1000 Km Balkan Charity Challenge

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde WinXPfather » 31 Oct 2014, 14:26

Revin cu o noua cauza caritabila la care particip. 1000 Km Balkan Charity Challenge este un proiect pentru, strangere de fonduri pentru diverse cauze. Anul acesta a ajuns la a 3 a editie. Este vorba de o cursa intre Bucuresti si Sofia, dus intors. Bucuresti-Sofia pe bicicleta 636Km in 4 zile si intors in alergare 415Km in 7 zile. Deci 11 zile de miscare. Sunt mai multe probe la care participa sportivi atat din Romania cat si Bulgaria. Sportivi care participa toate cele 11 zile atat la alergare cat si cu bike, care participa doar la alrgare sau foar bike si unii care participa doar o zi la alergare sau bike.

In ultima zi a inscrierilor m-am inscris pentru ultima zi de alergare de la Daia (Giurgiu) la Bucuresti, Bulevardul Expozitiei 1F, aproximativ 60km. Pe site la meniul Course se poate vedea harta traseului pe zile. Am fixat o suma tinta de 300 euro care se vor duce la HOSPICE Casa Sperantei. Va astept alaturi de mine sa sustineti si voi aceasta cauza! Orice suma donata va fi pe deplin apreciata! Iti multumesc pentru sustinere!

Profilul meu, cauza ce o sustin si pagina unde puteti face donatia in linkul de mai jos:

http://1000balkan.com/en/challengers/vi ... 09aaa040c7

Mai jos puteti citi despre cauza ce o sustin:

http://1000balkan.com/en/projects/view?id=49
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 31 Oct 2014, 17:48

Nu pot decat sa te felicit pentru initiativa,

Mi-as fi dorit mult sa pot si eu sa particip la un eveniment de aceasta anvergura, dar inca nu sunt capabil de asa efort, nu sunt in forma necesara, oricum dedicarea cu care te implici poate sa inspire alte persoane.
Eu drept citind postul tau nu am rezistat m-am echipat si ma duc la o alergare ...

Daca nu am participat imi doresc sa pot face o donatie, (in acest moment nu am cum) ca nu voi fi primul care doneaza nu este nici o problema important este sa se stranga suma dorita pentru HOSPICE Casa Sperantei.

Spor acolo si speram ca ai sa gasesti suficienti sustinatori.

P.S. Revin dupa ce fac si donatia.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Andrei HotCam » 31 Oct 2014, 21:05

That day, for no particular reason, I decided to go for a little run. So I ran to the end of the road. And when I got there, I thought maybe I'd run to the end of the town. And when I got there, I thought maybe I'd just run across Greenbow County. And I figured, since run this far, maybe I'd just run across the great state of Alabama. And that's what I did. I ran clear across Alabama. For no particular reason I just kept on goin'. I ran clear to the ocean. And when I got there, I figured, since I'd gone this far, I might as well turn around, just keep on goin'. When I got to another ocean, I figured, since I'd gone this far, I might as well just turn back, keep right on goin'.

Forrest Gump..
Andrei HotCam

Mesajde WinXPfather » 31 Oct 2014, 21:32

Multumesc!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 31 Oct 2014, 23:29

Ajutam cat cum putem,

am facut alergarea multumesc pt motivatie, cine stie poate la anul alerg si eu un maraton,
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 01 Noi 2014, 23:20

Multumesc Isa, Alex, Ionut, Adrian, Andrei, Razvan si tuturor care vor sustine una din cauze. Bafta toti!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 02 Noi 2014, 10:41

WinXPfather scrie:Multumesc Isa, Alex, Ionut, Adrian, Andrei, Razvan si tuturor care vor sustine una din cauze. Bafta toti!

Cu mare placere,pacat ca minunata comunitate de vchat se compune doar dintr-o mana de oameni,mereu aceasi,trist...
Daca fiecare ati dona macar 10 ron,o suma insignifianta pentru orice om normal pana la urma s-ar strange multi bani pentru niste oameni care au nevoie ..

Sa va fie rusine pentru nepasarea de care dati dovada!
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 03 Noi 2014, 23:12

S-a terminat cu bine si ziua 2, concurentii deja au ajuns la Calafat. Mai jos un filmulet cu ziua 1.

Incerc si eu timid sa ma antrenez pentru cei 60Km de alergare, dar deja m-au luat emotiile :) .

In linkul de mai jos un raport de la antrenamentul din seara asta :

http://connect.garmin.com/modern/activity/625829880

21km (distanta unui semimaraton) insemnand 52 de ture de pista (400m) de Lia Manoliu in 1:48 .Cred ca pana la 60km mai e ceva :)) dar nah si cauza evenimentului ma va motiva. Pana atunci voi face ce stiu eu cel mai bine ... ca moldovean...voi manca un porc intreg :)) .

Si la capitolul donatii s-au strans deocamdata 14622eur din 249 de donatii! Multumim tuturor!

Spor toti!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 06 Noi 2014, 00:47

Revin sa va tin la curent cu "mersul" participantilor. Dar intai ... multumiri si lui Robert si lui Sebi pentru donatii.

Participantii au ajuns cu bine acum 2 zile la Sofia conform programului. Deci partea de bike s-a terminat ieri si a inceput si deja s-a si terminat prima zi de alergare. Acusi se apropie de Giurgiu de unde va trebui sa-i "preiau". Cred ca vor fi destul de obositi dupa 6 zile de alergare si sa nu impuna un ritm prea alert pentru un comod ca mine :).

Imagine

Imagine
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mugur » 06 Noi 2014, 14:21

BIG Like! :)
Mugur
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 08 Noi 2014, 13:16

Svideo scrie:BIG Like! :)

Era binevenita si o donatie,doar cu like-ul nu prea se face mare lucru...
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 10 Noi 2014, 22:11

Maine dimineata la ora 7am va trebui sa incep sa livrez la randu-mi. Pozarul Adrian ma va debarca la locul faptei (avansez cu multumirile). Am citit pe blogurile participantilor despre aventura personala a fiecaruia.

Ziua de astazi se poate traduce printr-o singura fraza: “Alearga daca poti, mergi daca trebuie, taraste-te daca esti nevoit, numai nu renunta!”

A fost un razboi cu mine insumi si cu tentatia de a renunta.

La finish am avut parte de o atmosfera de parca as fi castigat un maraton! Nu stiam ce sa fac. Sa plang? Sa ma bucur? Sa rad? Nu mai aveam putere sa fac niciuna. I-am imbratisat pe toti ...

Maine vom pleca de langa Byala, vom trece granita, iar finishul va fi in Daia. Nu stiu cum o sa-mi fie picioarele maine, daca voi putea alerga sau nu. Un lucru stiu sigur: vreau sa ajung pe 11 noiembrie la sediul Unicredit din B-dul Expozitiei, de unde pe 1 noiembrie am plecat spre Sofia. Si cu siguranta nu vreau sa vin cu masina!

E o vorba: “Imprieteneste-te cu durerea si nu vei fi niciodata singur”.

Dar pe langa trairile interesante ale fiecaruia sa nu uitam de unde vine motivatia:

De aceea iubesc sportul acesta si oamenii care sunt in jurul lui. De aceea 1000 Balkan Charity Challenge este un eveniment unic, cu oameni frumosi si sufletisti, care te fac sa zbori chiar si atunci cand ai aripile rupte.

Acum doar cateva zile scriam ca erau starnsi in jur de 14,5k euro ei bine acum sunt stransi mai bine de 19k. Deci functioneaza!

Spor tuturor!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 11 Noi 2014, 11:09

WinXPfather scrie:Maine dimineata la ora 7am va trebui sa incep sa livrez la randu-mi. Pozarul Adrian ma va debarca la locul faptei (avansez cu multumirile).

Pachetul a fost livrat 100% safe ferit de caini si toate relele care se pot intampla unui alergator.

Totdata am controlat si sustras toti banii care ii avea WinXp asupra lui ca sa nu ii dau posibilitatea sa ia un taxi / caruta pana in bucuresti.

Are doua alternative:
- alearga / merge victorios catre capitala
- face autostopul si vine cu tirul platind cursa cine stie cum ...

e alegerea lui

Sa ii uram succes deja are cateva ore de cand alearga

Imagine
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 11 Noi 2014, 11:30

Bafta Marius!!!
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 11 Noi 2014, 13:23

Ne bucuram ca ai livrat pachetul in bune conditii !! :)

Daca ai facut greseala sa-i lasi telefonul asupra-i ...e ca si cum l-ai fi lasat cu buzunarele pline de $$ !!

P.S. Bafta Marius ! I-ti tinem pumnii !! :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 12 Noi 2014, 20:33

Raport de cursa:

Peste 20k euro stransi pana acum.

Alte plusuri la genul asta de actiuni sunt cunoasterea si autocunoasterea. Un prieten spune si demonstreaza cu fiecare ocazie prin fapte ca "limitele sunt acolo unde le fixam noi".

Sunt foarte multe de spus, am invatat multe si... Va doresc experiente frumoase. Traiti maxim!

http://connect.garmin.com/modern/activity/631062619

Multumesc tuturor.

PS: Multumesc Adrian pentru ultimii 7km alaturi de mine in alergare si pentru sustinere ca eram ca tra-la-la ;).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 13 Noi 2014, 20:44

Ma bucur ca viata merge mai departe ;) 27643euro din 472 donations.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 13 Noi 2014, 21:09

Felicitari Marius,pacat ca in vchat exista numai oameni saraci si nepasatori :evil:
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 13 Noi 2014, 22:22

pocahontas scrie:Felicitari Marius,pacat ca in vchat exista numai oameni saraci si nepasatori :evil:

Multumesc Isa! Sunt totusi cativa care au compesat cu mult ;). Sa stii ca e greu...in orice domeniu. Sigur ca se poate empatiza mai mult dar fiecare cum simte.

Offtopic:

Sunt niste vorbe populare foarte bune de genul cat oferi atat vei primi etc. Vorbesc in general. Eu tot timpul am spus din proprie experienta ca esti ce gandesti. De exemplu pe mine m-au tepuit ceva persoane, chiar si de pe forun, sau ma rog, asa cred ele ca m-au tepuit. Dar am doar compasiune pentru ele. Acest gen de actiuni e calea sigura spre saracie. Si viata o va dovedi. Nu vor realiza nimic. Vor fi niste nefericiti. Mai grav e ca tarziu vor realiza asta.

Nici nu vreau sa ma mai gandesc la rautatile gratuite care le fac multi, eu am ales sa traiesc frumos. Si frumosul vine.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 14 Noi 2014, 02:09

Imi pare rau dar nu pot fi de acord cu tine,stiu ca acest forum este citit zilnic de sute de oameni ,daca fiecare ar dona 10 ron,am vazut ca era posibil si 10 ron este o suma derizorie pentru cei care vin si culeg informatii zilnic de pe site.Ca sa dau un exemplu am vazut pe net la o fabrica sau ceva de genul s-au strans fonduri pentru o casa de copii care nu avea acoperis in prag de iarna,lumea a dat cate 10-20 ron,oamenii aia care muncesc pe 7-8 mil salariu si din vchat unde se vehiculeaza mii de dolari s-au strans cateva sute de euro...jenant.

Vorba ta,cine a fost o saracie ,o saracie va muri,bleah :evil:

P.S.10 ron chepataniilor puteati sa donati anonim ,pentru voi nu insemnau nici un pachet de tigari dar pt oamenii aia se strangeau banii pentru o masa calda .
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj