am contul inchis.
Michelle123
User Junior
User Junior

Mesajde NotBarbie » 29 Mar 2014, 18:21

Da si eu m-am confruntat cu problema asta .
NotBarbie

Mesajde BasGLM » 01 Apr 2014, 15:01

Aceeasi problema cu ei , figuranti si cei din tara ( care te comisioneaza degeaba ) si aia principali . Eu am incetat sa mai lucrez cu ei de ceva vreme dar la mine au fost 3 modele "tepuite " si am retras f multe modele. Pai ori lucram ori numai lucram . Dar problema este ca nu a fost ceva grav , dar na , probabil e ca statul roman , faci bani -> jos cu tine :)

o zi buna
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde Crowley » 02 Apr 2014, 08:48

Confirm . Am intampinat aceeasi problema acum 3 ani cu acelasi snapan penal care se recomanda adminul pentru Romania. La momentul respectiv luasem in considerare chiar si o mica deplasare pana la jegul in cauza mai ales ca aflasem de unde e. Aceeasi atitudine de tigan stapan pe coltul lui de piata a avut-o si in cazul meu. Sfatul meu: renunta sa mai lucrezi cu situl asta. Eu asa am facut, un site care are ca reprezentant o asemenea mizerie de om nu merita timpul pierdut.
Crowley
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 02 Apr 2014, 09:31

WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj